• Advertisement

Избор на банка-защо точно тази?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Избор на банка-защо точно тази?

Мнениеот nona » 29 Март 2007, 10:46:59

Имам сметка в Deutsche Bank и съм доволна от обслужването и точността им, но ме ядоса факта, че продьлжават да вземат комисионни при преводи в БГ,а и воденето на сметките ни не е безплатно, въпреки сумите, които постъпват ежемесечно.Незнам кьде може да се получи безпристрастна информация за сравнение на няколко банки- МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ!Посетихме няколко,но всеки си казва предимствата,а не недостатьците. Знам, че си е цяла наука...
Спрели сме поглед вьрху Postbank und Commerzbank. Ако някой има опит с тези банки и знае вече негативите им, моля да ги сподели.
Ако има и други предложения, също сме отворени за съвети.
На всички с усмивки и добро настоение , желая приятен ден!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 29 Март 2007, 11:20:33

Аз лично ще ви посъветвам да не ходите в Ситибанк. От 2 месеца имам сметка там и засега съм много недоволен. Уж това щяло да ми е безплатно и онова, но повечето се оказаха само трикове, за да ни прикоткат.

Спаркасето също са зле. Там толкова пъти разни практикантчета ми объркваха нещата, че не е истина
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот ronina78 » 29 Март 2007, 11:32:54

бяхме с мъжът ми двамата към шпааркасето, не сме доволни
сега сменихме на шпарда банк, една сметка с две карти
ама и с нея нещо не съм цуфрииден
в нашия град има само 1, няма автомат за преводи и не можем да видим колко пари имаме
Юлиа - 11.08.2007
Аватар
ronina78
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот nona » 29 Март 2007, 12:07:38

Благодаря за бьрзите отговори, много ми помагате като споделяте недостатьците на вашите банки, ние това искаме да знаем...то иначе реклами колкотощеш!
Има ли някой в Postbank?
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 29 Март 2007, 12:35:21

Аз лично съм на HypoVereinsBank и въпреки малки грешки, които станаха през това време /вече почти 2 години/ съм доволен от банката и обслужването. Много си ме глезят.

Поздрав,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 29 Март 2007, 14:16:58

Ситибанк - твърдо не! От 4 годин исъм при тях и скоро ги напускам, дори може и по-сериозни действия да предприема.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот An » 29 Март 2007, 14:28:14

Аз съм при Postbank, но все още не мога да споделя впечатления, защото имам сметка там по-малко от 1 месец...Условията им са добри на хартия, но да видим на яве.

Отказах се от Sparkasse-то, занижиха много качеството на обслужване.
Gut sein - besser werden!
Аватар
An
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот dezita » 29 Март 2007, 20:23:50

Моля някой да разкаже повече защо е недоволен от Ситибанк - аз онзи ден си открих сметка там :roll: :roll: и сега като ви прочетох малко се очудих :(

Багодаря предварително!
"If you can manage to be nice to other people it's enough." Dalai Lama
dezita
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 29 Март 2007, 22:14:19

- посредствени и немърливи фин. съветници
- некомпетентен персонал - наскоро обяснявах на една как се смята сложна лихва и то не касиерка, а от т. нар. бератери.
- заливат те с реклами и безпокоят по тел. у дома
- в сравнение с други банки не са изгодни, ориентирани са в голяма степен към акции и фондовата борса, а който иска да сложи на сметка да мре ли?
- най-голямата банка в света при това американска ... но по немски - за мен това вече се превърна в минус.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 30 Март 2007, 08:50:14

Аз имам от 2 месеца сметка там. Уж една патка щеше да прехвърли всичките Ластшрифтен на новата сметка, да ама не. И си плащам манунги сега като поп. Освен това имаше сумбюлюк неща, които трябваше да са безплатни (например теглене на кеш с кредитна карта от всички автомати без такса), но се оказа, че "безплатното" струва 76 евро на година. Май ще си сложа парите в Швейцария :roll:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот nona » 30 Март 2007, 09:26:51

Кажете нещо лошо за Postbank, МОЛЯ има ли недоволни и от КАКВО...имам още 5 дни за да реша....МЕРСИ!
А забравих да кажа за тия 50еуро ,к. ги дават в Комерцбанк...има ли някой и там, от какво обещано не е доволен, че то там големи обещания...
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Мнениеот danin » 30 Март 2007, 09:35:15

I_Vsichki_Goli написа:... например теглене на кеш с кредитна карта от всички автомати без такса), но се оказа, че "безплатното" струва 76 евро на година...

Какво , какво ... това вярно ли е? Как така 76 евро на година. Това да не е такса за кредитната карта или какво? Дай малко повече инфо, че ние и двамата сме в Ситибанк. Досега нищо лошо не мога да кажа и тегленето на пари от всички банкомати безплатно е именно екстрата, заради която открихме сметки в тази банка.
danin
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 30 Март 2007, 09:48:28

И на мен ми казаха, че е безплатно. Съответно аз не се разкарвах до най-близкият клон на Ситибанк, който е на 5 км, ами си теглих с кредитната карта от най-близката банка. После ми дойде месечната разпечатка и там имах 50 евро такси за теглене на пари в брой. Обадих се на 0800 номера и след като 15 минути слушах глупости ме свързаха с някакъв, който ми каза, че тази опция не ми е активирана. Исках да знам кой е виновен за това, естествено отговор не получих. И накрая той каза, че ще ми прати документите, с който се включва тази опция. Няколко дни след това тези документи дойдоха и там стоеше и въпросната такса от 76 евро за основната карта и по 38 ако има допълнителни. Проверете си в месечната извадка и ако няма такси за пари в брой, ще черпите. Само да подчертая, че става въпрос за теглене с кредитна карта, а не с дебитна (ЕС)
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 30 Март 2007, 09:55:05

Споменах вече, че така и не ми казаха кой си е удържал пари при превод от ДЕ в БГ.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот danin » 30 Март 2007, 10:19:02

I_Vsichki_Goli написа:... Няколко дни след това тези документи дойдоха и там стоеше и въпросната такса от 76 евро за основната карта и по 38 ако има допълнителни. Проверете си в месечната извадка и ако няма такси за пари в брой, ще черпите. Само да подчертая, че става въпрос за теглене с кредитна карта, а не с дебитна (ЕС)

Значи до сега сме теглили много пъти от различни банкомати с кредитната карта, не с EC. Става въпрос от декември миналата година.
Получаваме всеки месец извлечение и никъде няма каквито и да било такси.
Не сме плащали и такса за кредитната карта, поне досега не. Може да я начислят в края на календарната година, знам ли :)

Иначе относно гафове с тукашните банки колкото искаш :)
От Националбанк веднъж бяха превели вместо 400 евро, 400 долара 8O
От Ситибанк ни изпратиха втори път кредитна карта и трябваше да се обаждаме за да разберем, че е станала грешка.

Така два пъти ни изпращаха и една друга кредитна карта от друга банка :roll:
Ама ние вече свикнахме и не ни прави впечатление.

Слава богу до сега никоя банка не ни е ощетявала с пари. Не сме плащали незнайни такси нито по карти, нито при преводи в България, явно сме късметлии :lol:
danin
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 4 пъти

Следваща

Назад към Новобранец