• Advertisement

Малко помощ

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Малко помощ

Мнениеот Qwerty1086 » 21 Януари 2016, 13:16:03

Документът за мотокарист не е кой знае каква ценност, тук се вади за един ден и го имат доста хора.
А и с него би могъл да работиш като лагерист, което е от не особено добре платените професии. Разбира се, естествено че е плюс, ако работиш друга работа, в която се налага да се ползва щаплер.

Хубавата новина е, че за да работиш шрайнер,тишлер не се изисква задължителна квалификация.
Хандверкерските професии са добре платени, стига да успееш да се наложиш.

Естествено познанията и уменията ти от България са твърде недостатъчни за тази цел, обаче би могъл да започнеш работа тук, да се оглеждаш и ослушваш около година, година и половина кое как се прави и след това вече да си потърсиш работа като майстор.

Естествено с уговорката, че като не знаеш език ще ти е много трудно да си защитаваш правата, и да успяваш да се пласираш скъпо на трудовия пазар. В тази област повечето фирми са малки според тукашните представи, и всичко което собственика успее да спести практически остава в неговия джоб. По тази причина преговорите за добро заплащане са маааааалко труднички :) :)

Че така де, успех !

Все пак ми е трудно да си представя как ще успееш да се установиш първоначално тук.
Qwerty1086
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот Ivo Georgiev » 21 Януари 2016, 19:29:14

Освен документ имам и стаж - 5 години като такъв, атова значи и опит. Знам че документа се вади за ден два.
Имам чуството че всички освен съвети и насоки, индиректно ни казвате един вид заобиколно и Абе по добре не идвайте. И то не само на мен. Сякаш си пазите територията, работата и добрия живот. А ние не сме заплаха за Вас. И ние искаме да живеем смислено, добре и с переспектива, а тук това е невъзможно. Незнам от колко време не сте в България, но тук става от ден на ден по зле, макар че ако слушаш политиците и анализаторите, всичко постепенно става все по добре и розово.
Добре де, а вие как отидохте, защо напуснахте БГ, какво ви накара да отидете там и да напуснете милата ни родина. Какво ви накара да изберете именно германия пред други държави, как и кога научихте езика, какво работихте на първо време и какво сега? Кой ви помогна за там, невярвам всички да сте тръгнали ей така без никой да няма там някой който първоначално да ви поеме
....Трябва нещо да се счупи, нещо да се промени"....""
Ivo Georgiev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот martin8711 » 21 Януари 2016, 21:40:08

Иво, не съм искал да Ви разубедя, да Ви „отрежа крилата“. Ако сте обърнали достатъчно внимание на моя пост, то следва да Ви е ясно, че Ви насърчавам да опитате, но и същевременно описвам пътя, по който е твърде вероятно да минете. Езикът е бариера, ако питате мен, преодолима. С Вашите умения, които разбрах впоследствие, имате реален шанс да осъществите себе си. Ще Ви дам точна информация относно заплащането при мотокаристите. Само трябва да се обадя на един познат. Това ще стане още тази вечер.

Потребители благодарили на автора martin8711 за мнението:
Ivo Georgiev
Рейтинг: 4%

martin8711
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот daisy » 21 Януари 2016, 21:50:03

Иво, никой не си пази територията. Просто хората тук искат да те предпазят от разочарования.
Имам приятелка, чийто мъж дойде тук през май миналата година. Беше управител на ресторант в Банско. Знае малко езика. Последно работи като готвач и живее в стая. Моята приятелка и детето са в България и ще отидат, когато се устрои той. С парите, които изкарва, е трудно да се гледа семейство, камо ли пък в една стая.

Много добре знаем как стоят нещата в България. Все пак четем вестници, имаме интернет, прибираме се, родителите ни живеят там. И аз не виждам някакъв напредък. Преди няколко години се стреснах от цените в супермаркета, някои продукти от първа необходимост като захар и брашно бяха по-скъпи от тези в Германия. :(
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот Ivo Georgiev » 21 Януари 2016, 21:59:08

Разбирам Ви и ви благодаря за всичко, просто четейки коментарите и напътствията на всички, както тук така и в други теми, на моменти тона и начина на писане лъха на това което изброих в предното ми изказване. Вярно е че има хора, къде мързеливи, къде тарикати търсещи лесното, бързото и т.н. които имат точно планове и намерения за емигриране в държава като Германия към която очакват че за секунда ще цъфнат и вържат, да не кажа забогатеят и то без грам усилие. А в краен случай ще живеят на помощи и на гърба на другите. Аз не съм от тях, работи ми се, учи ми се, и език и друго. Живее ми се смислено, разумно с правила, переспективи и най вече спокойно, а не като тук - Джунгла, анархия и бандитизъм. Там ако човек е работлив, прозорлив, с желание да върви напред и да се развива, и ако има и малко късмет може да постигне нещо, да се развие, да постигне нещо и да е добре както той така и примерно семейството му. Нещо което в нашата мила родина е вече невъзможно, или е ама само за 0,5 или 1% от хората.
Така мисля аз, така виждам нещата. Може и да греша - незнам.....
Ivo Georgiev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 21 Януари 2016, 22:51:27

Ivo Georgiev написа:работи ми се, учи ми се, и език и друго. Живее ми се смислено, разумно с правила, перспективи и най-вече спокойно,
Там ако човек е работлив, прозорлив, с желание да върви напред и да се развива, и ако има и малко късмет може да постигне нещо, да се развие, да постигне нещо и да е добре както той така и примерно семейството му.

По незнайни причини, сега в момента в Германия най-важен е политическия проект номер 1 - "бежанците".
Ти трябва да намериш някакъв друг начин. Чети обяви за работа, коя фирма какво търси - и кандитствай.
Разбери какво не знаеш + научи го.
И също, няма значение какво е било преди в миналото. И че много са тръгвали на късмет, било то като студенти и т.н.
Сега е друго положението. И "там" отдавна вече не е "обетована" земя.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот leonard32 » 21 Януари 2016, 23:54:20

Знаеш ли имам чувството че говориш на мен? Последния ми пост беше крайно неприятен за хора като теб, които очакват да ги посрещат тук с рози във въздуха. "Ама аз съм професионалист и съм много работлив" Ти си голяма работа явно, но дори не си си направил труда да прочетеш този форум, както си писал. След това питаш какви били новите неща в Германия, като очевидно си очаквал само хубави неща да чуеш. Ако беше чел наистина форума щеше да знаеш "за какво иде реч" и нямаше да се правиш на обиден, пред хора които си губят времето да ти обясняват неща които са писани вече. Пазим си хубавия живот и гледаме такива като теб да не идват тук? Това е най-тъпото нещо което съм чел във форума, не мога да повярвам че е писано от възрастен човек. " Кой ви помогна за там, невярвам всички да сте тръгнали ей така без никой да няма там някой който първоначално да ви поеме" а това си го мислиш, защото самия ти си неспособен на това и ти се вижда невероятно. Познавам много хора които дойдоха и се справиха САМИ. Аз не познавах също никой като дойдох. Знаеш ли какво няма смисъл да ти се обеснявам, човек написал подобни коментари не знам каква помощ очаква.
Аватар
leonard32
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Ivo Georgiev » 22 Януари 2016, 00:05:28

На колегата съформник мога да кажа че минимум половината от немските теми в този сайт и форум съм ги изчел;
не съм си мислил че всеки е дошъл с нечия помощ, но има и такива, а може и да има такива но да не си го признават
не е невъзможно човек и сам без чужда първоначална и предварителна помощ да се справи и успее.
не се правя на обиден и не съм си мислел че в чужбина щом се живее по лесно и добре значи и по лесно се преуспява и стартира
просто има бая теми в които коментарите ми изглеждаха като от типа - абе аз дойдох ама ако знаеш какъв го ядох, а същия ще го ядеш и ти за това по добре си стой там.
имам ли вина че така ми е прозвучало? а може и да не е само намен
Ivo Georgiev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ScheissMann » 22 Януари 2016, 01:01:04

Ама то не става само с четене трябва и практика . Тя вашата работа малко отива към ......Дай ми 10000 евро на заем :-k Момчета разберете много е трудно в чужбина без език и без образование .Не казвам че е невъзможно [-X Но ако намерите нещо без език и без образование ще работите за жълти стотинки ](*,) Успех и повече практика не само четене :-s
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот bknf » 22 Януари 2016, 07:19:08

Ivo Georgiev написа: не е невъзможно човек и сам без чужда първоначална и предварителна помощ да се справи и успее

Възможно е - и сигурно и за теб ще е. Но, нали ти казах - трябвало е по-рано да се сетиш. Не 2016 година, а да речем 1998, или 2001..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот max » 22 Януари 2016, 09:06:15

Много хора го казаха ясно. Тук не е цветя и рози! Имам познат, от 2 години работи в Германия, е прибра семейството си, имат жилище евтино в Източна Германия. Децата ходят на училище. Но майката и досега се лута без работа и никъде не са ходили на почивка, а той взема малка заплата и иска да напуска, търси друга работа, но не може да намери, а вече знае езика..., дори не могат да се върнат на гости в България. Едва свързват двата края.
А Иво си мисли, че тук някой го чака да го " устрои" без език и без квалификация...Че и в Мюнхен... Еми няма лак да стане. Мечтите са хубаво нещо, никой не ги е забранил...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Qwerty1086 » 22 Януари 2016, 17:25:52

Аз исках само да обърна внимание, за да се предпазиш от широко битуващото мнение у нас - да се закрепя някак си, пък после ще мисля. Не ми се дават примери как се развива този вариант на практика. Сам ще имаш възможност на място да видиш и да прецениш кой е бил прав, и кой ме
Qwerty1086
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 13 пъти

Мнениеот Ivo Georgiev » 22 Януари 2016, 18:22:38

Възможно е - и сигурно и за теб ще е. Но, нали ти казах - трябвало е по-рано да се сетиш. Не 2016 година, а да речем 1998, или 2001..[/quote]

За съжаление тогава бях на друга възраст и друг акъл. Бях на има няма 18. а и положението тук не бе чак толкова зле
Ivo Georgiev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 22 Януари 2016, 18:33:22

Ivo Georgiev написа:За съжаление тогава бях на друга възраст и друг акъл. Бях на има няма 18. а и положението тук не бе чак толкова зле

Че кога положението в БГ е било добре ? През 1998 ? Или през 2001 ?

Освен това чужд език не се започва да се учи на 35, а на 15 напр.
Последна промяна olga на 22 Януари 2016, 18:43:14, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Ivo Georgiev » 22 Януари 2016, 18:43:02

Ами в последните 26 години - никога. Но когато си дете и тинейджър не ги виждаш нещата. Когато минах този период видях и осъзнах главоблъсканицата наречена България, започнаха да ми идват мисли за емигриране, но винаги незнам защо се спирах и не се решавах на тази крачка с думите - ""Абе има още какво да се желае, опита и направи тук, а и ножа още не е опрял до кокала. Ще пробвам още веднъж да остана в бг вместо да бягам"". И всеки път съжалявах след това. Е сега вече ножа си опря до кокал.

Освен това чужд език не се започва да се учи на 35, а на 15 напр - Аз мисля че човек се учи докато е жив. Така че дали на 15 или 20 или 30 каква разлика има......
Ivo Georgiev
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец