• Advertisement

Прехвърляне от банкова сметка

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Прехвърляне от банкова сметка

Мнениеот diddy » 12 Септември 2006, 13:44:43

Имам сметка в Биохим, която банка (поне така ми сподели любезната служителка) е притежание на HVB (HypoVereins Bank).

В интернет намерих това:
"HVB Bank Biochim е част от групата на най-голямата банка в Австрия BA-CA ... BA-CA е член на базираната в Германия международна финансова група HVB Group (HypoVereinsbank) ..."

Оттук идва и въпросът ми - кой е най-изгодният вариант за прехвърляне на пари от Биохим, ако реша да си отворя после сметка в HVB - чрез банков превод от сметка в сметка или все пак е по-добре, както явно повечето са направили, да си извадя карта, от която да си изтегля парите и директно да ги дам на HVB ?
Има ли някой , който се е сблъсквал със същия или подобен проблем? :roll:

А и какво в крайна сметка е предимството, че Биохим е филиал на HVB :? , защото познати ми казаха, че може би в такъв случай даже няма да има нужда да си отварям сметка в Германия, но ми звучи малко вероятно, затова реших да питам и вас :)
perkalaba
Аватар
diddy
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот verolines » 12 Септември 2006, 14:07:35

аз имах подобен проблем, макар 4е не съм към биохим. 4удехме се с моите родители, как наи изгодно да ми превеждат парите и те ми отвориха сметка в пощенска банка, която сътрудни4и с пощенската банка на германия. сметката оба4е не е обикновена , ами направена към виза-карта. така процентите, които ти се взимат за превод,или по-то4но за теглене,за6тото парите не се превеждат, а просто се превейдат в еуро, като ги тегли6, са доста малки.
предполагам 4е слу4аят за биохим 6те е подобен, без някакви такси оба4е няма да се измъкне6, предполагам.
аз бих се обадила на hypovereins-a, предполагам 4е те знаят не6то по въпроса, даже могат да ти пратят разпе4атка на таксите за внасяне превод или теглене. в бг служителите нямат никво понятие,поне на мéне такова ми бе6е впе4атлението..
verolines
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Rachev » 25 Септември 2006, 00:17:39

Аз лично ти препоръчвам да отидеш в Райфайзенбанк-имах наскоро подобен проблем и се оказа че май тя е единствената която я има и тук и в Гремания :roll:
Аватар
Rachev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот verolines » 2 Октомври 2006, 15:19:22

наскоро бях във франкфурт и видях една sg expressbank. ако има6 сметка в бг в експреса, мисля 4е няма да има проблеми с преводите;)
verolines
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dark » 2 Октомври 2006, 15:38:57

абе винаги съм се чудел, що се занимавате да киснете по опашките в банките ами не си пъхнете 2-3к в джобчето и не дойдете тука... хем спестявате чакането по опашки, хем спестявате едно 100ина евро от такси за транзакции... досега не знам за някой да са го обрали по пътя... а междудругото тегленето от виза/мастър на българска банка от немски автомат излиза почти същите пари като превода...
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот verolines » 5 Октомври 2006, 17:41:36

dark написа:абе винаги съм се чудел, що се занимавате да киснете по опашките в банките ами не си пъхнете 2-3к в джобчето и не дойдете тука... хем спестявате чакането по опашки, хем спестявате едно 100ина евро от такси за транзакции... досега не знам за някой да са го обрали по пътя... а междудругото тегленето от виза/мастър на българска банка от немски автомат излиза почти същите пари като превода...

не задължително, но както и да е ,в края на краи6тата тука е място за съвети...освен това от 1 януари нещата ще се променят предполагам.
verolines
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец