• Advertisement

Deutschland?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Deutschland?

Мнениеот Lorito » 22 Януари 2007, 17:06:54

Здравейте! Преди известно време намерих този форум докато търсех повече информация за кандидатстването в Германия и последствията, които нанася! :) Тъй като виждам, че много от вас вече са студенти, учащи в ДЕ, надявам се да открия някой, който да е в състояние да ми помогне с малко информация "straight from the horse's mouth" (съжалявам за английския, но в наскоро карах изпит и все още трудно прехвърлям от английски на български :roll: )
Та, въпросите ми са, свързани с кандидатстването в немските ВУЗ-ове. Може би най-важното за мен да разбера дали има приемане с английски език (като тук не става дума в американски университет, а да кажем в немски, но специалността да е на английски) И ако има, какви изпити по английски език се изискват? TOEFL, CAE, CPE...? Другото, което бих се радвала, ако някой може да ми каже е възможно ли е да кандидатствам, без да съм карала изпит за сертификат по немски език тук? Чувала съм, че трябва да имам покрити 500 уч. часа, но дори и да ги имам тези часове, как точно ще докажа, ако не съм изкарала никакъв изпит? :? И последният ми въпрос е по отношение на специалностите, които предлагат университетите в Германия. Къде мога да намеря пълен списък и съответно в кои университети са тези специалности?
За сега ще спра с въпросите, за да не станат прекалено много! Ако знаете някой сайт, където има обяснено по-подробно по тези въпроси, ще съм много благодарна,ако ми дадете линк! :)))
Never give up on the things that make you smile!
Аватар
Lorito
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 22 Януари 2007, 17:47:24

Порови се в този форум и в "Образование". Има безкрайно много информация.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот neli_ch » 22 Януари 2007, 21:07:57

На страницата на
http://www.campus-germany.de
ще намериш полезна информация като за начало за съществуващите специалности, както и за университетите, в които се предлагат.

Ето и още една страница, която открих наскоро:
http://www.internationale-studierende.de/en/prepare_your_studies/studying_in_germany/
neli_ch
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Новобранец