• Advertisement

По програма "Еразъм"

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот tonic » 1 Август 2007, 21:13:09

AnGeLy написа:Хора, за какви такси говорите, като Еразмус студент няма да пла6та никакви 500 евро, за6тото има befristete Zeit zum Studium an die RWTH и не се стреми към Abschluss в това уни.

това е основно правило при академичен обмен по линия на европейската програма ... такси за обучение не се заплащат, тъй като за да се случи това съответният университет е подписал договореност по този въпрос...
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Програма"Еразъм" към Неуловима

Мнениеот Sofi » 8 Октомври 2007, 08:04:04

Как става кандидатстването по програмата? Каво направихте, за да Ви включат? Предимства и недостатъци? За един или два семестъра може да се кандидатства?
Аватар
Sofi
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Blumelina » 11 Ноември 2007, 21:25:09

http://socrates.hrdc.bg/Erasmus.htm

Информацията не е много актуална, но като цяло принципите са си същите. Аз съм студентка по Еразъм, който има въпроси - да пита. От сега да ви кажа че плюсовете и минусите са си субективна оценка.

А за последния пост - Отиваш в офис Международни връзки и проекти, Студентска политика или нещо от сорта (във всеки университет са различни) и питаш. Ако университетът, в който си записана като редовнообучаваща се, не е Еразъм-университет, не можеш да кандидатстваш по програмата. За подобни формалности най добре прочетете всички публикации в горния линк и звъннете един телефон до университета ви. А от пристигането на летището (или ЦОБ) - мога и аз да ви поразкажа нещо :)

++++++ са повече от ---- според мен.
Blumelina
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Новобранец