• Advertisement

Изпращане на колет до Германия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Изпращане на колет до Германия

Мнениеот jjoy82 » 2 Септември 2008, 19:39:11

Здравейте,

Аз съм в България, но имам свой близък работещ в Neudrossenfeld. Понеже той не знае немски бихме искали да му изпратим колет с някоя и друга книга, снимки и т.н. Ако някой е пращал или получавал наскоро ще съм благодарна да споделите точно каква е процедурата (тъй като отдавна не ни се е налагало) :) .
И още нещо, някой знае ли нещо за този район, има ли българи?

Благодаря на всички!
Аватар
jjoy82
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Yura » 2 Септември 2008, 20:13:34

Надявам се поне писмо да сте пращали наскоро. Разлика няма, отиваш в пощата(отдела за колети), купуваш си плик(в твоя случай кутия), купуваш марка (плащаш за колета и те сами ще я лепнат), разбира се ще е хубаво и името и адреса на получателя, а и на подателя да не забравиш. Общо взето така. :wink:
А на него най - вероятно ще му го донесат направо до тях, ако го няма ще му оставят едно синьо картонче, с което на другия ден отива до клона на Deutsche Post и си взема колета.
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот jjoy82 » 3 Септември 2008, 06:31:59

Надявам се поне писмо да сте пращали наскоро.
Честно казано не :oops: :lol: . По-скоро исках да знам дали има специфичен начин на оформление, но не зададох правилно въпроса :wink: .
Yura благодаря за отговора.
Аватар
jjoy82
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот para6ut » 3 Септември 2008, 12:08:49

Така протича пращането ,както Юра го е описал.Мога да добавя ако те интересува ,че майка ми като ми прати колет наскоро от Бг,беше до 1 кг и струваше 13 лв ,а препоръчано 16 лв или нещо подобно.Над 1 кг вече става доста дебело.Тя затова ми беше сложила нещата в голям непромокаем пощенски плик .Е,ако пращате много книги и други тежки неща ще си бръкнете по-дълбоко в джоба .А кашонче за опаковане може и сами да си осигурите от близкия маркет примерно,за да не купувате и това.Само като идея.

Успех на момчето и да се учи бързо на немски, за да му е по-лесно :)
Аватар
para6ut
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот jjoy82 » 3 Септември 2008, 17:54:25

Благодаря ви от сърце! Много ми е мъчно, че той не знае език и няма с кого да си каже и две приказки, но това е ще стиска. Затова ще му пратим книги, че като не е на работа само телевизора, който му говори неразбираемо :? му е другарче.
Аватар
jjoy82
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ChaotiX » 3 Септември 2008, 21:05:16

С желание всичко се постига - има прекрасни учебници по немски с дискове на Hueber и Klett. Пожелавам успех! :)
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

колет

Мнениеот monnika » 8 Септември 2008, 23:06:56

маика ми ми прати колет през митницата 4е през пожтата не можело зели и около 20 лежа и и казали 2 седмици ,и какво стана 4акам аз 4акам и тя го полöу4ава обратно и пижело нон редам и незнам какво си , а пук аз го адресирах на работата ми понеже сутрин не сам вкъжти , после разбрах 4е пожтадйията дето бил отговорен за района пийвал досутринта по кнаипетата и не си вържил работат както трябва и какво стана накрая ас останах без колет и майка изгоря с 20 лева
Аватар
monnika
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Re: Изпращане на колет до Германия

Мнениеот teddddy » 22 Декември 2008, 16:38:40

Някой да знае дали могат да се изпращат цигари по колет? Естествено става дума за 1-2 кутии не картони....?
teddddy
Тукашен
Тукашен

Мнениеот monnika » 7 Февруари 2009, 20:59:54

4е една две кутии има ли смисъл ............ще ти излязат по скъпи отколкото от тук
Пази боже сляпо да прогледа
Аватар
monnika
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот nanie » 9 Февруари 2009, 16:24:12

Няма проблем един стек цигари да се изпрати,о6те пове4е 4е няма да са само цигарите,а 6те има и други не6та.Когато сам пра6тала или съм полу4авала по един стек съм нямала никакви проблеми,но веднъж ми бяха изпратила 4 стека и ми излезнаха доста солени пусти цигари.Погледни в търся/предлагам има обяви за такива услуги,не6нам как стават не6тата при смоки,но до сега съм полу4авала цигари без проблем и то 6 стека. :)
Бъди себе си,има достата4но други хора.

Не забравяй да оби4а6 себе си!!

Приятелите идват и си отиват,а враговете се натрупват!
Аватар
nanie
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Новобранец