• Advertisement

Каква работа мога да си открия в Германия?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Каква работа мога да си открия в Германия?

Мнениеот rainagav » 30 Ноември 2006, 17:00:17

Казвам се Райна Гаврилова. На 32 години съм. Четири години работих в Неапол, Италия като се грижих за възрастни хора, но наскоро ми биха черен печат. В момента в България нямам работа и искам отново да замина някъде за чужбина - няма значение за къде. Затова искам да попитам каква работа бих могла да си намеря в Германия.
Аватар
rainagav
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mottor » 30 Ноември 2006, 17:09:36

Никаква, освен ако не си високо квалифицирана и си намериш фирма която да ходатайства за теб.
Иначе черния ти печат няма да има значение след 1-ви януари. Ще можеш да си пътуваш дори само с личната карта.
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот ivo_petkov » 6 Декември 2006, 23:06:04

Този черен печат не важи ли само за Италия? Познавам някои, които имат черен печат бит в САЩ, но нямат проблем в Европа.

И аз да попитам. Ако човек кандидатства за работа по интернет в Европа от България има ли някакъв шанс да го одобрят и да го извикат на интервю, особено ако е с висока квалификация? :?:
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот azbuk » 6 Декември 2006, 23:11:16

здравей Райна, можеш ли да ме пооткрехнеш малко за тази работа в Италия? как и при какви условия? искрен интерес.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Назад към Новобранец