• Advertisement

Разкажете за Мюнхен и околностите, как се справяте ?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот Mr.Bombastic » 23 Май 2007, 18:45:48

След няколко ЛС се разбрахме с jujika да заключим темата. Скоро ще има много и по-конкретни теми, на които се надявам хората имащи полезна информация да са по-активни. Научихме доста нови неща за живота в Мюнхен.

Мисля всички научихме, че можем да помогнем, но можем и да направим лошо впечатление с не много уместни намеси. ;)
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 22 Юни 2007, 09:45:55

Ето един пример за приятелско отношение и помощ: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=195980.20
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Re: Разкажете за Мюнхен и околностите, как се справяте ?

Мнениеот daisymm » 8 Октомври 2014, 13:45:38

jujika написа:Скъпи приятели , благодаря за отговорите , мненията и съветите ви!
След дълги размисли и безсънни нощи /това е самата истина/ , аз установих следното :
В БГ имотите , по - точно в София и то търговските обекти са по-добра ивестиция , особено ако се рискува и се купува на зелено , ако се подходи правилно и се закупи , например добър имот в широкия център или такъв с по - голяма квадратура например /400кв.м./ на големите булеварди и се вложат около 400 000евро , доходноста ще е много по - висока от тази в Германия, демек ще се взима по - голям наем .
Данъка върху доходите на физическите лица е 24%, облекчението за деца е меко казано смехотворно , например 300лв при данък 14000лв.
Дочух че същия този данък в Германия е доста по - висок.
Затова за нас ще е добре да продължаваме да инвестираме тук в БГ и тук да си плащаме данъците / държавата определено се нуждае от това/ , а парите ще си харчим в Германия.
...

Здравейте jujika,

ако някога пак решите да се върнете във форума, ще ми бъде много интересно да разбера какво е било последното ви решение по отношение на преместването извън България и дали го преценявате като правилно.

Поздрави ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re:

Мнениеот onufriy » 8 Октомври 2014, 16:05:13

Ами айде тогава да посъживим темата:
Mottor написа:Ами да започна аз с живеенето от наеми. Проста сметка:
1.Купуваш жилище за около 2500 квадратния метър (имам предвид München)
2. Даваш го под наем за 11 на квадрат на месец

Сега правим една сметка, колко печелиш от твойте си пари:
11*12 meseca=131
131/2500 = 0,0524
Та значи 5,24%. И тук не съм сложил данъци, разправии с наематели, остаряване на жилището и др.
Мисля че не е най добрия начин да влагаш пари :)
Освен ако сама няма да живееш в него.
Ако не ми вярваш, виж

Междувременно жилище за 2,5к на квадрат се купува (100+ m² в Giesing или някое гето), ама по-смислено е да се изхожда от 5к на квадрат. Наемите са осреднено около 14 за m².
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Предишна

Назад към Новобранец