• Advertisement

Смятам скоро да заминавам и се нуждая от информация

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Смятам скоро да заминавам и се нуждая от информация

Мнениеот ivandimitro » 24 Ноември 2006, 15:22:52

Здравейте.
Аз съм на 23 години и искам да замина в Германия, където да работя за неопределен период от време. Бих искал който има възможност или проявява интерес да ми разкаже по какъв начин се е подготвил за заминаването си - как е решил да отиде на мястото, където е в момента, как е организирал пътуването си, какви са били неговите предварителните очаквания за страната и града, където е отишъл и как тези предварителни очаквания са се сблъскали с реалността. Също така - що за хора са германците. До каква степен се различава българина от тях. Общо - взето ме интересуват личните ви впечатления. Може да излезете извън рамките на посочените теми.
Това наистина ще е огромна помощ за мен и предварително благодаря на всички, които се отзоват на молбата ми. Ако не желаете да пишете във форума можете да пишете на ivadim@mail.bg
Аватар
ivandimitro
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vwpolo » 30 Ноември 2006, 20:35:42

Еми аз избрах града в който съм по университета в който ме приеха :) За работата не знам...

Немците са по принцип доста студени. Поздравяват те дружелюбно в асансьора, обаче добрите съседски отношения стигат само дотам. Има и изключения - готини хора навсякъде има, зависи на какви попаднеш. Аз примерно познавам много готини немци, ама те останаха в Берлин. Тука в Рурска област не познавам свестни. Немците са много толерантни към чужденците - ама само към араби и турци. С неприятното впечатление съм останал, че всички от източния блок + нас не ни обичат хич. Поставям всички под общ знаменател, щото в компанията ми има руснаци и украинци и виждам че те имат същите впечатления като моите...

В заключение - ако обичаш слънцето, топлото време, свободата, простотията, ракията, дискотеките... абе виждам че си колкото мене, значи обичаш да живееш - стой си в БГ. Ако искаш да бачкаш сериозно и си готов да направиш този голям компромис с живота си в името на парите - идвай и запрятай ръкави. Могат да се изкарат много пари тука, а може и да се върнеш в БГ без пукната пара.

Лично аз бих заминал на бригада в щатите ако ми беше само за парите. Успех пич. И не забравяй едно нещо. Повечето от нас българите в чужбина харесваме живота тука, ама с нетърпение чакаме отпуските и ваканциите да си се приберем вкъщи в БГ и да си нахраним душиците както си трябва :) УСПЕХ!
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот ivandimitro » 30 Ноември 2006, 21:19:48

А какво ти харесва там и какво - не?
Разбери ме. Много съм объркан напоследък. Тук се опитвам да си намеря някаква свестна работа, но каквато и да е тя не знам дали ще мога да живея човешки с нея. За това съм на границата.
Аватар
ivandimitro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stereo_girl » 30 Ноември 2006, 21:37:44

А защо искаш точно в Германия да работиш?
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivandimitro » 30 Ноември 2006, 21:59:56

Защото знам малко немски. Завършил съм езикова гимназия с немски, но не съм го практикувал от известно време.
Иначе като друг вариант е някаква стопанска работа, но през лятото в Испания или Франция.
Аватар
ivandimitro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 6 Декември 2006, 19:07:10

ivandimitro написа:Защото знам малко немски. Завършил съм езикова гимназия с немски, но не съм го практикувал от известно време.
Иначе като друг вариант е някаква стопанска работа, но през лятото в Испания или Франция.

не се занимаваи с глупости - ами си седни на задника и попро4ети това онова.
бахти и глупавия избор- немско- и отделно като те гледам няма6 никава квалификация. 4е тука в немско с работа на 4ерно си загинал бе 4овек . Сте ти пла6тат некакви мизерни кинти и отделно сте си под напрежение.
много ми е трудно да си представя намирането на бяла работа в с нискоквалифицирана професия- отделно без немски или по4ти никакав.

казвам ти да 4ете6 -сто не си си направил и наи малко услилие да разбере6 4е например от догодина в Франсето може да се работи на БЯЛО в туризма,строителството и селското стопанство.

сте ре4е 8, 27 ево на 4ас е мин заплата там а евентуално в зависимост как се договори6 може и пове4е.

Ама ли4но според мене-способностите на дадена ли4ност да прави на пари не е свъързано с местонахождението и.
нисто ли4но- просто след като съм пообиколил света -трябва да съм сляп да не вида тоя факт.

успехи
Последна промяна satbradar на 14 Декември 2006, 12:11:05, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 14 Декември 2006, 03:52:46

В момента бих могла да те усведомя,че немската полиция е нащрек за нелегално пребиваващи, основно заради ЕС...Тази твоята работа е 90 % обречена :
1.Както satbradar спомена явно нямаш висока квалификация;
2.Само с някакви познания тук нищо няма да постигнеш.
Пример: завърших немска гимназия, имам 97% на ДСХ и се справям добре за човек,който се е готвил с учители,тъй като не бях в лайстунгскласе-то...И когато ходих на интервю за работа( да раздавам листовчици), ми се подиграха и ми казаха че им трябва някой с комуникационфеихкайтен...а аз не ставам...Е такова унижение няма!
3.Дори и да дойдеш тук докато се издигнеш в йерархията ще мине време,а през това време трябва да намериш квартира,което само по себе си не е лесна задача...освен това живота тук,храна,превоз...Тия неща не са маловажни...
Нямаш ли студентски права тук....лошо...

Моят съвет е да с пробваш на тия 6 месечните бригади...хората са доволни,печелят пари,скъсват се...но е легално!

Успех!

П.С. Преди да заминеш обмисли всичко внимателно...Тук живота не е розов...Може да е грешка...и то решаваща!
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Назад към Новобранец