• Advertisement

Разрешение за работа

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Разрешение за работа

Мнениеот yanika » 18 Юли 2007, 10:47:43

Аз съм на 19 г., не съм студентка и съм от 1 месец в Германия. Интересува какъв документ ми трябва, за да започна работа. Прочетох за студентите как седят нещата, но не можах да намеря нищо за моето положение. Също аз и работодателя ми ще плащаме ли големи данъци?

Моля Ви помогнете ми.

Нарушена т.6 от Правила и Условия на zaedno.eu - Желателно е съобщенията да са написани на кирилица, bgpower
Аватар
yanika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот deyan » 18 Юли 2007, 12:23:48

Здравей, Яника!

Принципно ти трябва Arbeitserlaubnis-EU. За него се кандидатства в местния Arbeitsamt. Това предполага обаче, че си намерила конкретен работодател и кандидатстваш за конкретна позиция.

В темата за Arbeitsberechtigung-EU на този сайт има връзки към няколко документа, които е хубаво да прочетеш - там ще намериш много информация, касаеща въпроса ти.
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот yanika » 18 Юли 2007, 19:17:52

Благодаря ти deyan.Успях да прочета че трябва да имам престой 3 мес.в Германия за да получа Arbeitserlaubnis-EU

Правила и условия:
6. Препоръчително е писането с кирилица (както теми така и заглавия). Тези, които нямат кирилица могат да използват вградената в страницата кирилизация (най-горе в дясно - синьо/червено квадратче с избрания език за писане). Освен това са предоставени и допълнителни езикови средства, непосредствено до нея. estira
Аватар
yanika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Назад към Новобранец