• Advertisement

Избор на банка-защо точно тази?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот kirokam » 11 Септември 2008, 10:52:35

Аз пък си печатам извлечението направо от нет-а... Иначе то зависи как го поискаш - може да ти пращат, а може и да си го вземеш от банката на място. Абе на друго ниво са банките в ДЕ. В БГ само ДСК пращат по пощата (които иначе са доста мудни и нелюбезни), а "великата" Булбанк, като ги помолиш за извлечение, ти печатат едно листче с няколко цифри, без дори да пише името на банката.
Аватар
kirokam
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот RazoR » 14 Септември 2008, 01:30:37

kirokam написа:Аз пък си печатам извлечението направо от нет-а... Иначе то зависи как го поискаш - може да ти пращат, а може и да си го вземеш от банката на място. Абе на друго ниво са банките в ДЕ. В БГ само ДСК пращат по пощата (които иначе са доста мудни и нелюбезни), а "великата" Булбанк, като ги помолиш за извлечение, ти печатат едно листче с няколко цифри, без дори да пише името на банката.

Ако ти го пратят по пощата в Германия, няма да се радаваш много, защото ще те изръсят с 3 евро, за това че не си си вадил контоаусцуг цял месец. Разбира се можеш и да си ги теглиш от нета.

Иначе нещо, което ми хрумна днес, Hypovereins е май (на 99% съм сигурен) единствената банка, която дава безплатна кредитна карта на студенти, което си е нещо мн практично по мое мнение...
ама сега всеки си знае и си прави избора... да не говорим, че можеш си правиш конто на 100 места.
Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Lea » 14 Септември 2008, 11:42:17

какви 3€, те да не пращат цял колет? Аз като пропусна да си направя аусцуга, също ми го пращат по пощата, ама ми струва 0.55€ (цената на пощенската марка)
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот RazoR » 14 Септември 2008, 15:54:12

Lea написа:какви 3€, те да не пращат цял колет? Аз като пропусна да си направя аусцуга, също ми го пращат по пощата, ама ми струва 0.55€ (цената на пощенската марка)

Не знам, не се е случвало на мен, а на 1 приятел, аз всяка седмица си правя : ) Каза 3 евро...може да е от банка до банка нз
Аватар
RazoR
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот kirokam » 15 Септември 2008, 12:56:40

Lea написа:какви 3€, те да не пращат цял колет? Аз като пропусна да си направя аусцуга, също ми го пращат по пощата, ама ми струва 0.55€ (цената на пощенската марка)

На мен ми струва 1 Е, което е глупаво точно поради факта, че 0,55 Е е писмото. Поне имам 45 дни да си го изтегля от нета...
Не знам, не се е случвало на мен, а на 1 приятел, аз всяка седмица си правя : ) Каза 3 евро...може да е от банка до банка нз

Не разбирам за какво му е нужно на едно физическо лице да си прави извлечение всяка седмица?
Аватар
kirokam
Тукашен
Тукашен

Мнениеот custom » 15 Септември 2008, 14:37:29

Според мен Commerzbank е една много добра банка. Откакто имам сметка там нямам никакви проблеми и не се изнервям излишно:) Повече от 3 години вече. Каквото съм поискал - кредитни карти, лимити, минуси, просрочки и т.н. съм го получил.
Преди това бях във Volksbank - ужасна банка, лъжат за всичко и взимат такси за всичко.
Имам опит и със Sparkasse - лично според мен това е банка за хора с много, ама наистина много пари. Тогава може би е изгодно, но иначе е много зле.

РазоР доколкото си спомням 5-тата банка от CashGroup беше Hypo...не съм 100% сигурен, но така мисля. Ако е така, не виждам проблем момичето да е в Dresdner (Commerzbank).
А аз от тяхното сливане проблеми не очаквам, дори напротив мисля че ще стане по добре :)
Аватар
custom
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот Makler » 7 Април 2011, 20:55:35

ultraviolette написа:прочетох цялата тема, както и оферти и сравнения на сметки в интернет и все ми се струва, че има някаква шашма. Ще бъда студентка първа година в Германия и си търся банка, където да няма такса поддръжка или такси за (най-вече входящи) преводи и Ластшрифт( който не е споменат никъде в ценоразписите на банките). За мое огромно съжаление няма дя имям редовно внесена сума от 1200 евро, идеятя е по-скоро родителите ми да ми преведат наведнъж парите. Засега съм се спряла на Дойчебанк, но не ми е ясно каква е тази Спаркарте и дали ще ми издадат ец карта. Отгоре на всичко забелязах, че май преводите струват 1.50 евро за лица над 18 години.

Ето едно актуално сравнение от моята база данни, която се актуализира ежедневно. Бих ви дал и директния линк откъдето можете онлаин да си сключите договор с банката,разбира се след одобрение от нея и без записване в SHUFA при неодобрение,но е против правилата на форума.Успех!!!

Bank Haben Zins Dispo Zins Konto-Zugriff Kosten Giro p.a. Kosten Kreditkarte Bargeld weltweit Ertrag p.a.
SKG Bank 1,65% 7,9% Internet 0€ 0€ Master ja +48,12€
DKB 1,65% 7,9% Internet 0€ 0€ Visa ja +48,12€
Netbank 1,60% 9,0% @+ Tel. 0€ 0€ Master ja +46,67€
Comdirect 0,00% 9,9% @+Tel. 0€ 0€ Visa CashGroup9000 Bankautom. +30,80€
Norisbank 1,1% 12% @+Tel+Schalter 0€ 0€ Master CashGroup9000 Bankautom. +12,80€
Wüstenrot 0,33% 12,01% Internet 0€ 0€ Visa ja +9,62€
Deutsche 0,00% 12,75% @+Tel+Schalter 53,88€ 30€ Visa CashGroup9000 Bankautom -83,88€
Bank

P.S. Извинявам се за подредбата на данните,но с копиране на таблица и поставяне в полето не се получи много добре. Ако има неяснотии моля пишете. Благодаря
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 102 пъти

Re: Re:

Мнениеот estira » 7 Април 2011, 22:13:20

Makler написа: Бих ви дал и директния линк откъдето можете онлаин да си сключите договор с банката,разбира се след одобрение от нея и без записване в SHUFA при неодобрение,но е против правилата на форума.Успех!!!

Образован човек си явно, но това горното беше голяма глупост! [-(
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Re: Re:

Мнениеот Makler » 8 Април 2011, 16:47:44

estira написа:
Makler написа: Бих ви дал и директния линк откъдето можете онлаин да си сключите договор с банката,разбира се след одобрение от нея и без записване в SHUFA при неодобрение,но е против правилата на форума.Успех!!!

Образован човек си явно, но това горното беше голяма глупост! [-(

Уважаеми Модератор линкьт е https://www.procheck24.de/einsurance/cs ... 191C87&p=3
Ако имате нещо друго в предвид под глупост, моля пишете. Благодаря за сьдействието :cheers:
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Re: Избор на банка-защо точно тази?

Мнениеот katka526 » 14 Юни 2011, 18:00:50

До колкото знам фолксбанк е най-добрата!Имам доста приятели германци,които са доволни от нея.Смятам и аз да се възползвам от услугите и ;-)
katka526
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Makler » 16 Юни 2011, 00:20:35

katka526 написа:До колкото знам фолксбанк е най-добрата!Имам доста приятели германци,които са доволни от нея.Смятам и аз да се възползвам от услугите и ;-)

Най-важното е съпоставката цена - извършвани услуги ( обслужване) да са на добро ниво. Всичко е въпрос на личен опит и предпочитание. Аз лично не бих плащал месечни такси на банка, затова че и предоставям собствените си пари да ги реинвестира- например като ги отдава на заем на желащи срещу лихва или при влизане в диспото ми надчислява неимоверно високи лихви от сорта на 14/15% на година. Така например само за подържане на сметки и други дребни удоволствия, банките в Германия са събрали от своите клиенти за 2010 скромната сума от 4 милр.евро. Въпрос на избор :)
Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот estira » 16 Юни 2011, 10:53:06

От друга страна пък таксите за сметка могат да се приспаднат от годишната данъчна декларация.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот estira » 16 Юни 2011, 22:08:37

Ми, честно казано предпочитам да плащам по 30,- годишно на Градската Спестовна и за сметка на това да си купувам мляко за разгримиране от REWE за 69 цента (което е просто невероятно добро)! Търсенето на добра банка с достатъчно терминали и оптимални условия предизвиква бръчки, за които примерно и L'Oreal Dermo Expertise от 5 евро няма да помогне. :mrgreen:
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот deyan » 16 Юни 2011, 23:33:53

катке, Фолксбанк е консервативна банка. Премисли, преди да се хвърлиш сляпо!
Моят опит с тази банка беше такъв, че като дойдох в де, ме набутаха там по препоръка.
След 3 години, през които влизаха всеки месец редовно заплати по сметката ми там, им поисках една нищо и никаква Виза карта, че да мога да си купувам самолетни билетчета за бг в интернета.
Не, не можело.
Така ли?
Марш от там и веднага кредитни карти от други две банки.
Вярно, че говоря за преди години, но антирекламата си ми стои в мозъка и за мен Фолксбанк са недоразумение.
И на Таргобанк правя тук антиреклама! Да ми звъннат да ме питат що, ако искат!
И на Дойче Банк съм им хвърлил мерника.
Има ли хубави банки въобще някъде?
Ден до пладне.
Живи олицетворения на дявола.
А и се обиждали, ако им кажеш колко са жалки!
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот makeno » 17 Юни 2011, 07:13:23

От 6 години съм в Hypovereinsbank, паралелно от 3 години съм и в DKB. Доволен съм и от двете, като втората е напълно безплатна. Опит с други банки нямам, но не ми се и налага, не мисля скоро да сменям банките. Имам индиректен опит на приятели със Sparkasse, не е за препоръчване. Взима такси за неща, които нормално в моите банки са безплатни, отделно е и мн консервативна.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец