• Advertisement

Ново начало в Берлин

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Ново начало в Берлин

Мнениеот leonard32 » 15 Юни 2016, 10:20:03

Пансион бе братче, пансион. Какво не ми разбра от поста, че да ти обесня "как по-точно стои въпроса?" И Шарлотенбург не е улица, а квартал.
Аватар
leonard32
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот rikiking » 16 Юни 2016, 08:08:18

leonard32 написа:Пансион бе братче, пансион. Какво не ми разбра от поста, че да ти обесня "как по-точно стои въпроса?" И Шарлотенбург не е улица, а квартал.

Дай му направо телефона и адреса на пансиона ,да се оправя човека. Не виждаш ли че е няма опит.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот leonard32 » 17 Юни 2016, 14:19:44

Да, точно. Телефона е:
+49 30 55238129 Wohnheim Reichsstrasse
Най-добре да звъните от понеделник до четвъртък, петък ще ви е трудно да се свържете.
Аватар
leonard32
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Obektiv » 17 Юни 2016, 16:33:23

leonard32 написа:Да, точно. Телефона е:
+49 30 55238129 Wohnheim Reichsstrasse
Най-добре да звъните от понеделник до четвъртък, петък ще ви е трудно да се свържете.

Благодаря ти за информацията!
Знам какво е Шарлотенбург, бил съм там.
Obektiv
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Afroddita » 28 Октомври 2016, 14:09:20

rangelovata написа:здравей,
аз бях там в началото на 2016 и направих всички регистрации сама
ако искаш да ти кажа адресите на институциите и как да се справиш, пиши ми на лични

Здравейте,
различни ли са институциите в различните провинции? Планирам преместване в Бавария, дали ще мога да ползвам там Вашият опит?
Afroddita
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Velina_Zlateva » 21 Юли 2017, 18:12:53

Здравейте, ще идвам да живея и работя в Берлин.
Някакви насоки, моля ви, за интеграционния езиков курс. Близо до Ку Дам ще живея, ако е от значение за препоръките :)
Поназнайвам немски, изкарах тук в БГ един смешен курс, от разговор имам повече познания... Иска ми се да го знам много по добре...
Ще бъда благодарна, ако с нещо можете да ми помогнете :)
Поздрави за всички!
Velina_Zlateva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот higgsboson » 21 Юли 2017, 22:55:05

"интеграционния езиков курс" - граждани на ЕС нямат безусловното право на такъв. Има обаче резервни места, чрез които евентуално може да се вземе участие. Формално процедурата е следната: от тук се изтегля молбата и се намира адресът на компетентната служба, на която да се прати молбата. Какво се случва след това, не знам. Може да откажат, може да отпуснат място. Най-добре питай дали изобщо има смисъл от интеграционен курс. А понеже най-голямата част от курсистите са с ограничено образование (бежанци от селски региони, гастарбейтери и т.н.), темпото на преподаване сигурно е прекалено бавно. Лично мнение - не си струва.

"изкарах тук в БГ един смешен курс" - определено си струва да се инвестира в още курсове в БГ. Запиши се на индивидуален интензивен курс, задавай много въпроси, хвърляй се на трудните неща. Абсолютно всяко усилие да се научи езикът се изплаща многократно. И задължително гледане/слушане на немкси език в youtube, всякакви неща от рода на "learn german online" от гугъл. Ако искаш да си провериш нивото на езика, направи някой пробен тест, който на края ти казва че си A1 или А2 и т.н.

"Иска ми се да го знам много по добре" - има езикови курсове в Берлин. На народни цени са само тези в VHS - сигурно се чака дълго за тях, нужна е лична консултация. Друго място за езикови курсове (доста по-скъпо) е Goethe Institut Berlin.
higgsboson
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот zlateto » 22 Юли 2017, 12:02:54

Velina_Zlateva написа:Здравейте, ще идвам да живея и работя в Берлин. Някакви насоки, моля ви, за интеграционния езиков курс.

Имаме специална тема: :arrow: Интеграционни курсове

Упътване за интеграционния курс на български (в случай, че линк-ът във въпросната тема не може да се отвори)

Както и: :arrow: Немски език Берлин?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Предишна

Назад към Новобранец