• Advertisement

Дайте съвет за покупка на кола за Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Дайте съвет за покупка на кола за Германия

Мнениеот saseda » 18 Януари 2015, 19:02:07

Значи трябва ми кола, колкото да ходя до работата, че е далече и ми писна да въртя педалите на това колело... :mrgreen: Гледам има някви по 100 -ина евро, ама май са без ТЮФ... По 300 има с ТЮФ, въпроса е след това какво се прави, че не знам, колко се плаща ГО, данъци и т.н. Аз съм в Байерн.
Oliver Kahn : "Weiter, immer weiter!"
Аватар
saseda
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Дайте съвет за покупка на кола за Германия

Мнениеот contraintuitive » 19 Януари 2015, 14:42:22

Ако бюджета Ви за автомобил е 100 - 300 евро, по-добре не правете грешка да купувате някакъв таралясник макар с ТÜV.
А ако работата Ви е в бюро, тогава е по-добре е с колело /явно разстоянието при Вас го позволява/...аз почвам да имам проблеми с кръста от седенето, сериозно, пък и не само аз.

Техническо обслужване Service/Inspektion тук, зависи от марката и какво се прави - филтри, течности и други операции. При мене за голф 5 разходите са 150-200 еуро. На 15 - 20 хил. км пробег или 1 година, в зависимост от това кое от двете събития ще възникне първо.

TÜV = 80 - 100 eyро на всеки две години

Застраховка / ГО/ Haftplicht + Teil- или Vollkasko (опции) - зависи пак от автомобила, населеното място и Schadensfreiheitsrabattstuffe-то /SF/, което ще Ви завъртят. Ако при Вас е преобладаващо младото население с миграционен бекграунд, тогава ще е повече. Много се блъскат и се надценяват като са пияни, дрогирани или с мацки прибрани от дискотеката или трите едновременно :).
При мене 500 еуро на година ориентировачно.

Данък / Kfz-Steuer = пак зависи от автомобила- при мене е ориентировачно 50-60 еуро на година

Ремонти = зависи от автомобила Ви и какво може и ще и се счупи/износи и кога. При таралясник всичко по всяко време може да се случи :)

иначе

[url]http://www.autoscout24.de/?
gclid=CjwKEAiA8_KlBRD9z_jl_fKBhQkSJABDKqiXWu23NYT8znzaVZ52aO6Hka9ZZEtbwZocVSKxE1cUcRoCeRfw_wcB[/url]

Весело!
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 20 Януари 2015, 17:31:37

Съседе, може да пробваш и с мотопед - няма данъци, няма и ТЮВ, застраховката е десетки евро годишно - разходите също. Може да се вмести и в 300 евро покупка, но по-добре докъм 500. Отделно удобствата в трафик и паркиране.
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот saseda » 28 Януари 2015, 20:52:22

Какви са тия 500 € на година?!? :mrgreen:
Аз съм в едно село, като гледам преобладаващата част са дядовци и баби... Харесах си едно Ауди за 990 € и му сметнах ферзихерунга - излезе ми около 60 € на месец.
Ми 5 км. ми е до работата и сега ходя с колело, но сутрин рано, в 04:00 си е бая студ, и ако звали дъжд, сняг... за това искам кола. Данъкът как и къде се плаща - всеки месец ли, или трябва да се плати накуп, когато купуваш колата? В това село, а и по принцип като гледам и съдя от опита си, в Германия, особено пък ако си акто мен в някое село, без кола си за никъде! Айде в големите гадове има градски транспорт (макар, че събота и неделя вече са доста разредени, и ако почвате работа много рано сеоказва, че първия рейс тръгва след вас), но в селата почти няма - тук има 2-3 рейса, които обаче не ми вършат никава работа.
Oliver Kahn : "Weiter, immer weiter!"
Аватар
saseda
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 28 Януари 2015, 21:11:58

Колко струва колата ще избереш ти. Под 500 евро купуваш шрот. За номера 100 евро (в момента на регистрирането, без адрес забравяш регистрация), Регистрация без застраховка пак забравяш. Ако ти е първа застраховка под 800 до 900 евро пак забравяш. Най добрия вариант който ми предложиха , на 4 пъти по 220 евро , като първата вноска ми я взеха след около месец. Обаче тая оферта си имаше условия, ако настъпи застрахователно събитие, ремонта е в посо4ен от застрахователя сервиз. Това се сещам.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Stojan » 29 Януари 2015, 12:34:44

Данъкът на колата финанцамтът си го тегли (плюс/минус)месец след това и се плаща веднъж годишно от деня на допускането до вдижение на МПС-то.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 29 Януари 2015, 20:28:23

Като каза колегата и сметка немска ти трябва и данъка го виждаш колко е като ти го удържат чак.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот xamsterdamm » 31 Януари 2015, 00:28:50

Рашков се е объркал само за застраховките, ама ... щом го кефи - да плаща :mrgreen:

http://www.check24.de/kfz-versicherung/

Има модели които с ГО и клас 1/2 (лесен за българи) с пробег до 6000 годишно (т.е. 5км до работа) струват само 200-ина годишно.
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Rashkov1 » 31 Януари 2015, 21:14:05

Като цяло споделеното от мен е наистина преживяно, но регистрирахме колата на мой съквартирант (българин). Сигурно има наистина и по евтини застраховки обаче градчето в което живеем е малко и поне аз знам 3 застрахователни офиса, ако има други все едно ги няма. Та това предлагаха това взехме. Иначе аз съм на друг вариант, договорил съм се със шефа ми и си купих кола на името на фирмата му и плащам доста малка застраховка с възможно най малко ограничения. Така че под слънцето всичко е възможно.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот xamsterdamm » 1 Февруари 2015, 00:48:38

Кой е луд да ходи до застрахователни офиси хахахаха!
Линка е горе, не е нужно да се ходи никъде. Иска се само адрес да си получаваш писмата :)
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Назад към Новобранец