• Advertisement

Питане - нов в Германия - работа без виза/разрешително -как

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Питане - нов в Германия - работа без виза/разрешително -как

Мнениеот Ianika » 3 Февруари 2007, 13:42:24

Прочетох много мнения вав форума относно документите за работа.Но искам да попитам за моя случай.Като отида в Г-я искам да остана и да работя за повече от 3 мес.при познат.Преди да отида ли трябва да подам док.?По време н а тези 3 мес. имам ли право на работа?Или след като изтекат 3-те месеца трябва да отида в бюрото по труда да си изкарам разрешително и тогава да започна работа(тя е най-обикновенна).ако може някой да ме светне ,понеже мн.се обърках вече.
Аватар
Ianika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот georg__ » 29 Юли 2007, 14:57:00

Аз смятам след около година да замина, но имам много малко информация. Някой може ли да ми даде съвети? Смятам да бъда в Берлин. Задължителни ли са частните осигуровки? Смятам първата година да е само работа, а после университет. Какви са общо взето основните разходи, освен за квартира и транспорт? Тук в една тема имаше цифри от сорта на 1 000 EUR месечно за частна осигуровка. Също така какви са възможностите за общежитие ако не си студент и има ли такива, които не са за студенти?-
georg__
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dezire » 29 Юли 2007, 20:51:46

здравейте и от мен,аз също чета много по въпроса,който ме касае от доста време,но все не мога да си обясня някой неща.Еми това дето се пише по форума 4е ти трябва разрешително за работа си мисля че не трябва ли парво да си намериш рааботодател,после да се рег в arbeitsamt-a ,а как ще си намериш работа като почти нелегално не можеш да намериш? ох, всичко ми е като тамна индия :roll:
Аватар
dezire
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот makeno » 29 Юли 2007, 21:27:29

Познавам много хора,не само българи,които се записват студенти само и само да получат разрешително за работа и да могат да работят 90 дни в годината.Това също е вариант за доста българи като гледам,за жалост...
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот georg__ » 29 Юли 2007, 21:46:58

Ама те студентите само 90 дни ж годината ли имат право д рабтят? не знаех мислех 4е цяла година само цхе по-малко време. Ами вие как се издържате? нямате ли право през останалото време да работите?
georg__
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 29 Юли 2007, 21:52:22

georg__ написа:Ама те студентите само 90 дни ж годината ли имат право д рабтят? не знаех мислех 4е цяла година само цхе по-малко време. Ами вие как се издържате? нямате ли право през останалото време да работите?

А защо, не се зачетеш малко из Форумите (тук) и да си набавиш необходимата информация?
Всичко, или почти всичко вече е описано, и няма смисъл да се повтаря и затретва.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Mishle » 29 Юли 2007, 21:56:52

georg__ написа:Ама те студентите само 90 дни ж годината ли имат право д рабтят? не знаех мислех 4е цяла година само цхе по-малко време. Ами вие как се издържате? нямате ли право през останалото време да работите?

основната идея е че ти си СТУДЕНТ, а не БАчКАТОР, нали..да не говорим че преди родителите подписваха декларация, че ще пращат по 600еу месечно за целия период на обучението. така че от тази гледна точка 90-те дни са колкото да си заработиш джобни и да се разнообразиш от ученето. факта, че за повечето източноевропейци това е начин на оцеляване, е друг въпрос.
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот SuNnY21 » 7 Юли 2008, 20:04:55

попвбил та ло6о ли е по 10-14 4аса на ден за 750 евро.В Бг има хора са6тите 4асове работят за 400 лева.И не ми разправяите,4е там всеки си има жили6те.Ами,ако някои си нямат?Да не говорим колко са сметките като ток и вода в Бг и колко тука?
А и като на някои не им изнася в немско да си ходят в скапата ни родина.Не се заяждам или не6то от сорта,оба4е реалността е,4е тука в Германия 4овек да е 4ерен ба4катор е по-добре,отколкото в Бг квалифизиран и 'бял' ба4катор.(ако няма6 богати родители,роднини,иска6 да постигне6 не6то сам,живее6 сам и не си гении естествено).Но всеки си има мнение по вапроса,това е моито. :D
Аватар
SuNnY21
Тукашен
Тукашен

Мнениеот SuNnY21 » 12 Юли 2008, 17:02:55

popwill написа:
SuNnY21 написа:попвбил та ло6о ли е по 10-14 4аса на ден за 750 евро.В Бг има хора са6тите 4асове работят за 400 лева.И не ми разправяите,4е там всеки си има жили6те.Ами,ако някои си нямат?Да не говорим колко са сметките като ток и вода в Бг и колко тука?
А и като на някои не им изнася в немско да си ходят в скапата ни родина.Не се заяждам или не6то от сорта,оба4е реалността е,4е тука в Германия 4овек да е 4ерен ба4катор е по-добре,отколкото в Бг квалифизиран и 'бял' ба4катор.(ако няма6 богати родители,роднини,иска6 да постигне6 не6то сам,живее6 сам и не си гении естествено).Но всеки си има мнение по вапроса,това е моито. :D

да лошо е да работиш по толкова за тея пари и да, където и да отидеш бачкатора си е бачкатор,квалифицираният е квалифициран -затуй един безплатен съвет от мен,ако си на 21,седни и учи и не си губи времето с глупости.

попвилл,незнам кое е глупост или не,ама мерси за безплатния сават,ако ми плати6 и обу4ението-6те си супер.Хах. :lol:
П.С.:Това,4е си тарся работа незна4и,4е не искам да у4а.Междодругото си 4акам отг от уни-тата. ;) :!:
Аватар
SuNnY21
Тукашен
Тукашен

Назад към Новобранец