• Advertisement

Избор на банка-защо точно тази?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Избор на банка-защо точно тази?

Мнениеот Makler » 25 Юни 2011, 20:49:35

estira написа:От друга страна пък таксите за сметка могат да се приспаднат от годишната данъчна декларация.

Да така е но можеш само 16€ на година да си приспаднеш, останалото не се признава от Finanzamt.
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 102 пъти

Мнениеот estira » 25 Юни 2011, 21:32:27

Не съм съгласна и мога да го докажа :)

Натис
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Makler » 28 Юни 2011, 23:14:09

estira написа:Не съм съгласна и мога да го докажа :)

Натис

Мерси за инфото, аз имах предвид точно Pauschalbetrag от 16€,тъй като другото се признава само при положение, че надхвърлиш 920€ Werbekosten, което понякога става понякога не. Плус това ако трябва да го докажеш на Finanzamt със извлечения от сметката става доста трудоемко.
Ето защо предпочитам втория вариант никакви месечни такси за разплащателни сметки и 16€ в годишната данъчна декларация. :)
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Банка или каса в Германия?

Мнениеот alex63 » 3 Юли 2011, 19:49:16

В Лангеоог съм.Трябва да си направя сметка в банка, а там има само Kreissparkasse Wittmund и Oldenburgische landesbank ag.
Кое да избера, като се има в предвид, че заплатата ще я харча в Бг.?

Предварително благодаря за съветите!
alex63
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот makeno » 4 Юли 2011, 09:25:00

Не знам дали ще съм форева в бг и затова си пазя за всеки случай и нещата в де. А в ДКБ съм си дал бг данните и няма проблеми, пращат чак в къщи кредитни карти :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот makeno » 4 Юли 2011, 13:18:07

В началото бях само с немски. След това научих от един завърнал се приятел, че си е получил картите на бг адреса, махнах си немския адрес и си написах само бг адреса, България я има като опция при страните. Няма никакви проблеми засега. Но не знам дали би станало ако още отначало човек иска да се регистрира с бг адрес.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот criyo » 4 Юли 2011, 22:07:33

На Хипо-то наистина е дразнещо това, че искат да ти направят интегрирано шпарконто, но като цяло това не ти струва нищо, от друга страна е важно и да спестяваш някакви пари като студент, 10-20 евро на месец и след 3 години си спестил някакви пари да си купиш нещо.

След 5 години при тази банка никога не бих се преместил (към друга немска банка). Защо?
1. 2006 ХВБ ми дадоха кредитна карта (макар и с 500 евро лимит) като студент, без доходи. Без въпроси. За разлика от моите приятели си спестявах по 10 евро такси за самолетни билети, защото не плащаш с банкова сметка.
2. Още 2007 казах, че не искам никакви бератери да ми звънят и да ме тормозят, както и че не искам да ми пращат поща и глупости. Досега не са го нарушили. Имах сметки в Тарго и Дойче Банк, както и карта към Барклейс (заради безплатното теглене от банкомати по цял свят, което е уникална услуга), зариваха ме с боклуци и полудявах.
3. И-мейл комуникация. Като всеки модерен човек, мразя да говоря по телефона, моя бератер ползва мейл и отговаря в рамките на 1 час. 2 пъти ми се е налаго да ходя във филиала, когато преподписвах някакви глупости и толкова.
4. Cash Group - теглиш безплатно от всички банкомати на кеш груп - Дойче Банк, Постбанк, НорисБанк, Комерцбанк - много повече отколкото имат шпаркасетата...
5. Най-големият бонус - можеш да теглиш безплатно от всички банкомати на Уникредит в БЪЛГАРИЯ, без такси, добър курс. Само като си представя колко време и нерви спестявам, пропускайки досадните висенета по опашки на 2 от свестните чейндж бюра в София, благодаря на Алах, Исус Христос и всички светци. Да не говорим колко по-флексибъл се чувстваш, че можеш да си изтеглиш 20 лв в 3 през нощта.

Негативи има, но едва ли засягат повечето от вас. Ако искаш да имаш депот, услугите им са безбожно скъпи в сравнение с директните платформи. Предлагят също така някои странни рентенверсихерунг продукти, но пък и никой не те кара да ги ползваш.

А да - безплатни преводи в цяла Европа. Не знам по другите банки как е, в интерес на истината, колегите да кажат.

Това е.
Благодаря за вниманието.
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

Мнениеот Jorko007 » 5 Юли 2011, 10:04:09

Айде и аз да се обадя, че тя Hypovereinsbank ще стане монополист, а така не бива.
Значи за DKB сме всички наясно, че е добър вариант - дават и на студенти кредитна карта, също с 500 евро лимит. Ако ти влиза нещо допълнително по сметката даже ти дигат автоматично лимита, без да си ги молил. Има и олихвяване на парите в кредитната карта - мисля че в момента е около 1,65%, не е много но пак е нещо.Тегленето на пари в България е супер - можеш да теглиш от всички банкомати със знак VISA, каквито са почти всичките в БГ. Обмяната става по курс, които можете да намерите на страницата на ВИЗА и се актуализира всеки ден, но си е перфектен - не може изобщо да се сравни с този на Change бюрата. Например за днес видях, че курса Евро/Лев е 1,960424 което си е супер. Ето и сайта: http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_rates.jsp
Едно обаче не харесвам на ДКБ, а именно че ми бави преводите. Нормална банкова транзакция към друга банка трае около 2-3 дена, а за човек който е бил при Commerzbank това си е бавно. Бил съм и при Deutsche Bank и за тях мога да кажа същото - преводите треаха по 2-3 дена. Разбира се има алтернатива, да се ползва PayPal при повечето плащания, но и банковите преводи са важни за мен.
Ето защо като второ Konto съм си избрал Comdirect Bank - това е дъщерна банка на Commerzbank и можеш да използваш офисите на Commerzbank при нужда, да речем теглене на по голяма сума наведнъж. Преводите стават светкавично, вечерта превеждам парите и на другия ден са вече в отсрещното конто. Като близка на Commerzbank можеш да ползваш всички банкомати на CashGroup за теглене от Германия, а също с безплатната кредитна карта можеш да теглиш в България, както с ДКБ кредитната карта, тоест без такси. За курса не съм сигурен, но мисля че е същия. Сметката е напълно безплатна, което я прави доста атрактивна. Даже дават и начален бонус от 50 евро за нови клиенти.
Аватар
Jorko007
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот juramann » 5 Юли 2011, 23:01:40

Който реши да става клиент при DKB мога да го препоръчам и за това ще получи от мен 10 евро.
Интересуващите се да ми пишат на лични.
Аватар
juramann
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот velingrad » 5 Юли 2011, 23:17:47

Уважаеми Дами и Господа,
мож би забравяме, че не всяка банка е за всеки. Изборът на банка, е лично решение, защото е зависимо от лични предпочитания и възможности. Примерно, DKB е прекрасна банка, но само за Privat и Freuberufler kunden.
"Член" съм на 4 банки, но никоя не бих препоръчал, преди да знам всички "особенности" на кандидата, които и нежелая да зная, защото не съм Berater.

p.p. Междинно мнение, което няма особенна тежест, затова и повечето могат да го игнорират.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот velingrad » 5 Юли 2011, 23:58:26

Симпатяга,
нито една фирма, която не се състои от Freuberufler** не е в състояние, да води Конто в DKB. Не принадлежиш ли в споменатите категории (по-горце), биваш gekündigt, не веднага, но със сигурност. И това го пиша, само защото има много Gewerbetreibende, дето си мислят, че и така може.
Апропо може- мога да пиша, мога и да не пиша, другите и без това всичко по-добре знаят.
Сполай Ви!

**(плюс още 1 или 2 отклонения)
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Jorko007 » 6 Юли 2011, 10:41:25

popwill написа:...
(за бавенето на преводите може и така да е, но може и да се дължи на ответните банки, не съм успял да налучкам до сега).
...

Потвърдено от личен тест. Правил съм доста междинни преводи, тоест между две управлявани от мен сметки - резултата е че при превод към DKB парите пристигат на другия ден до 13 часа (от Commerzbank или Comdirect Bank) а при превод от DKB към друга немска банка (тествал съм поне с пет) превода трае между 2 и 3 дена, което все пак си е и записано в AGB на банката, позволено е да трае до 3 дни.
Аватар
Jorko007
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Re: Банка или каса в Германия?

Мнениеот Makler » 7 Юли 2011, 18:36:32

alex63 написа:В Лангеоог съм.Трябва да си направя сметка в банка, а там има само Kreissparkasse Wittmund и Oldenburgische landesbank ag.
Кое да избера, като се има в предвид, че заплатата ще я харча в Бг.?

Предварително благодаря за съветите!

Ако не ти трябва непременно Bankberater те съветвам да си направиш онлайн DKB-Cash, SKG-Cash,Netbank и при трите имаш възможността да теглиш на всякъде по света без да плащаш такси,Dispo Kredita е в рамките на нормалното 7,9 до 9% р.а., за кредитната карта не плащаш годишна вноска, за жироконто също. Инфо https://www.procheck24.de/einsurance/giro2/doCrossEntry.do?cspident=CB21139D870FE1D33DE69D3AFA191C87
Ако непременно ти трябва Berater те съветвам да посетиш и двете банки и да поговориш на место с някои, какви са условията за откриване на банкова сметка и да прецениш сам, кое е по добре за теб.
Успех
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот animal » 7 Септември 2011, 19:03:49

criyo написа:На Хипо-то наистина е дразнещо това, че искат да ти направят интегрирано шпарконто, но като цяло това не ти струва нищо, от друга страна е важно и да спестяваш някакви пари като студент, 10-20 евро на месец и след 3 години си спестил някакви пари да си купиш нещо.

След 5 години при тази банка никога не бих се преместил (към друга немска банка). Защо?
1. 2006 ХВБ ми дадоха кредитна карта (макар и с 500 евро лимит) като студент, без доходи. Без въпроси. За разлика от моите приятели си спестявах по 10 евро такси за самолетни билети, защото не плащаш с банкова сметка.
2. Още 2007 казах, че не искам никакви бератери да ми звънят и да ме тормозят, както и че не искам да ми пращат поща и глупости. Досега не са го нарушили. Имах сметки в Тарго и Дойче Банк, както и карта към Барклейс (заради безплатното теглене от банкомати по цял свят, което е уникална услуга), зариваха ме с боклуци и полудявах.
3. И-мейл комуникация. Като всеки модерен човек, мразя да говоря по телефона, моя бератер ползва мейл и отговаря в рамките на 1 час. 2 пъти ми се е налаго да ходя във филиала, когато преподписвах някакви глупости и толкова.
4. Cash Group - теглиш безплатно от всички банкомати на кеш груп - Дойче Банк, Постбанк, НорисБанк, Комерцбанк - много повече отколкото имат шпаркасетата...
5. Най-големият бонус - можеш да теглиш безплатно от всички банкомати на Уникредит в БЪЛГАРИЯ, без такси, добър курс. Само като си представя колко време и нерви спестявам, пропускайки досадните висенета по опашки на 2 от свестните чейндж бюра в София, благодаря на Алах, Исус Христос и всички светци. Да не говорим колко по-флексибъл се чувстваш, че можеш да си изтеглиш 20 лв в 3 през нощта.

Негативи има, но едва ли засягат повечето от вас. Ако искаш да имаш депот, услугите им са безбожно скъпи в сравнение с директните платформи. Предлагят също така някои странни рентенверсихерунг продукти, но пък и никой не те кара да ги ползваш.

А да - безплатни преводи в цяла Европа. Не знам по другите банки как е, в интерес на истината, колегите да кажат.

Това е.
Благодаря за вниманието.

Общо взето останах с впечатлението, че Хипото е най-добрата от немските банки (дори съдейки само по този коментар). Може ли да попитам за каква сметка точно става въпрос? Ще съм студентка за 1. година и към края на месеца трябва да си открия немска сметка, на която нашите да могат да ми превеждат пари... някой може ли да ми даде съвет каква точно сметка да си направя? :)
Аватар
animal
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот deyan » 7 Септември 2011, 20:26:42

Абе няма добра банка, а още по-малко най-добра. Това е световна измама, че една банка може да е добра. На принципа на най-малкото зло са нещата.
Не е негативизъм, реализъм е.

Изясни си кои неща са приоритетни за теб (в момента) и изхождай от там при избора на по-малкия дявол.
Щом пари ще ти превеждат родителите, разрови списъците с таксите, които взимат банките за преводи, развърти ако трябва и няколко телефона за доизясняване. Където няма да крадат от парите на ваште, откривай там. И разбира се гледай да има достатъчно банкомати на разположение, че и там смучат, ако могат. Кеш-групата има банкомати на всякъде.
Паралелно си организирай издаването и на кредитна карта (има безплатни), за да можеш да си пазаруваш онлайн, и това е.

А да съдиш по едно единствено мнение - единично измерване не е измерване.

Аа, на въпроса - разплащателна сметка ти трябва (Girokonto).
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец