• Advertisement

ПРоблем в Кабел БВ Инкасо

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

ПРоблем в Кабел БВ Инкасо

Мнениеот LIOKRIS » 21 Април 2015, 13:36:24

Добър ден!
Искам да попитам ако е възможно да ми помогнете с един проблем?
Днеска получих писмо от Kabel BW Incassounternehmen в което пише че дължа 460,60 евро Titulierungesankundigung, при положение че съм се махнала от Германия в края на 2013 година месец Декември. Искам да попитам ще ме съдят ли и какво мога направя след като съм получила това писмо. Незнам много добре немски , ако може някой да ми помогне ще бъда благодарна !!!
Последна промяна LIOKRIS на 21 Април 2015, 15:45:14, променена общо 1 път
Аватар
LIOKRIS
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Re: ПРоблем в Кабел БВ Инкасо

Мнениеот bknf » 21 Април 2015, 15:14:53

1) прочети тоя отговор http://www.frag-einen-anwalt.de/Unrecht ... 58856.html

2) писмото не се чете

3) в германия ли живееш - сключвала ли с с тях договор/ какъв - писала ли си им Кюндигунг?

4) имаш ли немски адрес - къде е пристигнало това писмо?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Stojan » 21 Април 2015, 16:24:47

Искам да попитам ще ме съдят ли

Няма да те съдят. След този "титулирунг" следващият ход е Mahnbescheid през съда. Съдът поверява правомерността на иска и този, на когото дължиш сумата, получава "тител" - с него може да си получи парите от тебе в продължение на 30 години. Най-малкото в момента на получаването на Mahnbescheid-a ще имаш нужда от адвокат. Аз бих им платил парите и бих ги махнал от главата си, защото ако почнеш да се разправяш, ще излезе много повече от 400 евро. Но, всеки си знае. Успех.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот LIOKRIS » 21 Април 2015, 16:27:59

За жалост в момента съм безработна и нямам възможност да платя каквото и да е било :S
Аватар
LIOKRIS
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 21 Април 2015, 18:51:27

Освен да се опита да се докаже пред съда, че иска е неправомерен - ти си им изпратила Кюндигунга, те много добре знаят (евентуално го крият това), и са знаели, че теб там те няма на тоя адрес. Като доказателство би могло да се представи твоето Абмелдунг от Германия/ немския адрес, както и копие от твойто Кюндигунг (тоест писменото прекъсване на договора). Пред съда трябва да се отговаря (писмено) с Widerspruch.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Stojan » 21 Април 2015, 21:29:12

Обикновено щом се стигне до инкасо, фирмата е буквално бетонирана с договори и доказателства. Тия от инкасото също гледат предварително дали въпросният въобще има основание да иска пари от длъжника си. Не се излагат. А стигне ли се до Mahnbescheid - не помагат никакви печати по паспортите (примерно) или свидетели кой до кога и къде е живял, абмелдунги и пр. Помага единствено адвокат, защото частно лице може да си обърка работата основно.
Нека да кажа пак - по-добре е да се намерят въпросните пари и тия да се махат, иначе в ЕС има и презгранично изпълнение (в смисъла на съдия изпълнител). Сумата лесно става двойна. На първо време. И е изискуема 30 години. Освен това пред съда няма какво да се доказва, защото няма да има съдебно заседание, освен ако не се подаде Widerspruch и фирмата след това подаде иск (Klage). А те няма да пропуснат. Нищо не им струва. Съдът е дo тях (вж. Gerichtsstand). Точно тогава работата става много дебела. Съчувствам.
----
То ако съ-форумничката ни имаше Kündigung, нямаше да се стигне до тази ситуация. А тя няма. Поправете ме ако бъркам.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
zlateto
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот estira » 22 Април 2015, 13:40:13

Stojan написа:Обикновено щом се стигне до инкасо, фирмата е буквално бетонирана с договори и доказателства. Тия от инкасото също гледат предварително дали въпросният въобще има основание да иска пари от длъжника си. Не се излагат.

……..

Поправете ме ако бъркам.

Не е вярно! Инкасото въобще не го интересуват подробности, а фирмата се опитва всякак да получи нещо, даже и да не е в правото си.

@ LIOKRIS - Без немски няма да стане тази работа! Трябва да се пише Widerspruch и ти трябва човек, който да ти помогне. Ако може, още вчера.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Назад към Новобранец