• Advertisement

Издаване на Aufenthalthserlaubnis

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот SuNnY21 » 1 Август 2008, 20:47:48

rossitoteva написа:Да прав сте че не сам писала подробности Мисля да потърся работа в ресторанти като пом персонал -хотели като камериерка или други места но които са без квалификация Аз съм икономист по професия Добър говорим немски
Наистина за6то не опита6 като икономист.Ина4е като камериерка на доста места тарсят,но това ли иска6 наистина.Ако идеята ти е,да поработи6 като камериерка или помо6тен персонал кам някои хотел,за да може си пла6та6 ядене и квартира тука и изкара6 някои и друг курс по немски-не е толкова ло6а.Но за постоянно...NO COMMENT!;)
Аватар
SuNnY21
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот rossitoteva » 1 Август 2008, 23:07:46

По професията си (икономист/смятам че не мога тук защото немския не ми е на високо ниво а и възраста ми едва ли е подходяща за едно ново начало Така че наистина идеята ми е да поработа в някой ресторант или хотел но не за постоянно - Моля ви да ми дадете съвет в моя случай какво да направя за да взема разрешително за работа Благодаря Ви
Аватар
rossitoteva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот elena83 » 20 Октомври 2008, 18:16:07

lili_vlaeva написа:
popwill написа:
lili_vlaeva написа:Не виздам проблем да не ти го удължат. Иначе документите,които са ти необходими за Freizuegigkeitsbescheinigung-EU са:

- Паспорт
- 2 биометри4ни снимки
- договор за общежитие/квартира
- удостоверение, че си ученик/студент/учащ се
- Anmeldung от общината
- Krankenversicherungsnummer или удостоверение, че си здравно осигурен в БГ

Мисля че това беше. Самата процедура трае около 10 мин, освен ако служителят е забравил да си изпие кафето и те захапе за нещо.

Успех. :)

Бъркаш BerechtigungEU с BescheinigungEU...

Между другото да, сгречила съм първоначално и вече го оправих. Просто copy/paste по навик без да погледна. Хубаво е,че отбеляза, за да не стават обърквания за напред. :)

По отно6ение на Freizuegigkeitsbescheinigung-EU изисква ли се декларация за финансиране или банкова сметка или вси4ко това по горе е достатъчно.
Аватар
elena83
Нов потребител
Нов потребител

от брхордето казаха

Мнениеот monnika » 21 Октомври 2008, 10:33:44

От Ауслендър Бехорде ми казаха ;Граждани на Е.С. не полу4ават Ауфенталерлобнис за тях е Фрайцугигкеит Бешайнигунг, и след като си се регистрирал в кметството ти се издава без проблеми , първона4ално е за 3 месеца ( които преди да изте4ат се отива и се удължава за още 3) докато запо4неш работа , откриеш фирма или са студентите не знам как стоят нещата , след като полу4иш Арбаитерлобниса или Гевербе им го занасяш и ти издават Фрайцугигкайт Бешайнигунг унберфристет = Ауфетналерлобнис, но има и друго.Една позната се беше регистрирала в кметството , ама беше пропуснала да отиде в Бургердинст Интернационал ( така ми пише в Бешайнигунга ве4е не Ауслендър Бехорде) и след около 6 месеца отиде и и отказаха да и дадат Бешайнигунг дадоха и един документ на който трябва да полълни ;ила ли Арбайтерлобнис или Гевербе , регистрирала ли се е като Арбаитзухенд в Арбайтсасмт , и още бая неща от които тя едно няма , затова и отказаха и не и дават и са я попитали ;Защо идвате сега , трябваше да доидете по рано. 4е то и аз исках да се регистрирам миналата година като Арбаитзухенд ама ми казаха 4е неможело без Арбаитерлобнис да се регистрирам. май във всеки град е разли4но, едни проблем с Арбайтсамт, Други с Ауслендър Бехордето, но тоз Фрайцугигкат Унберфристет не ми дава пове4е права единствено да не ходя всеки 3 месеца , и 4е мога да отида на курс по немски за 1€ а не за 2.35€ на 4ас
Аватар
monnika
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот elena83 » 21 Октомври 2008, 13:45:37

Днес бях в Auslandbehörde/то и за издаването трчбва да имам или писмо за финансиране или банкова гаранция покрива6та разходите за 1 година.Знаете ли дали след представяне на бакова гаранция,след това могат ли да се изтеглят обратно парите от сметката? Защото чух 4е в някои слу4аи или на вси4ки незнам тази сметка е блокирана и не може6 да тегли6 от нея,това вярно ли е8O 8O 8O 8O 8O
Аватар
elena83
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 21 Октомври 2008, 22:26:51

Еленке - такова животно като Aufenthalthserlaubnis вече няма.След като Бг е в Еу има други постановки-знам сега ще ми кажеш че си зле с немския ит.н -ясно но пък какви права и т.н им БГ ражданин в ЕУ го има написано на чист БГ език. Почваи да четеш -с гаранция ще си намалиш случаите дет немските бюрократи ще те ритат кат футболна топка от служба на служба и т.н

И моля преместете си другаде разговора- направете си друга тема/ не е сложно-таз тема е просто архив -както казах в днешно време Aufenthalthserlaubnis вече няма за Бг граждани.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот estira » 22 Октомври 2008, 01:27:36

Ми, модератор си, направи нещо по въпроса. :wink:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

ми и аз това

Мнениеот monnika » 23 Октомври 2008, 11:20:03

И моля преместете си другаде разговора- направете си друга тема/ не е сложно-таз тема е просто архив -както казах в днешно време Aufenthalthserlaubnis вече няма за Бг граждани.[/quote]

и аз това се опитвам да напиша ама или не мога да пиша правилно или и аз не знам . Фраицугигкайт Бешайнигунг =Ауфенталерлобнис , пук и това за доходите за пръв път го 4увам
Аватар
monnika
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот satbradar » 23 Октомври 2008, 13:18:56

estira написа:Ми, модератор си, направи нещо по въпроса. :wink:

Е после пак ще ми кажеш че съм за лудницата :) :) :)

Приел съм тактика-пъро правя забележка ,изчакване и накрая деиствие.

Все пак модераторите не са пъдари нали?

Още няколко дена и почиствам таз тема поради променили се обстоятелства-ще стане архив.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот satbradar » 29 Октомври 2008, 12:22:50

Темата е заключена поради обстоятелство че вече няма Aufenthalthserlaubnis за Бг граждани.
Естествено има полезни линкове които могат да се ползват.

Относно въпроси за Freizuegigkeitsberechtigung-EU -моля потърсете съществуваща информация в форума -има.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Предишна

Назад към Новобранец