• Advertisement

VISA za Germaniq

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

VISA za Germaniq

Мнениеот Zdravko » 29 Август 2004, 23:46:43

Moge li da se zapishesh v universitet v Germaniq, bez da ti e gotova visata, za da ne izpusnesh sroka za zapisvane? Ako si si izvadil Visa za edin universitet moge li da se zapishesh v drug?
Zdravko

Мнениеот dinessa » 30 Август 2004, 13:41:25

Po moe mnenie ne. Bez validna visa specialno za konkretnoto Uni njama kak. Pone v Hohenheim e taka.
dinessa
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот krumi4a » 30 Август 2004, 17:49:16

Bez redowna viza nqma imatrikulaciq. Navsqkade e taka
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

®Egal wo du bist, es gibt immer ein Arschloch®

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Аватар
krumi4a
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот malak_pit_bull » 30 Август 2004, 21:14:18

Zdravko,savetvam te da se obadish v saotvetnite universiteti i da pitash.Obiasni na saotvetnia slujitel sa kakvo stava vapros(predpolagam 4e si podal dokumenti v posolstvoto v Sofia i 4akash za viza) i iziskvai iasen i to4en otgovor,a ne prosto uklon4iv otgovor.Dokolkoto znam az iziskvaniata na universitetite otnosno Immatrikulation ne sa absoliutno edni i sashti,imam predvid dali 4ovek nepremenno se nujdae ot studentska viza ili ne pri zapisvaneto si.Pitai sashto dali ako imash izdadena studentska viza za edin grad(ot koito imash Zulassungsbescheid ot saotveten universitet),moje da se zapishesh v universitet v drug grad.Savetvam te pak da iziskvash iasen i to4en otgovor na vaprosa si,po prostata pri4ina 4e za sajalenie ne absoliutno vsi4ki slujitelki ot slijbite za Immatrikulation v universitetite sa dostata4no kompetentni po vizovite vaprosi.
Vsi4ko tova dotuk go kazvam zashtoto sam bil priak svidetel to4no na takiva dva slu4aia.Parvia beshe slednia:
s edin mnogo dobar moi priatel i sased ot Bg zaminahme za Ger.,po to4no za München,kadeto triabvashe da darjim DSH,za da mojem da se zapishem sled tova v Uni-to.I dvamata imahme vizi,izdadeni na bazata na Zulassungsbescheid-i ot LMU-München.Moia priatel go biaha prieli osven tova i v Aachen,bez da go karat da darji DSH tam.Za sajalenie toi ne uspia da izdarji DSH-to v München i zamina neposredstveno sled obiaviavaneto na rezultatite v München za Aachen.Tam se zapisa student v saotvetnoto Uni,kadeto vse oshte e student.Tova beshe predi tri godini- WS 01/02
Vtoria slu4ai e slednia: Edin moi bivsh sau4enik iskashe da sledva v TU-München.Podade dokumenti i go prieha tam.Za sajalenie triabvashe da 4aka za izdavaneto na viza ot posolstoto v Sofia,a tazi viza shteshe da bade gotova sled izti4aneto na vsi4ki srokove za zapisvane v TU-München.4oveka se obadi i mu kazaha 4e e vazmojno da se zapishe i predi da mu e izdadene saotvetnata viza.Na tova sashto sam priak svidetel,zashtoto kogato se zapisvashe v TU-München az mu pomagah kato go zavedoh posledovatelno vav vsi4kite slujbi,v koito triabva da se otide predi da moje da se zapishe 4ovek v Uni-to,a nakraia i v TU-münchen,kadeto se zapisa.4oveka ne beshe vinoven za spunkite na biurokraciata, a i predi tova ne beshe idval v München.V posledstvie se varna za kratko v Bg da si vzeme vizata ot poslolstvoto.Zapisvaneto,za koeto stava vapros beshe za WS 03/04.

P.S. Tova,koeto sam napisal gore sa prosto dva otdelni slu4aia.4uval sam i za drugi takiva,no ne sam im bil svidetel,tai 4e se vazdarjam ot generalni izvodi otnosno vaprosa na Zdravko.
Pak povtariam-nai-dobre e 4ovek da se informira podrobno predi da se reshi na takava stupka.Edin takav hod e dosta riskovan i ne e sigurno,4e shte bade uspeshen,oshte pove4e,4e neshtata se promeniat neprekasnato.
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот Vasilena » 11 Октомври 2004, 16:39:53

Da ama ne navsqkade e taka,pone v moq universitet mojesh da se zapishesh bez,poznavam hora koito veche go napraviha!no zavisi kade si
Аватар
Vasilena
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Malvina » 24 Ноември 2004, 21:39:16

..а, в София много ли се туткат при и3даването на ви3а 3а DE - колко време отнема прибли3ително ?
Аватар
Malvina
Тукашен
Тукашен

Мнениеот malak_pit_bull » 25 Ноември 2004, 22:48:34

Za studentska viza mislia 4e beshe 17 rabotni dni :)
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот Malvina » 26 Ноември 2004, 23:42:02

...във web. страницата на Немското посолство е упоменато 6 - 8 (?)седмици 8O
Аватар
Malvina
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kosio_87 » 19 Декември 2005, 12:07:21

Здравеите!!!Като прочетох "...във web. страницата на Немското посолство " пишеше че за издаването на виза искат удостоверение за знание на езика.В моя случаи аз ще кандидатствам в ДЕ с Английски.От унито ми искат TOEFL които вече издържах.Малко ме е срам защото уча в езикова немски апък кандидатсвам с анг.Как се процедира, какъв документ мога да им дам?В смисъл дали ще признаят дипломата ,тъи като намам DAF. Предварително danke.
kosio_87
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgmazka » 21 Декември 2005, 12:53:24

Ами че яви се на ДСХ.
И това го беше писал ЛЕЕ/сори че те преписвам/:
DSH-Vorbereitungskurs

DSH ist die Abkürzung für "Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber". Die DSH-Vorbereitung findet im Rahmen unserer Intensiv 8-Kurse an den Instituten Dresden, Freiburg, Göttingen und Mannheim-Heidelberg statt. Diese Goethe-Institute sind auf studienvorbereitende Kurse spezialisiert und bieten:

für Anfänger den systematischen Aufbau der deutschen Sprache innerhalb von 8-10 Monaten mit dem Ziel, die Zulassungsprüfung für den Hochschulzugang (DSH) abzulegen.
für Fortgeschrittene (ab Niveau B2) einen ca. 8-wöchigen DSH-Vorbereitungskurs, der jeweils im Februar/März und August/September vor Semesterbeginn stattfindet.
Der Kurs umfasst:

ca. 8 Wochen mit 175 Unterrichtseinheiten à 45 Minuten
25 Unterrichtseinheiten pro Woche
Unterricht von Montag bis Freitag
durchschnittlich 15, max. 18 Teilnehmer
Individuelle Lernberatung und Korrekturen durch Ihre Lehrkraft
individuelles Lernen in der Mediothek
Kultur- und Freizeitprogramm
Аватар
bgmazka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Malvina » 21 Декември 2005, 15:53:10

... значи и аз да се из(ходя)кажа по въпроса, тъй-като преди една година в посолството точно затова мотаха сина ми и категорично отказваха да му дадат виза за посещение на интензивен курс в ДЕ и последващо следване, независимо , че имаше и Verpflichtungserklärung .
Та, от гимнацията където си учил, изискай служебна бележка с хорариyма часове по немски за целия период , която също трябва да преведеш и легализираш - мисля, че ще свърши работав твоя случай.Освен това, ако имаш покана или писмо от съответното Yни, друго не им трябва
Успех!!! :)
Прави каквото трябва, а да става каквото ще !
Аватар
Malvina
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kukla » 21 Декември 2005, 16:16:04

Мисля, че за завършилите немска гимназия след 1994 се признават дипломите, т.е. не се изисква никакъв изпит DSH. Не както някога по мое време, дето хем изпити, хем ограничаване за прием, ако преди това нямаш завършено висше у нас.
Разпитай в съответния университет и карай по най-лекия път.
Успех!
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Malvina » 21 Декември 2005, 20:10:57

@кукла,
все още много малко са немските езикови гимназии в БГ, които се признават и имат сертификaт от Геоте институт :( , така че и 11 години след годината 1994 положението е същото - учил-не учил в езикова гимназия полагаш DSH ... абе нямам думи ...
Прави каквото трябва, а да става каквото ще !
Аватар
Malvina
Тукашен
Тукашен

Визите

Мнениеот ivo_petkov » 24 Юли 2006, 14:04:16

За визите разбрах, че ако си кандидатствал, подал си документите, записал си се на приемен изпит ако има такъв, гледат на тебе като на потенциален студент, така че не би трябвало поне в началото да има такъв проблем при записването поне на повечето места.

6-8 седмици мисля че е крайният срок за издаване на виза?

Не ми стана ясно какво означава това в сайта на немското посолство, че нямали такова правно отношение задължително да издадат виза при изрядни документи? Какво трябва да съм направил, че да ми откажат визата? Това мисля че е много важно! :evil: :shock:
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

:)

Мнениеот catzila » 24 Юли 2006, 15:36:49

Косъо, не се притеснявай за удостоврението за владеене на немски. Мен ме приеха само с TOEFL, също в програма на английски, а аз не съм като теб с немска гимназия, даже не снам и дума на немски и сега започвам да карам всякакви интезнивни курсове от рода "Научете език за 10 дни" и "Как да направим от водата вино' :) Признават само toefl-а. Днес даже звъннах в посолството да ги питам трябва ли ми диплома за кандидатстването за виза (понеже още ми бавят издаването на моята) и те ми казаха, че щом имам уверението, че съм приета в университет такава не ми е необходима. Оле!
Аватар
catzila
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 8 пъти

Следваща

Назад към Новобранец