• Advertisement

училище и преместване с две деца

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

училище и преместване с две деца

Мнениеот mariana86 » 23 Февруари 2016, 09:40:06

здравейте!имам притеснения и се надявам да ми помогнете. Съпругът ми е в Германия 4 години вече. Иска да ни вземе там, но аз и децата се притесняваме. Не знаем език, не знам дали ще се признае учебната година. Нулева ли ще се води? Има ли БГ училища в Германия със засилено учение на немски език. Интересува ме всичко относно преподаването в училище във Фрайбург. Благодаря предварително.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: училище

Мнениеот boyko123 » 23 Февруари 2016, 20:17:27

Здравей, предполагам, че ще отговорят хора минали по този път в Германия, но да кажа и аз нещо от "общи съображения". Ако не ви гори под краката, не тръгвайте презглава. Захванете се сериозно и интензивно с немски заедно с децата (изключително важно е!) и организирайте преместването внимателно, за предпочитане през лятната ваканция. Щом мъжът е от 4 години в Гемания, най-добре е да се поинтересува в училищата в околността къде биха приели голямото дете. Предполагам, че вече сте били и вие "на разузнаване" там, колкото повече неща се подготвят предварително, толкова по-добре.

Успех!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
mariana86
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Re: училище

Мнениеот mariana86 » 24 Февруари 2016, 09:00:24

boyko123 написа:Здравей, предполагам, че ще отговорят хора минали по този път в Германия, но да кажа и аз нещо от "общи съображения". Ако не ви гори под краката, не тръгвайте презглава. Захванете се сериозно и интензивно с немски заедно с децата (изключително важно е!) и организирайте преместването внимателно, за предпочитане през лятната ваканция. Щом мъжът е от 4 години в Гемания, най-добре е да се поинтересува в училищата в околността къде биха приели голямото дете. Предполагам, че вече сте били и вие "на разузнаване" там, колкото повече неща се подготвят предварително, толкова по-добре.

Успех!

Не съм била там. Много ми е трудно да взема това решение.Чужбина не е за всеки, но тук в БГ децата нямат бъдеще. Съпругът ми не иска да се прибира, а децата ще трябва да живеят без баща. Аз не работя.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Re: училище и преместване с две деца

Мнениеот ljuba » 24 Февруари 2016, 09:48:51

Здравей Мариана, има голяма тема във форума за училищата, за системата, за плюсове и минуси, там ще намериш много неща, които ще са ти полезни. Кой клас са децата в момента? Мъжът ти говори ли добър немски?
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението:
mariana86

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот mariana86 » 24 Февруари 2016, 10:45:12

ljuba написа:Здравей Мариана, има голяма тема във форума за училищата, за системата, за плюсове и минуси, там ще намериш много неща, които ще са ти полезни. Кой клас са децата в момента? Мъжът ти говори ли добър немски?

Едната ми дъщеря е 3 клас, а другата ми дъщеря е предучилищна. Не знам до каква степен го говори. В последните 3-4 години се отчуждихме.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mariana86 » 24 Февруари 2016, 15:56:22

На кръстопът съм. Предстои ми много труден избор. Може ли някои да ми даде повече инфо за Германия и по точно за Фрайбург. Колебая се много дали да рискувам и да отида с двете си деца при мъжа си. Той е вав Фрайбург. Работи там от доста време. Иска да ни изтегли там, но аз се колебая. Изпитвам страх. Аз и децата не знаем език. Едната ми дъщеря е ученичка 3-и клас, а другата ми дъщеря е на 5 години. Не знам как ще им се отрази преместването. И дали ще им се зачете новата учебна година?
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 24 Февруари 2016, 16:11:33

Малко ме учудва, че не питаш мъжа си, ама нейсе:
Фрайбург е скъп град с ниски заплати (освен ако съпругът ти не е лекар). Заради многото студенти, квартирите са скъпи, по едно време държаха второ място в Германия след Мюнхен. Градът е сравнително отворен към чужденците, има що годе добри транспортни връзки с околните села:
viewtopic.php?f=2&t=3000

За децата, малката ще я вземат почти сигурно в детска градина, като дете на чужденец, голямата, най-вероятно ще трябва да се върне година назад, докато научи езика:
viewtopic.php?f=31&t=3142&hilit=%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%BD%D0%B0
За училища и градина трябва да се пита на място.

P.S. Става въпрос за Freiburg im Breisgau, a не Freiburg an der Elbe, нали?

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението (общо 2):
mariana86boyko123
Рейтинг: 8%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот olga » 24 Февруари 2016, 16:37:30

Какво ще загубите в България ?

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
mariana86

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот mariana86 » 24 Февруари 2016, 19:49:20

onufriy написа:Малко ме учудва, че не питаш мъжа си, ама нейсе:
Фрайбург е скъп град с ниски заплати (освен ако съпругът ти не е лекар). Заради многото студенти, квартирите са скъпи, по едно време държаха второ място в Германия след Мюнхен. Градът е сравнително отворен към чужденците, има що годе добри транспортни връзки с околните села:
viewtopic.php?f=2&t=3000

За децата, малката ще я вземат почти сигурно в детска градина, като дете на чужденец, голямата, най-вероятно ще трябва да се върне година назад, докато научи езика:
viewtopic.php?f=31&t=3142&hilit=%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%BD%D0%B0

Здравей. Не, съпругът ми не е лекар а шофьор в ДНЛ. Не знам с 2000Е дали можем да си позволим добър живот , а и сме с домашен любимец,който не мога да изоставя.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mariana86 » 24 Февруари 2016, 20:01:01

olga написа:Какво ще загубите в България ?

в момента със съпругът ми сме разделени, и аз живея при родителите ми. А те са против заминаването ми, и са ми поставили улптиматум ако трагна-пове4е вра6тане назад няма. Не удобряват варианта да сам при него- 6тяла сам да объркам децата и такива не6та. А в момента сам много несигурна във вси4ко.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ljuba » 24 Февруари 2016, 20:12:54

Мило момиче, мисля че трябва да седнеш и да решиш ти какво искаш! Моето мнение е, че децата не са ти проблема-все още са достатъчно малки, за да могат бързо и успешно да се интегрират!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението (общо 2):
mariana86boyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот olga » 24 Февруари 2016, 23:12:30

mariana86 написа:
http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=2&t=3000

http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f ... 0%BD%D0%B0

Здравей. Не, съпругът ми не е лекар а шофьор в ДНЛ. Не знам с 2000Е дали можем да си позволим добър живот , а и сме с домашен любимец,който не мога да изоставя.

Сигурна ли сте, че мъжът Ви взима 2000 евро нето, за ДХЛ е доста много ?

mariana86

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот novia » 25 Февруари 2016, 01:06:34

Госпожо вие за DHL ли работите?? 2000eur. много ли са???

Потребители благодарили на автора novia за мнението:
mariana86

Аватар
novia
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 212 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот olga » 25 Февруари 2016, 01:24:04

Да, много са.

mariana86

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот mariana86 » 25 Февруари 2016, 08:44:10

olga написа:
mariana86 написа:
viewtopic.php?f=2&t=3000

Сигурна ли сте, че мъжът Ви взима 2000 евро нето, за ДХЛ е доста много ?

От миналата година работи в тази фирма. Много е доволен. Пра6та6е ни и тук в БГ, понеже аз не работя. Той е сигурен, 4е може да ни издържа там, но не и в България. Семейство сме от 11 години.
mariana86
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Новобранец