• Advertisement

Здравна каса отписване

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Здравна каса отписване

Мнениеот buri » 9 Март 2018, 02:25:14

Работих 5 месеца на немски временен трудов договор. Имах проблеми с работодателя и напуснах, стана на бързо и нямах време да се отрегистрирам от здравната каса и се прибрах за Бг. Моята здравна каса е към TK.de(мога да влизам онлайн)
Можете ли да ме посъветвате какво да правя какви варианти има, за да се отрегистрирам от България. Не искам да плащам немски здравни. Не намерих информация, дали не може да се отрегистрирам като вече съм в България.
buri
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Здравна каса отписване

Мнениеот zlateto » 9 Март 2018, 14:27:52

А отрегистрира ли се при Meldebehörde-то?

Wer aus einer Wohnung auszieht und keine neue Wohnung im Inland bezieht, hat sich innerhalb von zwei Wochen nach dem Auszug bei der Meldebehörde abzumelden. Eine Abmeldung ist frühestens eine Woche vor Auszug möglich; die Fortschreibung des Melderegisters erfolgt zum Datum des Auszugs.

Für die Abmeldung müssen Sie einen Meldeschein ausfüllen und unterschreiben. Sie können den Meldeschein persönlich abgeben oder per Post übersenden. Ebenso können Sie auch eine andere geeignete Person mit der Abgabe des Meldescheines beauftragen.

Kommen Sie Ihrer Pflicht zur Abmeldung nicht oder nicht rechtzeitig nach, kann dies als Ordnungswidrigkeit mit einer Geldbuße bis zu EUR 1.000 geahndet werden.

Kündigungsschreiben + Meldeschein: Abmeldung des Wohnsitzes би трябвало да е достатъчно за отписване.

Kündigungsadresse:

Techniker Krankenkasse
Bramfelder Straße 140
20908 Hamburg

Fax: 04 0 460 66 10 19
Kunden-Service: 0800 - 285 85 85
E-Mail-Adresse: service@tk.de
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот buri » 10 Март 2018, 13:05:29

Не не съм се отрегистрирал. Тези нещо може ли да ги направя и от България и как точно става, защото в момента не съм в Германия. Единствения документ, който имам е заповедта за прекратяване на договора.
buri
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 10 Март 2018, 13:48:38

По закон си длъжен в рамките на 2 седмици след напускане на страната или най-рано 1 седмица преди заминаване да се отпишеш (лично, по пощата или чрез упълномощено лице) от общината, в коята си бил регистриран. Иначе може да ти наложат глоба до 1000€.

Къде точно в Германия си работил?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот buri » 10 Март 2018, 19:37:32

В мюнхен, няма ли друг вариант да се отпиша онлайн... Адресната регистрация ми е в хотел, ако има значени
buri
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 10 Март 2018, 20:03:25

Оттук сваляш формуляра за отписване: Formulare & Links :arrow: Formular für Abmeldung

Попълваш го и им го пращаш по пощата като в добавка преснимаш и личната си карта или паспорт.

По-надолу пишеш кода да видиш адреса на Bürgerbüro-то, което е за твоя район, ако случайно не го знаеш.

Тъй като не си отишъл лично, ще получиш т.нар. Abmeldebestätigung след 3-4 седмици по пощата. Него го пращаш после на здравната каса с Kündigungsschreiben.

Ако искаш пиши им на имейла (service@tk.de) за всеки случай. Може да поискат и други документи.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 10 Март 2018, 20:19:01

zlateto написа:От тук сваляш формуляра за отписване: Formulare & Links :arrow: Formular für Abmeldung

Попълваш го и им го пращаш по пощата като в добавка преснимаш и личната си карта или паспорт.

По-надолу пишеш кода да видиш адреса на Meldebehörde-то, което е за твоя район, ако случайно не го знаеш.

12.JPG

Тъй като не си отишъл лично, ще получиш т.нар. Abmeldebestätigung след 3-4 седмици по пощата. Него го пращаш после на здравната каса с Kündigungsschreiben.

Ако искаш пиши им на имейла (service@tk.de) за всеки случай. Може да поискат и други документи.

Сори Како Голди :mrgreen: , но все пак да добавя че има Meldebehörde-та в Niedersachsen и още по-на север У Померанско, които искат издаден валиден на територията на Бундесгебита електронен подпис, за да признаят и регистрират неприсъствено online Abmeldung.....иначе просто няма да му издадат Abmeldebestätigung и продължават да си го гонят за данъци на общо основание.

А ако това стане му остава изборът, дали да пуска адвокати да се жалят в Bundesfinanzhof-a и съответния Gericht и не ми се говори по-нататък за какво става въпрос ...
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Март 2018, 20:36:33

Не видях за Мюнхен опция оnline, така че освен по пощата и да иде на място, няма друг вариант. ;-)

@Buri, банковата сметка закри ли или в бързината и нея забрави?
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 10 Март 2018, 21:04:39

Банковата сметка е лесна. Адресната дерегистрация по пощата нямам представа може ли, по принцип е възможно на място в бургерамта да я направи друг човек, макар, че в последните години става доста по- трудно. Станаха мнителни тетките и има защо.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Март 2018, 21:23:28

За да е пълна радостта им, да сложи и франкиран плик за наобратно. ;-)
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 11 Март 2018, 16:41:32

zlateto написа:За да е пълна радостта им, да сложи и франкиран плик за наобратно. ;-)

Злате , порови се малко за да установиш че има общини /джокер - дървеният Niedersachsen и не само там/, където за бъде твоето Abmeldung erfolgreich, не само че трябва да се представиш лично в Bürgeramt-a, но и трябва да носиш следните документи: a/Wohnungsgeberbestätigung b/Meldeschein und c/ Personalausweis .

Един път не носех паспорта на жена ми, трябваше да летя на работа в Нигерия на другия ден и ако не бяха шофьорските ми способности да се върна и да го донеса за отрицателно време, можеше да им изпусна работното време, да си остана мелднат за годината и щеше да ми струва най-вероятно много скъпо ...Meldeschein-а от записването между другото не са ми искали, правят си справката в системата, но винаги са искали дори да собствено жилище да си разпиша сам на себе си,както и на жена ми Wohnungsgeberbestätigung

ivo75 написа:В крайна сметка със сигурност се радват, че някой се отписва, вместо да се регистрира.

В Берлин или Мюнхен може и така да е, но в малките общини зависи кой се отписва. Понякога им се разваля доста настроението,вЕврай ми,особено пък ако и предстои оптимизиране на бройката на щатовете в общината...В първите дни на тая година, както ме посрещнаха свръхлюбезно със семейството ми, така почнаха да гледат в следващия момент като пребозали щом разбраха че става въпрос за Ausreise nach Afrika, демек се сещаш за какво иде реч ... ;-)
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 11 Март 2018, 16:59:03

rikiking написа:Злате , порови се малко за да установиш че има общини /джокер - дървеният Niedersachsen и не само там/, където за бъде твоето Abmeldung erfolgreich, не само че трябва да се представиш лично в Bürgeramt-a, но и трябва да носиш следните документи: a/Wohnungsgeberbestätigung b/Meldeschein und c/ Personalausweis.

Meldeschein-а от записването между другото не са ми искали ...
.

По принцип винаги има най-малкото 2 възможности: лично и по пощата. Някъде става и online c "издаден валиден на територията на Бундесгебита електронен подпис" или чрез упълномощено лице.

Относно т.нар. Wohnungsgeberbestätigung:

Seit 1. November 2016 gilt: Die Vermieterbescheinigung beim Auszug ist Geschichte. Der Mieter muss dem Amt nur die Vermieterbescheinigung zum Einzug vorlegen.

Meldeschein e въпросния формуляр, който се попълва за отписване. За лична карта/паспорт е ясно. Затова и казах да ги преснима и да ги прати заедно с попълнения и подписан формуляр.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 11 Март 2018, 18:02:18

zlateto написа:
Seit 1. November 2016 gilt: Die Vermieterbescheinigung beim Auszug ist Geschichte. Der Mieter muss dem Amt nur die Vermieterbescheinigung zum Einzug vorlegen.

От къде е цитата ? Закон ? Verordnung ? Важи ли Bundesweit или за отделна провинция?

В някои общини искат и сега Wohnungsgeberbestätigung при отписване. Има го даже и в момента като изискване на уебсайтовете им. Затова ти казах - порови се малко и ще видиш. Не става въпрос само за наети жилища.

Между другото не изключвам и да правят каквото си искат на някои места и да газят умишлено, или пък просто да не са в час с новите разпоредби.

Meldeschein не съм попълвал - всичко беше вкарано направо от служителката в системата, която после принтира и подпечата Abmeldebestätigung-а. Наложи се да го прави два пъти, защото в първия документ не беше отбелязала дестинацията на отпътуването в съответната графа, въпреки настояването ми. /дали случайно ?/ Е , направи го втория път .... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 11 Март 2018, 18:34:52

Не си попълвал, защото си отишъл лично. :mrgreen: Hали сега дискутираме случая на @buri ... München (Bayern) ...

Факт е, че на някои места стои черно на бяло Vermieterbescheinigung beim Auszug, но явно не са запознати с промяната, касаеща das gesamte Staatsgebiet:

Artikel 1 Änderung des Bundesmeldegesetzes (G. v. 11.10.2016 / Geltung ab 01.11.2016)

§ 19 wird wie folgt geändert:

a) Absatz 1 wird wie folgt geändert:

aa) In Satz 1 werden die Wörter „An- oder Abmeldung" durch das Wort „Anmeldung" ersetzt.

bb) In Satz 2 werden die Wörter „oder den Auszug schriftlich oder elektronisch innerhalb der in § 17 Absatz 1 oder 2 genannten Fristen" durch die Wörter „schriftlich oder gegenüber der Meldebehörde nach Absatz 4 auch elektronisch innerhalb der in § 17 Absatz 1 genannten Frist" ersetzt.

cc) In Satz 3 werden die Wörter „an- oder abgemeldet" durch das Wort „angemeldet" ersetzt.

dd) In Satz 4 werden die Wörter „oder des Auszugs" gestrichen.

И се получава:

Bundesmeldegesetz (BMG) § 19 Mitwirkung des Wohnungsgebers

(1) Der Wohnungsgeber ist verpflichtet, bei der Anmeldung mitzuwirken. Hierzu hat der Wohnungsgeber oder eine von ihm beauftragte Person der meldepflichtigen Person den Einzug schriftlich oder gegenüber der Meldebehörde nach Absatz 4 auch elektronisch innerhalb der in § 17 Absatz 1 genannten Frist zu bestätigen. Er kann sich durch Rückfrage bei der Meldebehörde davon überzeugen, dass sich die meldepflichtige Person angemeldet hat. Die meldepflichtige Person hat dem Wohnungsgeber die Auskünfte zu geben, die für die Bestätigung des Einzugs erforderlich sind. Die Bestätigung nach Satz 2 darf nur vom Wohnungsgeber oder einer von ihm beauftragten Person ausgestellt werden.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот buri » 12 Март 2018, 15:52:01

Писах снощи на поддръжката за прекратяване на членството. Отговориха ми това и ми изпратиха два файла.

Guten Tag Herr ммм

vielen Dank für Ihre Anfrage.

Bitte beachten Sie unsere Unterlagen im Anhang.

Falls Sie Fragen haben oder wir Sie unterstützen können, zögern Sie bitte nicht, uns anzurufen - wir sind gern für Sie da.

Freundliche Grüße
Anika Grundmann

Techniker Krankenkasse
Fachzentrum Mitgliedschaft und Beiträge

Tel. 040 - 460 66 10 10
Mo. bis Do. von 8 bis 18 Uhr
und Fr. von 8 bis 16 Uhr
Прикачени файлове
buri
Нов потребител
Нов потребител