• Advertisement

Глоба за паркиране - СТРАННА!

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Глоба за паркиране - СТРАННА!

Мнениеот ruil4о » 30 Юли 2015, 20:19:20

Здравейте, специално се регистрирах във форума, защо днес ми се случи нещо странно за мен, българчето.

Живеем в България и дойдохме с децата на гости в роднини във Фрайбург, Германия. Домакините ни си оставиха кола за няколко дни да я караме. Тя е с местна регистрация и има разрешително за паркиране на улицата пред дома им. Има паркоместа и от двете страни на улицата. Тя е двупосочна. Вчера, като заваля и в бързината паркирах от лявата страна на улицата по посока на идването ми. Моля вижте прикачената картинка. Днес, като излизах видях една жена да ми поставя касов бон на чистачка на предното стъкло. Погледнах го подразбрах, че е някаква глоба от 25 евро. Попитах я на английски, защо е глобата и тя с развален английски и размахване на ръцете ни обясни, че е защото колата не е била обърната в правилната посока!!!
При условие, че колата беше паркирана изрядно, без да се подава нещо някъде. Само беше завъртяна на 180 градуса. Това нормално ли е? Има ли такъв закон в Германия?
Прикачени файлове
ruil4о
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Глоба за паркиране - СТРАННА!

Мнениеот ognianbg » 30 Юли 2015, 20:46:51

Здравеите , глобата е правилна - трябва да паркирате по посока на движение без да навлизате в насрещната лента , т.е. паркирането в случая трябва да е само в дясно в посоката на движение .
ognianbg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaskoLeon » 30 Юли 2015, 21:29:55

Има такъв закон, само дето ми се вижда глобата леко завишена!

Тук не се паркира както в България, както ви падне, има ред и той се спазва, а който не го спазва с глоби го вкарват в правия път!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот ruil4о » 30 Юли 2015, 21:37:21

Да, още първия ден забелязах, че в Германия има голяма дисциплина и ред. Ще го имам в предвид вече! :D
Благодаря за отговорите!
ruil4о
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vl » 31 Юли 2015, 00:00:59

Още през 1979г. наши близки в Бохум ни предупредиха да паркираме по посока на движението. Значи този ред съвсем не е от вчера.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 449 пъти
Благодарено: 188 пъти

Мнениеот Mony60 » 11 Август 2015, 16:41:13

Инфо за съфорумците: В Германия действително е забранено да се паркира в посока противоположна на тази на движението, но в Австрия е разрешено. Andere Länder, andere Sitten! ;-)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Назад към Новобранец