• Advertisement

За пренасянето на лаптоп

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот Adi » 5 Август 2006, 11:08:49

Mishle, а да те питам, като си пренасяш лаптопа, правили ли са ти проблеми за MP3-ки, да речем :wink: Защото бих искала да си взема някои музики...
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rincewind » 5 Август 2006, 11:46:49

При мен досега не е имало проблем с лаптопа на границата. Минавам транзитно покрай митничарите и никой нищо не ме е питал.
Аватар
rincewind
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Mishle » 6 Август 2006, 01:06:58

Adi написа:Mishle, а да те питам, като си пренасяш лаптопа, правили ли са ти проблеми за MP3-ки, да речем :wink: Защото бих искала да си взема някои музики...

те бяха на двд-та. тогава пътувахме с гаджето, така че в него бяха 10-15 и в мен толкова, нямаше проблеми
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот hrstoykov » 24 Август 2006, 12:24:24

А ако пътуваш с автобус има ли шанс да те проверяват за нелегален софтуер?
И последно колко диска могат да се вземат за германия, защото аз си купих лаптоп и повечето ми софтуер е нелегален с изключение на Microsoft Windows, Microsoft Office и Adobe Acrobat Reader, които дойдоха със лап топ-а. А искам да взема десетина диска (повечето от тях са празни) но другите са със учебници под PDF формат (сигурен съм че за тях няма да ми направят проблем). Единствено ме притеснява че на лап топ-а ми има 30 GB музика и ме е страх да не го проверяват.
"The blind stares with a million pairs of eyes. Looking hard, but won't realize that they will never see ... the P!"
2 PAC
Аватар
hrstoykov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 24 Август 2006, 14:03:47

днес ми е малко по спокоино и дето се вика -4ета наред.но като виждам какви глупости понякога се пи6ат ....
Към новобранците -абе когато отивате в 4ужда страна -сто не си направите труда да про4етете някои друг закон или въбсте как стоят нестат там?
Това 4е еди кои си пренесъл еди какво си и нямало проблем.....ами ...просто нямам думи.
то тук има слу4аи в които те хва6тат 4е слу6а6 МП3 в Цд на колата и като няма6 доказателство 4е си ги купил легално си отнася6 последствията.

И разбира с е 4е ако хванат някои с нелегален софт -си има наказание.
Все пакнемско е страна в която съдебната система работи-поне когато става дума малко пари. :)

А ве4е е друго несто 4е не могат да проверят вс4ко и вси4ки.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Adi » 31 Август 2006, 02:18:05

Такааа... Вече съм в Германия. Моят лаптоп не го декларирах. Просто като слязох да се мотая по митницата и съвсем забравих, а и шофьорите нищо не казаха. Добре, че нямаше проблеми. А за софтуер да не говорим....Изобщо много леко мина всичко :)
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vwpolo » 12 Октомври 2006, 20:51:39

моя лаптоп никога не съм го декларирал. Вече над 30 пъти летя софия - германия и не е имало случай, в който някой думичка да ми каже.

Аз даже и не знаех, че ме грози подобна опасност. А как можеш да докажеш, че си си купил МР3 от интернет? Или пък ако си си я записал от някое СД а то е в БГ... струва ми се доста нерегламентиран този момент...
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот satbradar » 19 Октомври 2006, 20:45:59

vwpolo написа:моя лаптоп никога не съм го декларирал. Вече над 30 пъти летя софия - германия и не е имало случай, в който някой думичка да ми каже.

Аз даже и не знаех, че ме грози подобна опасност. А как можеш да докажеш, че си си купил МР3 от интернет? Или пък ако си си я записал от някое СД а то е в БГ... струва ми се доста нерегламентиран този момент...

Доказва се закупуването с фактура или касова бележка.
а ина4е си имал касмет- ли4но аз познавам 1 дето е глобен- спират гополицаите вс колата.
я даи да видим музиката дето е в касетофона - я-- маи записано Цд - ок - и така нататка-аз отна4ало не вярвах и мислех 4е тоя колега се базика -ама показа после белжката дето е палтил глобата.

Това 4е не могат да проверят вси4ки е едно на ръка-ама пак ако хвант някои (за немско става дума ) си пла6та без да се разминес 5-10 кинта бак6и6 .

Нали зане6 системта -вси4ко може стига да не те хванат. :D :D :D
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот dark » 19 Октомври 2006, 23:41:27

всеки има право да прави бекъп-копия на музиката си варху други дискове. това не е незаконно, и те не могт да проверят на момента дали диск-а го имам у нас или не....
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот satbradar » 20 Октомври 2006, 10:47:06

dark написа:всеки има право да прави бекъп-копия на музиката си варху други дискове. това не е незаконно, и те не могт да проверят на момента дали диск-а го имам у нас или не....

Стигне ли се до проверка - тогава си го загазил- сте проверят не бои се..... :)

НЕ искам да убеждавам никои дали да пиратства или не -това си е ли4но ре6ение-ама в немско има осъдени за пиратство-неоспорим факт -докато в БГ няма.

Така 4е разсъжденията от бг 4е едикакво си не може да се слу4и и ако ми се слу4и сте се измъкна-според мене не са много полезни в немско.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот dark » 20 Октомври 2006, 23:34:00

човек, звучиш ми кат закоравял немски риж, луничав, тлъст, мислещ се за администратор, шваба, който чете всеки брой на обичното списание Ц'Т от кора до кора и попива вяка платена статийка от него.

никой няма да се занимава със студентче със пиратски софтуер, стига да не ъплудва огромни количества контент. за щастие властите имат твърде малко ресурси за да се занимават с всеки втори гражданин на републиката... :)
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pim1985 » 21 Октомври 2006, 05:28:52

Правилно,аз тук съм свалил от нета за една година 500 гб и никой не ми е потърсил сметка,само ако ъплодваш ставаш подозрителен,не бойте се хора,смело напред :D
pim1985
Роден писач
Роден писач

Do satbradar

Мнениеот lover » 21 Октомври 2006, 07:33:13

Не забелязваш ли че говориш големи глупости за малко да те назова с нецензурирана дума...
Аватар
lover
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот artur1234 » 26 Октомври 2006, 17:03:24

През октомври заминаха за Германия братовчед ми и сестра ми.Той учи,сестра ми работи легално.Тогава не им беше до лаптопи...ама сега и двамата искат оттук,нови,евтини,с Wireless. Е,продават такива-даже под 1000 лв,ама се чудя поне единия как да пренеса- и двамата няма да си идват за Нова година и не се знае кога ще се върнат,може чак лятото.Аз ще ходя по Коледа.Посъветвайте ме какво да правя- хем искам да им ги занеса на двамата като коледен подарък,хем не ми се плаща скъпо мито...Колко е за един лаптоп? Трябва ли да нося документи за закупуване? Всеки тук в Българиями казва-луд си,не се иска нищо,просто си ги пренасяш,ама не е така като чета какво сте писали.Някои ме съветват да тръгна след 1 януари...Чакам съвети,моля!
Аватар
artur1234
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dark » 26 Октомври 2006, 20:20:42

за един не е ниаккъв проблем, но за два ще ти напраявят проблем.
вариянт е да ги сложиш в багажа, ама ниаква гаранция няма :))
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец