• Advertisement

Жилище с агенция?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Жилище с агенция?

Мнениеот Francais » 6 Септември 2007, 11:22:37

Здравейте,
Живея във Франция и ми се налага скоро да се преместя в Германия, около Trier. Тъй като никога не съм имал работа с германски агенции, а и немският ми не е чак толкова блестяш :oops: , бих искал да разбера какви са триковете при използване на агенция: видях, че понякога се иска provision, а друг път - не;
необходим ли е гарант за жилището - някой, който да се подпише, че ще плаща, ако аз самият не мога да плащам (надявам се това да е чисто френска работа);
има ли други уловки при подписване на договор с агенция, защото не се смятам за достатъчно начетен, за да звъня на частни обяви!?
Благодаря предварително!!
Аватар
Francais
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lu_bg » 6 Септември 2007, 18:49:40

Провизиона е 2 наема (kalt) и 19 % данък. Провери обаче пак в нета има и фирми, които вземат някъква комисионна и после ти пращат обяви със жилища. Иначе няма уловки при сключването на договор с фирма. Най-малкото договора си го сключваш винаги с наемателя,а не с фирмата. Проблем може да изникне само ако решиш че не искаш да си платиш провизиона!

Най-лесно и бързо става като се свържиш с определната фирма, която предлага желаното от теб жилище и евентуално можеш да им пратиш Mieterselbstauskunft - в който пишеш твоите имена, кога си роден, пушач ли си (по-добре не бъди - или пиши в полето че пушиш на балкона и то много рядко), колко получаваш, къде ще работиш, от кога искаш жилище и до кога ако е ограничено и дали имаш дом. животни) Ако това го има една фирма можеш много бързо да си намериш (т.е. да ти намерят) жилище.

Ето тук можеш да търсиш жилища и фирми: www.immobilienscout.de
www.immonet.de
www.immowelt.de

Потребители благодарили на автора lu_bg за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
lu_bg
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Re: Жилище с агенция?

Мнениеот satbradar » 19 Септември 2007, 09:37:10

Francais написа:Здравейте,
Живея във Франция и ми се налага скоро да се преместя в Германия, около Trier. Тъй като никога не съм имал работа с германски агенции, а и немският ми не е чак толкова блестяш :oops: , бих искал да разбера какви са триковете при използване на агенция: видях, че понякога се иска provision, а друг път - не;
необходим ли е гарант за жилището - някой, който да се подпише, че ще плаща, ако аз самият не мога да плащам (надявам се това да е чисто френска работа);
има ли други уловки при подписване на договор с агенция, защото не се смятам за достатъчно начетен, за да звъня на частни обяви!?
Благодаря предварително!!

Ако сте работи6 в Триер по добре си намери някаде жилисте наоколо ама да остан6 в франсето.Ако има6 местожителство в немско сте пал6та6 данци в немско и сте разбере6 за какво ти говоря.
То те4ението е обратн о на твоито -сума народ от немците -поне тука долу дето е елзасдето е близо до границата се пренася в фр да живе4е а работат в Де-така пла6тат фр данаци на немска заплата.

ина4е ако си търси6 жилисте с немска фирма -проаблема е само с запла6тането -в 95% са коректни.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Назад към Новобранец