• Advertisement

С какво не можахте да свикнете?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: С какво свикнахте и с какво НЕ?

Мнениеот first » 8 Ноември 2011, 02:45:48

estira написа:
first написа:Да попитам - в ДЕ не давате ли пари???? И колко, в сравнение с БГ (в абсолютни стойности ако може)??

Разбира се, само в абсолютни стойности

Мдаааааа .... както повечето по тукашните ширини се опитват да се измъкват като се опитат да сменят темите и скачат от една тема, на друга, на трета и т.н.
Е благодаря горещо за примера който се получи във връзка с темата - с какво свикнахме и с какво НЕ можахме да свикнем ;-)

А за оффтопика - е нужно да се попрочете малко че това е световна тенденция и че "Women more likely to die giving birth in Britain than Albania
Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... tates.html
"

В БГ са намалели смъртните случаи при раждане от около 33 на 27 (на 100 хиляди) за последните 20 години (1990-2010)
Аватар
first
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот ysmivka » 8 Ноември 2011, 17:56:12

Преди малко повече от седем години бих отговорила че няма с какво толкова да се свиква, като се изключи носталгията по родината.Тогава също и нямаше да ми мине през ум , че вместо да разговарям с някого реално , ще стоя пред компютъра, ще чета форуми и ще пиша в тях. Сега по написаното от другите, мога да преценя кой от колко време е в ДЕ , с какво се е сблъсквал с какво още не е .
Ще повторя някого преди мен , но с лицемерното и подмолно ( склонна съм да употребя и по силна дума) поведение не може да се свикне. Интеграция и асимилация са две различни неща.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 362 пъти

Мнениеот daisy » 8 Ноември 2011, 22:43:03

first, лошо е здравеопазването на Острова. Не може да ми изписват родилка на същия ден, на който е родила. Недопустимо е. И после ще ми обясняват за наднорменото тегло и възрастните майки. Не на нас тия!

Велинград, като четох последния ти пост и се сетих за списъка с необходимите вещи на жената, която отива да ражда в България. Там се включват превръзки, памук, тоалетна хартия и прочие. Едва ли не и конците, с които ще я шият, да си ги занесе. Просто безумие! А не да ви поствам снимки от Майчин дом във Варна ... Направо останах поразена.
Така че, разлики има ...
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот Mony60 » 9 Ноември 2011, 16:53:02

daisy написа: Едва ли не и конците, с които ще я шият, да си ги занесе. Просто безумие!

На братовчедка ми в действителност искаха и конците да си занесе. Паника къде да бъдат намерени и купени. Аз нямах проблем да ги осигуря от Германия, но проблемът беше как да ги изпратя, защото беше периода, в който се крадеше абсолютно всичко- писма и колети.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот daisy » 9 Ноември 2011, 22:41:29

Мони, как да иска човек да се върне при това положение?! :(
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот first » 10 Ноември 2011, 00:28:47

daisy написа:Мони, как да иска човек да се върне при това положение?! :(

Четейки мислите ви ми става ясно че хич НЕ сте свикнали... и ви се връща. Интересно :-k
....
И друго - мисля че сме живели в различни държави. Аз нямам подобни впечатления.

защото беше периода, в който се крадеше абсолютно всичко- писма и колети.

Интересно че не знаете че има дузина куриерски фирми в БГ които доствят "до врата". И то не като в ДЕ да ти оставят бележки и пак ТИ да ходиш да ги търсиш, а предварително ти се обаждат по мобилния кога точно сте във вкъщи и ви го доставят в уговорения час.
Аватар
first
Тукашен
Тукашен

Мнениеот makeno » 10 Ноември 2011, 09:10:52

Като сме на подобна тематика, свикнах доста с модерните зъболекарски кабинети и това, че не чувстам болка и забравям къде съм :) Затова при почти всяко ходене в ДЕ си оправям по някои и друг кариес или венец или зъбна плака.. Свикнах и с евтинията.. Но щом всеки път при взимане на билет за БГ се радвах неистово и се чувствах тъжен, когато трябваше да се върна в Германия.. :)
Бтв, доста съм пращал по пощата от ДЕ към БГ, както и от БГ към Де, забележките са ми изключително към немските пощи, никаква точност и бързина няма в тях..
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот max » 10 Ноември 2011, 09:42:54

Аз пък си правя зъбите сега в България, използвам момента. В Германия ми изнамериха 15 кариеса, и ми казаха, че не лекуват с амалгами, а само те се плащат от касата, и следователно за всеки зъб трябвало да платя по 300 евро за отливка, понеже плобмите били големи. Отказах да правя всякакви зъби. Отидох тук в България на зъболекар, без да му казвам какво са ми намерили там. Оставих го сам да видим колко зъба ще намери, които да са повредени. Намери САМО 3 кариеса, които вече са излекувани за смешната сума от 150 лева общо, и то защото единият беше пулпит. Излекувани и то безболезнено, първите два кариеса без упойка и почти не боля, третият пулпит с упойка и напълно безболезнено. Отново четох за амалгамите, изобщо не са вредни и си остават най-добрия материал за запълване. Докато от ХКК касата в Германия ми казаха, че в Бремен почти никой не работел с амалгами вече, а само тях поемат...Ето това е, което не мога да разбера там. И странно какви 15 кариеса ми намериха там, след като в България и 5 месеца по-късно те се оказаха само 3.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот makeno » 10 Ноември 2011, 13:44:21

На мен ми ги правят безплатно с международната здравна карта, бели са, не са амалгами. Явно е различно между провинциите, аз съм ходил само в Ba-Wü на зъболекар. По-сериозни зъбни проблеми правя и аз в БГ, защото не се поемат от немската каса.. Но съм забелязал и аз този парадокс, че в ДЕ ми намират повече кариеси отколкото в БГ. Отдавам го на това, че по принцип в Германия ти снимат зъбите и преценяват какво ти има не от прегледа, а предимно от снимката, докато в БГ всичко е на око.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот first » 10 Ноември 2011, 14:27:06

С доста неща не мога да свикна. Ето някои от тях:
1. Пълната незаинтересованост ако няма финансов интерес. Дори и в разговор
2. Лицемерите и двуличието
3. Малодушието и бездушието - тотално и навсякъде
4. Егоизма - тотален на всякъде
5. Вещоманията - може да не знеш какво да правиш с него но трябва да го притежаваш (забележете - притежаваш, а не имаш)
6. Че никога те НЕ СА виновни
7. Че искат да направят хора по КАЛЪП (като консервени кутии). И доста са успели.
8. Скритата дискриминация - навсякъде
9. Скапаните им услуги - фризьори, пощи, поправки, авто, гумаджии, телефонни, интернет, мобилни,…
10. Че могат да те мамят законно на много места
11. Некомпетентността - тотална и навсякъде
12. Че са забравили да мислят (или ги мързи да мислят)
13. Че оплюват всички други (за да изпъкнат те)
14. Цензурата и манипулациата по ТВ, радио, вестници
15. Фалшивите отношения между хората (ако въобще има такива)
16. Огромната пропаст между приказки и действия
17. Че "мъжете са станали жени, а жените - роботи"
...

С доста неща свикнах:
1. Улици и магистрали хубаво направени
2. По чисто - но вероятно се дължи на климата
3. Дупки по улиците почти няма - вероятно се дължи на климата
4. Усмивки фалшиви
5. Бавнотата и мързеливостта
6. Че правят забележки като видят нередност (в повечето случаи)
7. Че не пипат нещо чуждо (е почти де)
8. Превантивността при полицията
9. Движението по улиците (и най-вече по магистралите)

Потребители благодарили на автора first за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
first
Тукашен
Тукашен

Мнениеот max » 10 Ноември 2011, 20:09:03

Макено, на мен ми намериха с 10 повече кариеса, отколкото в България, без да са ме снимали, само от обикновен преглед. :-k
А това с което фрист не може да свикне, звучи до едно към българите и България, но не и за германците. Сякаш живеем в различни Германии...
Аз не съм чувал българин да се извини, докато германецът се извинява и когато не е виновен...
Малодушието и бездушието са тотално и навсякъде в България, в Бремен видях протестиращи с лозунги "Спрете насилието от евреите към арабите в Палестина"...
Фризьорите, при които съм ходил нито веднъж не ми объркаха подстригването, а в България включително сега един път не ме подстригаха равномерно, некадърност до безкрай...
Некомпетентните са българите, на всяка крачка, германците изпипват всичко до най-малките детайли, те са на светлинни години по-напред в професионализма си.
За коя нация е характерно да оплюва-за българите разбира се, германците уважават всичко без задни мисли, те са по-невинни.
Днес по българска ТВ говориха за цензурата в медиите и за манипулираните от ГЕРБ последни избори...!
Огромната пропаст между приказки и дела е характерна за България, в Германия като се каже нещо-се прави.
Жените са роботи в България-подчинени на мъжете си, слугини в кухнята и дома, безправни и финансово зависими. Германските жени са горди, те се чувстват силни и способни, не падат под мъжка зависимост. Това означава да излезеш от стереотипа на подчинен на съпруга, да излезеш от калъпа...
Така че човек вижда това, което му пречи на него самия...
Известно лицемерие има само у младите германци, но по-възрастните са естествени.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот first » 11 Ноември 2011, 00:51:04

@max Е не можа да ги докараш даже и по брой :evil3: Да не казвам няколко български поговорки, че може да не се харесат по географски или етнически признак.

Aко ти се спори със всеки и за всичко си е твое решение което аз не споделям. Но ти предлагам да разпуснеш с една шопска и греяна ракийка :-" :-" :-"
Аватар
first
Тукашен
Тукашен

Мнениеот estira » 11 Ноември 2011, 08:43:43

Искрено моля max просто да игнорира предния пост. Има случаи, в които това си заслужава, но от такива безполезни мнения като по-горе не си нито напоен, ни нахранен, нито пък нито пък духовно по-богат!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот ysmivka » 11 Ноември 2011, 09:44:33

Темата не се ли казваше: С какво свикнахте и с какво не ?
Думата, дума отваряла,та ти first си взел моята от устата.

first написа:С доста неща не мога да свикна. Ето някои от тях:
1. Пълната незаинтересованост ако няма финансов интерес. Дори и в разговор
2. Лицемерите и двуличието
3. Малодушието и бездушието - тотално и навсякъде
4. Егоизма - тотален на всякъде
5. Вещоманията - може да не знеш какво да правиш с него но трябва да го притежаваш (забележете - притежаваш, а не имаш)
6. Че никога те НЕ СА виновни
7. Че искат да направят хора по КАЛЪП (като консервени кутии). И доста са успели.
8. Скритата дискриминация - навсякъде
9. Скапаните им услуги - фризьори, пощи, поправки, авто, гумаджии, телефонни, интернет, мобилни,…
10. Че могат да те мамят законно на много места
11. Некомпетентността - тотална и навсякъде
12. Че са забравили да мислят (или ги мързи да мислят)
13. Че оплюват всички други (за да изпъкнат те)
14. Цензурата и манипулациата по ТВ, радио, вестници
15. Фалшивите отношения между хората (ако въобще има такива)
16. Огромната пропаст между приказки и действия
17. Че "мъжете са станали жени, а жените - роботи"
...

С доста неща свикнах:
1. Улици и магистрали хубаво направени
2. По чисто - но вероятно се дължи на климата
3. Дупки по улиците почти няма - вероятно се дължи на климата
4. Усмивки фалшиви
5. Бавнотата и мързеливостта
6. Че правят забележки като видят нередност (в повечето случаи)
7. Че не пипат нещо чуждо (е почти де)
8. Превантивността при полицията
9. Движението по улиците (и най-вече по магистралите)
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 362 пъти

Re: С

Мнениеот bknf » 11 Ноември 2011, 22:47:10

max (все още) е много положително настроен, но според мен тия точки са си и много правилни..
Значи истината трябва да е някъде по средата ;)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец