• Advertisement

Kурсове по немски

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Kурсове по немски

Мнениеот dezire » 31 Август 2007, 20:59:43

здравейте,мога ли да ви задам един въпрос? януари месец ще се записвам на курсове пшо немски в Германия и с тези курсоже мога ли да си удалжа престоя и да ми издадат разрешително за работа? ако някой знае нещо по въпроса ще съм му мн благодарна да ми каже :roll:
Аватар
dezire
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот VuTTeV » 31 Август 2007, 22:13:05

Здравей,

първо не трябва да си удължаваш престоя, защото вече сме в ЕУ и не ти трябва престой. Само от юридическа гледна точка се нуждаеш от престой, това означава, че трябва да упръжняваш някаква дейност в Германия и да отидеш в Ауслендърбехъорде и да им представиш документа от институцията, в коята извършваш дейността и AB ти дават Bescheinigung über das Aufenthaltsrecht, в което съответно пише, че die Bescheinigung ist nur nach Genehmigung der Bundesagentur für Arbeit. 1 SGB III gestattet и с този документ можеш да работиш 90 дни в годината само събота и неделя и през празниците.

Ти отиваш с удостоверението ти, което ти издават когато се запишеш на курса, в Аusländerbehörde и ти издават това, което съм ти написал отгоре.

Успех
Аватар
VuTTeV
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот dezire » 3 Септември 2007, 10:09:23

да,добре няма нужда от удалжаване на паспорта, но когато патувах тази година до там и ми казаха че тези които патуват без да учат след трите месеца трябва задалжително да си се върнат, а тези курсове мисля че не се карат цяла година, :roll: нещо ми е мн объркано
Аватар
dezire
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Digital » 14 Септември 2007, 07:36:00

Извинявам се, че използвам темата за личен въпрос, но искам да попитам, има ли някаква възрастова граница за този курс? Каква цена е и колко време можеш да го караш?
Аватар
Digital
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 19 Септември 2007, 09:43:54

Digital написа:Извинявам се, че използвам темата за личен въпрос, но искам да попитам, има ли някаква възрастова граница за този курс? Каква цена е и колко време можеш да го караш?

Обикновено стом пла6та6 -никои не го бърка на колко години си-трябва да са луди за да не ти вземат парите. Може да го кара6 и 10 години -въл6ебната думи4ка е пари .
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Sesiliq » 15 Юни 2008, 00:28:58

Слу4айно попаднах на темата :)
Моля препоръ4айте ми курс в Мюнхен!Ако е възможно ве4ерен или с kinderbetreung
Минах едно ниво в Клартекс ,наложи се да прекъсна и сега имам друго ниво 4ак септември.Не ми се иска да прекъсвам ,оба4е ако не намеря ни6то което да ми хареса няма как! :(
Аватар
Sesiliq
Тукашен
Тукашен

Назад към Новобранец