• Advertisement

работа в строителството

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

работа в строителството

Мнениеот grobari-pz » 23 Юни 2007, 16:00:37

интересно ми е как се търси работа в строителството и какви са парите там.подочувам,че в германия фирмите занимаващи се със строителство са или сръбски или турски,та се чудех дали без ноо добър немски може да се започне работа?
има ли някакви специални изисквания за охрана на труда(тестове,изпити)преди да почнеш работа?
CONGRATULATIONS YOU HAVE JUST MEET GROBARI+PZ
NOTHING PERSONAL JUST BUSINESS AS USUAL
Аватар
grobari-pz
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 25 Юни 2007, 12:01:08

Ако си в UK и си представя6 4е нестата в строителството в немско са като в Англия си в заблуда.
за разлика от англииско дето никои те не тарси кои и от каде си тука прават проверки и на строежите . даже и да не е немец работодателя му е ясно 4е хванат ли го сте го клатят яко.
Тука в немско просто системата е таква 4е нелгалното е сведено до минимум докато в Англията може и 10 години нелегално да изкара6 -няма проблеми -предполагам ти е сам го знае6 тва.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот grobari-pz » 25 Юни 2007, 23:42:05

идеята ми беше за легална работа.в англия са по-надалавера от нелегалните работници,щото тука възможноста да си земеш парите в кеш без да платиш данъци е сведена до минимум-без значение,легален или нелегален си-всеки плаща данъци!
и се пак,ако имам право на работа,как изглежда процедурата по намиране на работа?
Аватар
grobari-pz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 26 Юни 2007, 13:35:24

за легална работа в строителството може пак да забрави6 ваобсте.
Даже и д а знае6 немски и да се разбере6 с работодателя -ония требе да мине през службата по труда да ти изкарва разре6ително -което сте ре4е 4е трябва да докара от 9 кладенца вода да доказва 4е ти ис наи ценния и незаменим кадър и тн
демек да мине огромна трастика и сам сесе6та6 как работоадател се навива на такова несто.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот grobari-pz » 28 Юни 2007, 21:53:21

satbradar написа:за легална работа в строителството може пак да забрави6 ваобсте.
Даже и д а знае6 немски и да се разбере6 с работодателя -ония требе да мине през службата по труда да ти изкарва разре6ително -което сте ре4е 4е трябва да докара от 9 кладенца вода да доказва 4е ти ис наи ценния и незаменим кадър и тн
демек да мине огромна трастика и сам сесе6та6 как работоадател се навива на такова несто.

как бе човек!аре с българския паспорт има ограничения,ама и с англиски паспорт пак ли не дават работа и пак ли трябва да кандидатствам,пък да ходя по канцеларии???!!!
е добре де,а работата всъщност как е,парите как са???има ли ноо чужденци?
Аватар
grobari-pz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sand » 29 Юни 2007, 03:11:45

На място се решеват такива въпроси.то така като си започнал да питаш, ще се провалиш още преди да си тръгнал.
8O Когато човек силно иска нещо го постига..пък ако си с бритиш паспорт,още по-лесно....все ще намериш някакъв изход.
хаха аре Германия,Румъния,България,Англия.....все някъде ще се намери местенце за теб.
Аватар
sand
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 29 Юни 2007, 10:05:54

grobari-pz написа:
satbradar написа:за легална работа в строителството може пак да забрави6 ваобсте.

как бе човек!аре с българския паспорт има ограничения,ама и с англиски паспорт пак ли не дават работа и пак ли трябва да кандидатствам,пък да ходя по канцеларии???!!!
е добре де,а работата всъщност как е,парите как са???има ли ноо чужденци?

Абе 4овек
сто не казва6 4е с УК паспорт. тогава няма проблеми.
Работата си е като навсякаде в строителството.
По принцип тука е комунизъм ама в строителството не съм работил ли4но.
Ако си с УК паспорт мога да питам 1 мои агент руснак тои ба4ка в строителна фирма и доколкото сам 4увал винаги им трябват хота. а стом нема да ти вадят разре6ително - няма проблеми.
ама колко пла6тат не ме питаи.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот grobari-pz » 29 Юни 2007, 22:27:24

до sand:

стига бе душа... :oops:
кво лошо има да е подготвен теоретично човек!?аз гледам и ноо по-далече...
но умерено и в рамките на закона!
Аватар
grobari-pz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот grobari-pz » 29 Юни 2007, 22:33:44

satbradar написа:Абе 4овек
сто не казва6 4е с УК паспорт. тогава няма проблеми.
Работата си е като навсякаде в строителството.
По принцип тука е комунизъм ама в строителството не съм работил ли4но.
Ако си с УК паспорт мога да питам 1 мои агент руснак тои ба4ка в строителна фирма и доколкото сам 4увал винаги им трябват хота. а стом нема да ти вадят разре6ително - няма проблеми.
ама колко пла6тат не ме питаи.

мерси,аз не че съм тръгнал но ако парите не са ноо лоши и има работа не бих имал нищо напротив да се преместа по-близо до българия(пък и до румъния :oops: )
Аватар
grobari-pz
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец