• Advertisement

VISA za Germaniq

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот nadine » 27 Юли 2006, 13:21:11

аз да питам също за визата
дипломата си я имам легализирана с апостилета преводчета и там всичките глупости само че това нещо трябва ли да му правя копие и да го заверявам при консула или не? щото на мен заверениете ми копия отидоха сичките за кандидатстването
Аватар
nadine
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mishle » 27 Юли 2006, 18:38:26

nadine написа:аз да питам също за визата
дипломата си я имам легализирана с апостилета преводчета и там всичките глупости само че това нещо трябва ли да му правя копие и да го заверявам при консула или не? щото на мен заверениете ми копия отидоха сичките за кандидатстването

прави се обикновено копие на ксерокс, доколкото знам. аз като ходих навремето им ги дадох, жената в посолството ме погледна странно и ми ги върна :) ..
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот nadine » 27 Юли 2006, 19:05:27

много благодаря за информацията
Аватар
nadine
Нов потребител
Нов потребител

:D

Мнениеот mqu4e » 28 Юли 2006, 14:29:22

Блякс, а имете ли идея за колко време ще станат визите за Mannheim, защото ми се стръва малко нереално да може всички да имат виза, като се има предвид, че те започват на 04.09.06, за издаването на виза са необходими 20 работни дни....то това е НЕВЪЗМОЖНО, поне за Mannheim, след като почват толкова рано.

P.С. Надине, мерси за съвета, днес звъннах в ААА в Mannheim :)
Аватар
mqu4e
Нов потребител
Нов потребител

декларацияta от родител

Мнениеот Dakan » 31 Юли 2006, 20:55:04

Някои може ли да ми даде пример за декларацияta от родител ??
Аватар
Dakan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nadine » 3 Август 2006, 08:26:04

здравейте
да ви се похваля вече си пуснах документите за визата и тя ще е готова в най-лошият случай на 28ми така че успокойте се сички дето сте се запритеснили за визите за Манхайм ще станат няма да избягат :)

само едно нещо да си легализирате банковоте референции и декларациите от родител щото аз заради това се мотах два дена с софия :(
Аватар
nadine
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Adi » 3 Август 2006, 10:31:31

Dakan,декларацията аз я взех от фирмата, която се занимаваше с документите ми. Питай и ти в някоя фирма. Иначе не е нищо особено - родителят си попълва име, ЕГН и т.н. и името на дъщеря си/ сина си и нейните/неговите данни. Другото, че се задължава за я/го издържа, ти е написано. Иска се и заверка от нотариус.
И аз подадох за виза онзи ден. Моята ще е готова на 24- 25 август и още на 26-27 тръгвам.
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Mishle » 4 Август 2006, 13:17:57

да, факт е, че тука последната година промениха почти всичко, което можеше да се променя :D (и някои неща не са мн положителни), но не мисля, че е невъзможно чак да си вземете виза за тук. Предполагам сте получили zulassung-ите около 15 юли т.е около 6-7 седмици преди началото на семестера. аз навреметo получих моя след 15 Август (е верно, че тогава почвахме средата на октомври) но пак това е същия период от време.
да не говорим, че деня преди да получа zulassung от ма бях в посолството и подадох докkументи за виза за darmstadt, щото не исках да чакам. нямах проблеми при записване и тн. тaka че не се шашкайте сега, тука като дойдете има достатъчно неща да се шашкате ;)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Предишна

Назад към Новобранец