• Advertisement

Разкажете за Мюнхен и околностите, как се справяте ?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот satbradar » 22 Май 2007, 17:37:35

jujika - като попро4етох и видях 4е се готви6 да си работодател в Немско....
ми немско е наи ло6ия избор за хората които могат да правят пари.
Всяка година от немско из4езват към 150 000 немци и то в 90% от слу4аите са такива дето могат да правят пари.
никои не е луд да работи и да храни огромна камара от търтеи дето само на готово 4акат.
Например тука като наеме6 някои на работа МНОГО трудно сте го уволни6,тука съм ве4е 6 години и работя като инженер- и осте никои не са изгонили за некадарност а некадарни има.

Аъ съм пообиколил света и перфектно място засега не съм открил но с някаолко думи - иммиграцията е замяна на едни проблеми с други проблеми-нисто друго не се слу4ва.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот jujika » 22 Май 2007, 18:10:43

Да , абсолютно и аз се убедих , в това , че да съм работодател в Германия е меко казано трудно, попроучих и за инвестициите , които държавата изискава /леле/ и за данъците , огромни са данък печалба е близо 50%, каза ми го счетоводител.
За това ми се иска , да направя бизнес който обединява България и Германия , или по точно внос-износ.
Ами и аз доста съм пообиколила , света , за това реших и че искам да живея на стария континент, в държава , в която приемат добре чужденци, затова се спрях на Германия. А за това дали германците са мързеливи не мога да коментирам , сигурно има и такива и работливи и всякакви , както е навсякъде.
А за това , че емиграцията е замяна на проблеми и нищо повече , не съм съвсем съгласна , проблеми винаги има и ще има , но без тях, човечеството сигурно ще се затрие от скука, въпроса е на какво равнище и от какъв род са те.
Аватар
jujika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 22 Май 2007, 23:13:21

jujika написа:Разбрах , че в Мюнхен има два много добри университета, а мойе и да са повече.

Така е, два от най-добрите!

jujika написа:Според един познат климата е съвсем като нашия , ама малко се съмнявам.

С около 5 градуса по-малко, чести и продължителни валежи, които от година на година намаляват.

jujika написа:А сетих се какво да питам, кои са градчетата около Мюнхен /близо до града /?

Бавария
Мюнхен
и още

А моето мнение за твоето мнение ще ти го кажа като имам малко свободно време :) !

LG
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот lamarinka » 23 Май 2007, 08:55:56

AnGeLy написа:А сега искам малко по-друг аспект на темата да засегна.

jujika,трябва да се замислиш, 4е децата ти в Германия ще израстнат като Ausländer (да знаеш, 4е това не е хубава дума тук :( )? И цял живот ще си останат Ausländer ако не се принудят да се мислят за немци, за да се интегрират по-добре. И като се връщате ваканциите в БГ, ще им се струва страшно хубаво и ще се 4удят защо сте се махнали. Накрая като порастнат, ще искат да се върнат в БГ, оба4е няма да знаят какво да правят там, защото ще се 4увстват като туристи в родината си и като 4ужденци там, където са израстнали. И така ни в Германия ще са си на мястото, ни в БГ. Немците имат един такъв израз: "Fremd in der Fremde und die Heimat ist auch fremd geworden." Аз съм само от 5 години тук и определено имам подобен проблем, може би не толкова остър, колкото ако бях израстнала в Германия, но се усеща и съм сигурна, 4е пове4ето българи тук се 4увстват така :(

Никак ама никак не съм съгласна! Откакто съм в Германия все по-често се чудя защо моето семейство не замина за Канада или Германия преди 10-12 години, когато имахме възможност! Децата не само ще научат език и ще го говорят перфектно, ами и ще се адаптират много по-бързо и лесно отколкото, който и да е от нас, който е заминал след като е завършил средно или висше образование в България. Сигурна съм и че, ако едно дете израстне тук изобщо няма да го гони толкова голяма носталгия към България. Аз много пъти съм казвала, че това, че съм тук е по-скоро за децата ми (някой ден като имам такива), защото за тях ще има много повече позитиви отколкото за мен, ще им е много по-лесно отколкото на мен. Това е моето мнение... в никакъв случай не казвам, че тук животът е песен, но смятам, че хора решили се да заминат и то с децата си си дават сметка за това, че на тях ще им е много трудно.
Аватар
lamarinka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот jujika » 23 Май 2007, 10:27:18

Сигурна съм и че, ако едно дете израстне тук изобщо няма да го гони толкова голяма носталгия към България. Аз много пъти съм казвала, че това, че съм тук е по-скоро за децата ми (някой ден като имам такива), защото за тях ще има много повече позитиви отколкото за мен, ще им е много по-лесно отколкото на мен. Това е моето мнение... в никакъв случай не казвам, че тук животът е песен, но смятам, че хора решили се да заминат и то с децата си си дават сметка за това, че на тях ще им е много трудно.

Да, наистина е така, дете на 5 години определено не съзнава, какво е националност и може да свикне лесно, всъшност и дете на 12 години свиква лесно с промените, знам го от личен опит.
Когато си родител, определено мислиш най-вече за децата.
Но приятели, да знаете , аз обичам да слагам розавите очила и да виждам света розав , трябва всеки да опита , чудесно е ! Това не ме кара да губя почва под краката си , а напротив дава ми сили да продължа.
Пиша всичко това , защото темата стана малко песимистична , а не бива , аз съм голям оптимист и често изненадвам хората с това си качество , смятат че съм мечтателка, но истината е че , господ и на присмех помага! Когато искам нещо много силно, го получавам.
Мисля , че Мюнхен ще ми хареса. :lol:
Аватар
jujika
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 23 Май 2007, 10:45:31

jujika написа:Ами и аз доста съм пообиколила , света , за това реших и че искам да живея на стария континент, в държава , в която приемат добре чужденци, затова се спрях на Германия.

:D :D :D

Не знам къде си била но тва с големите букви е дале4 от всякаква истина

В Германия приемат 4ужденци по закон стот имат таканаре4ената гузна съвест от времето когато Хитлер е правил сапун от циганите.

Но вътре в главите на хората и след 100 години няма да се промени ни6то.
В немско 4ужденеца си остава ВИНАГИ 4ужденец.

Тия които те опознаят и разберат сто за 4овек си - няма проблем - уважават те и тн. - но като върви6 по улиците и иде6 да кажем в некаво село те гледат като НЛО.

Давам ти пример- като ида в БМВ или Мерцедес при едикои си отдел дето ме познават - няма проблеми-работили сме заедно с едикои си колеги и тн. - никога не ме проверяват да си показвам 4антата или несто от сорта.

Е да ам кат иде6 в АЛДИ -касиерката не знае кои съм и винаги оглежда дъното на коли4ката -може да съм откраднал някои домат например :) :) :)

А засто го прави - много просто - аз съм разли4ен от немците - по цвета на кожата принадлежа към групата на турци ,италянци и всякаква друга папла4 дето краде от АЛДИ та и затова ме оглеждат. :)

Ама около мене може да е пално с всякакви орафани немци дето едва си сабират центовете да си купат 2 бири -те автомати4но са класирани в групата на некрадя6тите и в тяхната коли4ка не се гледа .

По закон проблем няма но в обстеството винаги сте ти покажат 4е ти си друг и не си от тяхните.

Та в Немско сте принадлежи6 винаги към тая група-на разли4ните от немци.

Успех.
Последна промяна satbradar на 23 Май 2007, 18:33:46, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 23 Май 2007, 10:48:31

Друже, може ли да те помоля да внимаваш малко повече като пишеш, че на третото изречение вече имам главобол, докато разбера какво пише.
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот copland » 23 Май 2007, 11:55:20

Прочетох по-горе, че децата нито на едното място, нито на другото им е добре и се сещам за един приятел, който е в Германия от петгодишен. В момента говори и пише свободно български, немски, английски и френски. Учи испански. В Германия се чувства страхотно. В България - още по. Направи една година във френско училище на разменни начала. После се кълнеше, че по у дома си от Франция не се е чувствал. Та идеята ми е, че всичко е въпрос на гледна точка и нагласа.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.

Потребители благодарили на автора copland за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот satbradar » 23 Май 2007, 12:05:29

I_Vsichki_Goli написа:Друже, може ли да те помоля да внимаваш малко повече като пишеш, че на третото изречение вече имам главобол, докато разбера какво пише.

Сори -предполагам 4е мен нахоква6 - ама се опитвам да пи6а без да гледам - но не съм у4лил ма6инопис и се полу4ава това . Но трябва да се приема 4овек каквто е - като компенсация - като доида в Мунхен има6 1литар бира -забравих как се казва6е. :D

Послепис -масс се казва6е - сетих се :) :)
Последна промяна satbradar на 23 Май 2007, 18:36:21, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот AnGeLy » 23 Май 2007, 12:59:09

satbradar, 4аках някой да го каже, защото ако го бях казала аз, щеше да има пак порой от нападки. Ама по-голяма безсмислица не бях 4ела от това изказване. Явно дамата слабо се е поинтересувала къде отива и с какво ще се сблъска (и то то4но в Бавария), а и нашите съфорумници, опитвайки се да я окуражат, си спестяват доста неща, с които е трябвало да се борят.
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот danin » 23 Май 2007, 13:09:29

jujika написа:Ами и аз доста съм пообиколила , светае въпрос на време да г , за това реших и че искам да живея на стария континент, в държава , в която приемат добре чужденци, затова се спрях на Германия.

Моето скромно мнение е, че човек го приемат така, както той сам се възприема. :wink:

Света е отражение на нас самите. Обичайте се и ще ви обичат.
Когато никой не ви се усмихва, усмихнете се вие и ще видите как света около вас става по-дружелюбен и приветлив.

Мисля, че не е задължително да се чувстваш у дома си в държавта, където си роден. Но със сигурност има някое кътче в света, което е твоето местенце и където ще си щастлив, защото си в пълен синхрон с това, което те заобикаля.

Мисля че всеки трябва да търси своето място под слънцето и да знае, че е въпрос на време да го открие. И тогава когато другите пишат, че се чувстват цял живот чужденци в чужда държава, той ще се усмихне леко и ще си каже, добре че на времето не прочетох тези постинги, добре че не се отказах, добре че следвах мечтата си и ето днес съм щастлив там където други не са. :)

Всички сте хубави хора, симпатични, умни.
Едва ли германците са предубедени към вас :)
А може би вашето местенце не се казва Германия.
Светът е голям. Вярвам че един ден и вие ще казвате. Аз живея в Китай, във Франция или в Нигерия или в Испания и се чувствам по на мястото си от някои, който са родени тук.

@jujika е избрала точно Германия може би следвайки своята интуиция.
Ако тя вярва че трябва да опита и че я чака едно много по-хубаво бъдеще, значи така и ще бъде.

Мисля че за нея ще е от помощ ако всеки пише не как той самия вижда Германия и как той самия се е или не се е приспособил, а по-скоро конкретни неща, специфични за живота тук. И мисля че е по-удачно да споделят житейски опит семействата с деца, защото @jujika не идва тук да учи, нито да работи за някой, а иска да премести цялото си семейсто да живеят тук. Ще минат по пътя по който са минали и другите семейства, затова тя търси информация, за да е максимално подготвена психически за това което ги очаква тук.

Потребители благодарили на автора danin за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

danin
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Me » 23 Май 2007, 13:20:04

Пак отклонявате темата към спор и заяждания на личностна основа. Един съвет към мадамата пуснала темата - задавайте конкретни въпроси, като хубав район за живеене, училища и въобще всичко с което предполагате, че ще се сблъскате. Неща от рода каква сте, за какво се борите и мотивите Ви засягат лично Вас нямат място в интернет, а и предразполагат темата към спам и заяждания. Освен това, това не знаете кой стои "зад храста" и откъде може да излезе маймунката, така че никога никъде не си давайте имена, снимки, ЕГН и тн...

Успех, все пак !
Аватар
Me
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот jujika » 23 Май 2007, 16:24:30

Me написа:Пак отклонявате темата към спор и заяждания на личностна основа. Един съвет към мадамата пуснала темата - задавайте конкретни въпроси, като хубав район за живеене, училища и въобще всичко с което предполагате, че ще се сблъскате. Неща от рода каква сте, за какво се борите и мотивите Ви засягат лично Вас нямат място в интернет, а и предразполагат темата към спам и заяждания. Освен това, това не знаете кой стои "зад храста" и откъде може да излезе маймунката, така че никога никъде не си давайте имена, снимки, ЕГН и тн...

Успех, все пак !

Аз зададох конкретни въпроси! Ако не Ви интересуват ли4ните ми мотиви и каква съм ок, не четете и не пишете. Мисля , че ако хората узнаят малко повече за мен, един вид добият представа каква съм , ще им е по-лесно да отговарят. Защото е лесно само да питаш и да искаш, мисля че трябва и малко да дадеш.
Аватар
jujika
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jujika » 23 Май 2007, 16:34:06

AnGeLy написа:satbradar, 4аках някой да го каже, защото ако го бях казала аз, щеше да има пак порой от нападки. Ама по-голяма безсмислица не бях 4ела от това изказване. Явно дамата слабо се е поинтересувала къде отива и с какво ще се сблъска (и то то4но в Бавария), а и нашите съфорумници, опитвайки се да я окуражат, си спестяват доста неща, с които е трябвало да се борят.

Виж какво Ангелина , прочетох , доста от твоите постове и как се оправяш с 500евро , ми браво на теб . Дамата не се е поинтересувала слабо , била съм на много места - обиколила съм света и доста съм се поинтересувала, не прави заключения просто така , нито ме познаваш , нито знаеш в каква среда се движа , нито имаш представа за нивото ми .
Ще бъда твърде мила и ще те помоля за пореден път да запазиш добрия тон. Ако нямаш какво смислено да казваш, просто недей, не ме оценявай и не ме сравнявай със себе си. Не съди за мен , според това каква си ти , благодаря.
Знам какво е да си чужденец , винаги ще има хора които ще те приемат добре и такива които няма. Ти да не смяташ , че в България всеки приема добре , ближния, май не е съвсем така.
Аз се извинявам на всички , които им се налага да четат , подобни, лишени от смисъл постове, тъй като темата е друга.
Аватар
jujika
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gipk » 23 Май 2007, 18:16:38

satbradar написа:
jujika написа:Ами и аз доста съм пообиколила , света , за това реших и че искам да живея на стария континент, в държава , в която приемат добре чужденци, затова се спрях на Германия.

Е да ам кат иде6 в АЛДИ -касиерката не знае кои съм и винаги оглежда дъното на коли4ката -може да съм откраднал някои домат например :) :) :)
а засто го прави - много просто - аз съм разли4ен от немците - по цвета на кожата принадлежа към групата на турци ,италянци и всякаква друга папла4 дето краде от АЛДИ та и затова ме оглеждат. :)
ама около мене може да е пално с всякакви орафани немци дето едва си сабират центовете да си купат 2 бири -те автомати4но са касирани в групата на некрадя6тите и в тяхната коли4на не се гледа .

по закон проблем няна но в обстеството винаги сте ти покажат 4е тиу си друг и не си от тяхните.

Та в Немско сте принадлежи6 винаги към тая група-на разли4ните от немци.

успех.

много смешно изказване .. за човек които твърди че е кадърен и има нещо в главата?! това е нещо напълно нормлано и това гледане не е само за да проверят да не си откраднал някои домат просто се случва човек да забрави нещо в количката или да му е останало под чантата и не го правят само на чужденци. за касиера няма разлика дали е забравено или откраднато за него просто го няма и той ще е виновен после. Ама заради такива като тебе където винаги гледат да подчертаят нещата които "ги кара да се чустват auslenderi" Е как така става, че някои чужденци си им е супер в германия и нямат проблеми а на други като satbradar все им е криво нещо? аиде първо търсете проблема в своето мислене после почваите да обвинявате другите. но това си е типичното българско мислене .. другия пример "Ме" с неговото дебнение из храсти итем подобни булгар работи. Поне от писанията досега на jujika се вижда че начина и на мислене вече е настроен на нормални европеиски честоти и няма да има проблем с приобщаванео.
Аватар
gipk
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец