• Advertisement

Квартира в Люкса или Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Квартира в Люкса или Германия

Мнениеот cambio » 31 Март 2015, 06:44:32

Благодаря ,след като се установя отново ще се включа в форума благодаря за пожеланията
cambio
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот deyan83 » 20 Юли 2015, 19:34:52

Здравейте,
От два месеца съм в Люксембург. Засега всичко е ок, но имам един проблем/казус. След като си направих адресна регистрация в общината, където ме питаха дали съм женен, аз им предоставих многоезичен дубликат на брачно свидетелство и ме регистрираха без проблем. След около 2 седмици си получих social security number-a, но такс картата се забави доста. Посъветваха ме да отида в Administration des contributions и да проверя защо се бави. Там девойката ми каза, че предишния ден са я изпратили на адреса ми (това беше края на юни и след като я получих я предадох на HR на работа). Също така ми каза, че при тях се водя неженен, което много ме учуди, понеже, когато се регистрирах в общината им показах брачното свидетелство и те го отбелязаха. Както и да е, момичето ми даде един формуляр да попълня. Също така попита къде живее в момента жена ми(тя е все още в БГ) и дали работи, и ако не работи трябва да им представя някаква служебна бележка, че не работи и няма доход. В крайна сметка, доколкото аз разбрах, за да коригират данъчния ми клас, трябва да предоставя този формуляр, копие на брачно свидетелство и служебната бележка.
Естествено във фишовете за заплата за май и юни попадам в такс клас 1 и са ми одържали повече данъци.
Искам да ви попитам дали нещо пропускам? Дали някой е минавал вече по този път и да даде съвет/насока, ще съм много благодарен.:)
Също така, имате ли представа дали биха ми възстановили надвзетите данъци и ако да какво трябва да направя?
deyan83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Wiwian » 7 Януари 2016, 16:17:10

Здравейте,
А знаете ли какъв е шанса да се намери квартира чрез агенция за недвижими имоти при положение че още нямаш сключен договор за работа и нямаш гаранциите които иска обикновено един наемодател ? За Триер ми е въпроса :-k
Wiwian
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот pentscho » 7 Януари 2016, 17:37:13

Ами сигурно по-пълничко конто ще увеличат шанса до максимум. А и тук, в Заедно, някои сънародници предлагат квартири при доста изгодни условия и поносими наеми. :)
Подпис: не се чете
Аватар
pentscho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Wiwian » 8 Януари 2016, 16:17:55

Да, прегледах тук във форума ,но за Триер невидях да се предлага квартира .Аз също се надявам предлагайки едно по-високо конто да е в мой плюс. Незнам все още как процедират агенциите .
Wiwian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisy » 10 Януари 2016, 00:16:58

Деяне, оправи ли данъчния клас?
Мъжът ми всеки януари го таксуваха като неженен, а през февруари му връщаха надвзетите данъци. Чудила съм се защо, но не съм стигнала до логично заключение.

Вивиан, търси нещо, което се преотдава под наем може би или стая (Untermiete, Zwischenmiete, WG)!
Например тук: http://www.hunderttausend.de/annoncen/m ... n-biete#k=
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот Wiwian » 13 Януари 2016, 16:23:36

daisy,Благодаря !
Идеята за наемане на стая също е добра опция :) Ако имате опит или знаете как става регистрацията в общината при такъв тип наемане, ще се радвам да споделите. Специално за Триер разбрах че за да се регистрираш на адрес вече било задължително името ти да фигурира в договора за наем,т.е възможността да отседнеш при приятел и да се регистрираш на този адрес вече я няма .Именно тази информация ни кара да търсим начин за сключване на договор за наем/което е мал шанс при положение че търсим от БГ\ ,иначе опции за отсядане много /приятели,хостели,къщи за гости и др./,но чрез тях едва ли можем да се регистрираме на адрес.
Wiwian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisy » 13 Януари 2016, 23:32:15

Вивиан, остани в началото при приятели без да се регистрираш. Като си намериш работа, ще търсиш и квартира с договор. А студентите какво правят? Те със сигурност не фигурират всички в договора за наем.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.

Потребители благодарили на автора daisy за мнението:
Wiwian
Рейтинг: 4%

Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Предишна

Назад към Новобранец