• Advertisement

За пръв път към Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

За пръв път към Германия

Мнениеот Cvete » 22 Август 2006, 13:38:56

Здравейте, тъй като за пръв път ще пътувам към Германия, исках да ви попитам за някои неща. От София съм и ще пътувам за Берлин. Ще ми препоръчате ли автобусна фирма, с която да пътувам, какви са цените на билетите и как са условията? Мерси предварително;)
Cvete
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Adi » 23 Август 2006, 01:34:10

Здравей! И аз ще пътувам за пръв път към Германия... след 3 дни тръгвам 8O На мен ми препоръчаха няколко фирми - Юнион Ивкони, Рали 13 и още май имаше. Аз ще пътувам с Ивкони. Да се надяваме, че няма да има проблеми. Със студенсткото намаление е 153 лв билетът. Ти сама ли ще пътуваш? След дълги спорове в крайна сметка аз тръгвам с баща ми :wink: А мислила ли си да пътуваш със самолет? Аз, като за пръв път, реших да ходя с автобус , за да взема и повече багаж, пък и малко по - евтино да излезе. Ти кога заминаваш? Билетът ще трябва около седмица по - рано да го запазиш, а ако е в натоварен период, колкото по - рано, толкова по - добре, за да няма изненади. Успех! :wink:
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

hi

Мнениеот ewite » 23 Август 2006, 08:07:38

Здравейте,
аз също ще пътувам за пръв път към Германия( на 11.09)..на мен ми препоръчаха Евролайнс..цената мисля е някъде към 160 лева и ми казаха че са едни от най-предпочитаните... :roll:
Аватар
ewite
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот diddy » 23 Август 2006, 10:40:49

Здравейте, аз тази година пътувах с автобус към Мюнхен и също се чудех коя фирма да избера
Пътувах с Евролайнс
на мене ми направиха студентско намаление , нищо че още не съм студентче :P( готени служителки :) ) и билетът беше 140 лв. до Мюнхен
Нямаше никакви закъснения и всичко си беше точно ( плазмени екранчета, супер климатик и всичко на 6), но на връщане, понеже имаше много желаещи да пътуват от Германия за България 8O бяхме на двуетажен бус Каратс, който е на същата фирма... е той не ми хареса много, закъсня с един час и нещо, но си пристигна по разписание ;) и като пуснаха някакви български комедии и стана веселото 8)
Забравих да спомена, че Евролайнс минават и през Варна... :)

Друга фирма, с която една прятелка пътува вече година е Рали 13, тя е доволна от фирмата
За Юнион Ивкони - аз лично не бих пътувала с тях :)
друга приятелка са я прекарали по някакви малки тесни улички с Юнион Ивкони и нищо че трябвало да се върне събота вечерта, тя била в София неделя следобяд... и като се разговорила с мадамата, седяща до нея, се оказало, че това не се случвало за пръв път с тази фирма :roll:
Естествено може да не е имала късмет момичето , не знам, но аз за Мюнхен ще си хвана пак Евролайнс :wink:

@Ади - желая ти приятен път за Германия и дано този път не съм се оказала права за Юнион Ивкони
И на всички желая безпроблемно пътуване за Германия, кой с каквото си реши
perkalaba
Аватар
diddy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Mishle » 23 Август 2006, 12:45:49

автобус е мизерно, с която и фирма да пътуваш..разбира се класиката е eurolines :x ако е за първо идване и си сам...ок, вземаш повече багаж, но все пак трябва да имаш сигурен човек, който ще ти помогне да го мъкнеш багажа и да ти налива оптимизъм..за да не се разочароваш още от началото, защото няма го тоя филм всичко да се нареди с вашебната пръчица за един ден нали :)
но ако сте двама пътуващи стува си да дадете 20-30 евро повече за самолет (разбира се зависи, но като цяло има билети стига човек да търси)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот Mishle » 23 Август 2006, 12:54:26

само да допълня - няма да разказвам неприятни случки да не отчайвам бъдещите студенти тук :) ще кажа нещо хубаво, а именно едно от предимствата (да не кажа единственото) на мизерния автобус е, че ако ще следвате в град, които няма летище или не е блиьо до такова, та автобусите спират винаги доста удобно на централната гара от където ''Umsteigemöglichkeiten in alle Richtungen'' :) а това е полезно за хора които идват неориентирани
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот Adi » 23 Август 2006, 13:20:00

Да, за Ивкони и аз съм чувала някои кофти неща, но такива съм чувала и за още една камара фирми, така че се надявам да имам късмет :) А и все пак сигурен човек ме урежда с билетите, така че :wink: Абе успешно и безаварийно пътуване на всички - после ще разказваме :lol:
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ivo_petkov » 5 Декември 2006, 21:26:08

Аз лично бих предпочел Радина Турс. Те имат билети до доста градове в Германия и цените са им по-достъпни. До Мюнхен едната посока е 135 лв., а за студенти е 122 лв. Тръгват във вторник и петък от 9,00 ч. от Централна гара в София.
За тези, които биха искали да пътуват с автобус все пак.
И в момента е по-сигурно с автобус, защото напоследък в София често има мъгли и проблеми с тръгването на самолетите.
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Adi » 6 Декември 2006, 20:07:46

Така като гледам, съм пропуснала да споделя как беше пътуването преди вече ехеееее почти 4 месеца 8O 8O 8O (колко бързо върви времето, но това е друг въпрос). Като цяло беше добре, но имаше няколко вдигащи адреналина ситуации, първата от които още на тръгване от Стара Загора. Автобусът трябаше да спре на автогарата към 3 през нощта, което беше странно, защото тя тогава е затворена. Докато се озъртахме вече леко нервни какво става и звъняхме на дадените телефони по офиси (естествено, никой не се обади), се появи един човек и каза, че автобусът спира около 100-на метра по-нататък, което не е такъв проблем, ако я нямаше цялата камара с багаж и не оставаха по-малко от 4-5 минути. И точно, като го каза, въпросният автобус излетя покрай нас и спря след 100-ната метра. Какво бягане беше няма да обяснявам. Вътре - друга изненада. Пътувах с родителите си и билетите бяха купени заедно, но запазени места просто нямаше - "където намерите" ни казаха да седнем. Та седяхме през 5-6 реда... А от София до Франкфурт автобусът както трябваше да е на Ивкони, изведнъж стана Факс. Пътуването иначе беше съвсем нормално, нямам оплаквания, като изключим, че пристигнахме във Франкфурт с около 7 часа закъснение... Даже едно момче, което пътуваше до Дортмунд, се скара с шофьорите, защото едно, че не му казваха горе-долу кога ще е там, второ, че щяха да го стоварят по нощите (а не следобяд, както беше графикът), когато нямало транспорт закъдето живеел. Баща ми пътува с мен и имаше двупосочен билет. Навръщане звъня няколко пъти на шофьорите, за да ги пита кога ще са във Франкфурт, при което все казваха, че ще са там след около 2 часа. Ние си знаехме, че няма да спазят графика, затова си закъсняхме спокойно, и се оказа, че дори още трябваше да чакаме. Общо с около 3-4 часа закъсняха, добре че чакахме само към половин час...
Та това беше общо взето. Откъм самото пътуване и шофьорите други оплаквания нямам. Доколкото са ми казвали, при Евролайнс такива закъснения няма, така че ако някой ще пътува с автобус, може би с тях е по-добре. Ивкони НЕ ги препоръчвам. А лично аз отсега нататък по въздуха само :glasses2:
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот sworn_enemy » 6 Декември 2006, 20:43:37

да се смея ли да плача ли-откъде накъде всеки от вас казва-тези са о.к, защото преди 10 години дойдоха на време, или пък с Ивкони недейте, защото една приятелка пристигнала в друга държава и по друго време на годината, кой от вас
пътува всеки месец по веднъж поне та да направи радикални обобщения на толкова субективни неща като пътуването, имате ли идея колко закъснения са заради пътниците или дори заради шайбите на шоферите, заради сигнал, заради повреда, от която никой автобус не е застрахован, ами дрогите през месец хванати, после всеки се пита, защо чакаме на еди коя си граница-всеки говори за Евролайнс, обаче съм пътувал с шофери, който не знаеха пътя, а едно момиче и капеше климатика вътре на главата, освен това те пускат най-гадните автобуси за България освен декември или август, и за протокола още нещо- радина я купи Ивкони, но си запазиха името, макар и една обща фирма/някой да даде още един съвет по-добре Радина отколкото Ивкони/.
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот Adi » 6 Декември 2006, 21:27:19

Прав/а си, не пътувам всеки месец, нито пък налагам мнение, аз лично. Просто споделям и който иска, да си прави собствени изводи. Ето, явно при Ивкони са често явление закъсненията, поне според писаното по-горе, а от Евролайнс никой не ми се е оплаквал, което може просто да значи, че са имали късмет. Повредите на самите автобуси не ги коментирам - тогава се проявява разбиране, вината не е на никого. Но при моето пътуване повреди нямаше, така че закъсненията идват отдругаде. Както и да е. И какво, дори и само веднъж да съм пътувала с дадена фирма, а не всеки месец примерно, и не съм останала напълно доволна, да продължавам да пътувам с тях ей така тестово, че а дано този път е бил нещо извънредно?!? Мисля, че е нормално да си имаш едно наум другия път в такива случаи. Поздравчета :wink:
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот stereo_girl » 6 Декември 2006, 22:17:21

Аз съм имала и хубави и лоши пътувания и sworn_enemy е прав, че всичко е субективно, защото всичко е въпрос на късмет- готин шофьор, бързо минаване на границата, автобус с нетечащ климатик и тнт. Но пък от друга страна е хубаво да чуем различни истории, защото така можем да се ориентираме до няккава степен- ако повече хора се оплачат от една фирма, аз бих се замислила и бих избрала др и така.

Поздрави

:wink:
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Мнениеот dark » 6 Декември 2006, 23:13:38

аз пък преди 5-6 години като пътувах с радина и лепяхме с дъвки дупките по уплътненията на прозорците за не капе като вали :)
преди 1 година пак пътувах с тях и беше яко даже имаше безплатни кроасанчета, чай вода и други подобни.
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ognian » 7 Декември 2006, 00:30:15

Най - добре е с лек автомобил. А и за предвижване в ДЕ без кола е като да си с един крак !
Аватар
ognian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivo_petkov » 7 Декември 2006, 01:03:00

От това най-много ме е страх! Че ще тръгна за Германия и ще пристигна някъде, където не съм бил никога в 1-2 часа посред нощ, и няма да знам какво да правя, нито къде отивам... :(
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Новобранец