• Advertisement

За пренасянето на лаптоп

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот nona » 26 Октомври 2006, 20:21:59

Е, чак пьк два на ведньж ,малко сьмнително да минеш,но знае ли човек?! На лято заради тези бомби всичко се проверяваше и на мьжа ми даже му взеха някаква натривка от лаптопа и чантата за експлозиви...голям ужас за няколко минути. после ни казаха, че всичко е о.к. и летяхме, ама незнам ти за полети или за автобуси питаш...май има голяма разлика,а и ако е имало инцидент около датата на която пьтуваш,а и по празниците май винаги ТУК- в ДЕ са нащрек!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот artur1234 » 26 Октомври 2006, 22:38:46

То братовчед ми ми е като брат и при 989 лв на брой- толкова са в Техномаркет- искам да зарадвам и двамата.Даже на него като студент повече му трябва,а сестра ми е музикант,ама как да я лиша и нея...Дал съм им задача да проверяват там колко струват и ако разликата не е голяма- да си взимат оттам,аз ще им дам парите.Но ще ми е жал ако ми вземат СД,дето съм им записал мр3,някой друг филм и де що имаше рекламни за България...Всичко по 2 - към 100 СД стават ,а като чета по 10 броя може...
Аватар
artur1234
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот artur1234 » 26 Октомври 2006, 22:45:49

Ще пътувам с бус и навръщане искам да се отбия в Прага за седмица,по-леко ще съчетая билетите.Минавал съм границата с маршрутка-там не проверяват,ама знае ли човек кога и как...Искам да декларирам какво изнасям,шофьорите викат-Недей,може всичко,ти какво толкова имаш! Демек да не ги бавя,ама знам,че по-големите неща ги пишем в декларацията и после лесно- само дето няма да върна лаптоп с мене.
Аватар
artur1234
Нов потребител
Нов потребител

niama problemi

Мнениеот ina_sz6 » 27 Октомври 2006, 10:03:15

Не се притеснявай, аз съм пренасяла лаптоп от Германия за България и обратно няколко пъти.Нямах никакви проблеми,просто си минава като ръчен багаж.Споко!!!

превел: vel...
Аватар
ina_sz6
Нов потребител
Нов потребител

Да кажа как е при мен

Мнениеот vaso_t » 27 Октомври 2006, 15:19:28

Здравейте,
има едно решение, ако човек си купи лаптоп в Германия и иска да го внася и изнася от България. Но условието "изнасяне" е задължително.
Може винаги да се отиде до агенция "Митници" и да ви се издаде бележка, че вещи нужни за следването и работата, но подлежащи на обмитяване, могат да се внасят и изнасят от България без да е нужно обмитяване, ако се декларират устно или писмено пред митническите власти (на влизане и излизане). Дори има законова разпоредба за това.
Аз така си пренасям лаптопа и до момента не съм имал затруднения. Дори вече не се интересуват, защото лаптопа е стар. :D :D
Успех при пътуванията и дано няма проблеми по границите!!
Аватар
vaso_t
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот artur1234 » 28 Октомври 2006, 17:11:07

Благодаря за съветите! Май ще ги карам там да си кпуват,а аз ще им занеса по 50 СД-пък дано мина...как да не им занеса Must see Bulagia, destination Bulgaria и подобни,малко музика и някой филм. нали до престой 3 месеца максимум не се иска нито виза,нито друго- само да е валиден международният паспорт?Пътувах до Швейцария,те не са в ЕС- не ме питаха нищо по границата.няма да уча, няма да работя, а не мога да искам официална покана от роднините- и тя е доста скъпа.Да знаете нещо за международните осигурителни книжки след 1 януари?Макар че като тръгна около 20 декември няма как да имма такава книжка.
Аватар
artur1234
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vaso_t » 28 Октомври 2006, 18:36:10

artur1234 написа:нали до престой 3 месеца максимум не се иска нито виза,нито друго- само да е валиден международният паспорт?.

Така е, за престой до 3 месеца, виза не се иска. Но ако трябва да е наред всичко, се изисква при липса на покана или документ кой ще те издържа, да гарантираш пари за престоя. До колкото знам, можеш да пътуваш и някъде с около 200 - 300 евро. Те са само за гаранция по границите, иначе митничарите и граничните полицаи започват едни разпитвания, пък ти ходи им обяснявай, че си за малко и на гости.
Така, че моят съвет, като тръгваш си вземи пари за по границите. Колко ще вземеш е вече твое решение.
Разрови се из форума, има много теми за този въпрос!!

Успех с пътя!!! :)
Аватар
vaso_t
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bgpower » 28 Октомври 2006, 18:39:00

Точно така. С Лаптопите, особено по летищата няма никакви проблеми. Но от формална гледна точка трябва всичко друго да ти е наред. В това се включва и въпроса с някаква сума за престоя. Знаете, че митничари и граничари не проверяват всеки, ами само такива, които са съмнителни. Е едно неизправно заминаване, може да доведе ако искате в лош случаи дори и до проверка на Лаптопа за пиратски софтуер, така че се подгответе добре, а за другото не се притеснявайте.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот artur1234 » 31 Октомври 2006, 19:53:18

То вече се отказах оттук да купувам лаптопи,ами там имало оп 600 евро-сигурно са такива като тук.Аз явно ще бера грижата само на СД,че не са малко- 100-някъде,а както върви докато замина кой знае колко ще станат.Днес им записах по един диск с ПЕРПЕРИКОН с английски субтитри-да показват там...Нали пътувам по Коледа-ще кажа,че отивам за празниците-но знам,че трябва да имам поне 200 евро,макар че могат да се заядат.като знам,че там има къде да спя и какво да ям-просто ще нося парите за подаръците,но си мисля,че като последни дни от ГОЛЯМАТА проверка-нали влизаме от 1 януари в ЕС-та може да се заяждат много повече.
Аватар
artur1234
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 1 Ноември 2006, 19:49:48

Има истина и в твоите думи, но смятам, че не би трябвало да имаш проблеми. Дано и дисковете минат.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот lili_vlaeva » 9 Декември 2006, 16:53:44

Aми да ви кажа честно, аз си взех лаптопа от България. Даже си взех специална марка, която предлага международна горонция. Никои не ми е проверявал нищо на митница и не е гледал Софтуера ми. Така че мисля, че не е необходимо да се декларира.

А що си отнася до цената, оказа се моделът, който съм си взела от БГ за 1400 лв., тук в Германия в няколко сайта го видях за 800 Евро. Вие си правете извод от къде е по евтино да се вземе!!!!! :lol: :lol: :lol:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Предишна

Назад към Новобранец