• Advertisement

Два въпроса от новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Два въпроса от новобранец

Мнениеот galaxia » 2 Септември 2007, 11:06:37

Привет !
Завършила съм немска филология, а и съпругът ми горе долу се справя с немския, имаме си малко момиченце и голямото ни желание е да заминем за Германия и да се установим там. Като за начало имам няколко въпроса :Възможно ли е с пристигането си там веднага да наемем квартира без да имам договор за работа ?След настаняването ни можем ли аз или съпругът ми да започнем работа или има някякво задължително изчакване от 3 м. или нещо подобно ?
Благодаря предварително !
Аватар
galaxia
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 2 Септември 2007, 12:00:34

Здравей!

Не знам как е в другите градове, но в Мюнхен ще бъде трудно да си намериш квартира без постоянна работа, поне такaва, която наистина да ти харесва. При наемането на жилище повечето процедират с т. нар. Auskunftsblat, в който попълваш работодател и месечна заплата, по желание на наемодателя може да ти изисква и разпечатка с налична сума в банка. Иначе работа не е трудно да си намерите, но зависи пак към кой град сте се ориентирали и колко сте готови да жертвате.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот galaxia » 2 Септември 2007, 14:46:27

Благодаря за отговора, но точно това не ми е ясно, първо работа ли трябва да започнем ? Не трябва ли преди това да имаме 3м. престой ? За да започнем работа трябва да имаме покрив над главите си, нали ?
Аватар
galaxia
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот makeno » 2 Септември 2007, 17:32:35

До колкото знам за Германия не е нужно да се стои 3 месеца,за да имаш право на работа.Може веднага да се намери работа стига да се има разрешително за работа,т.е.виза.А жилището могат да поискат банково извлечение или Arbeitsvertrag.Но зависи къде и каква е квартирата.Също така в началото изискват и Kaution,който май е от 1 наем нагоре.
Поздрави,
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Назад към Новобранец