Интеграционни курсове

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Интеграционни курсове

Мнениеот max » 1 Ноември 2015, 21:28:31

Общо са 600 часа- по 200 часа А1, А2 и В1. Ако имаш познания по А2 няма никакъв проблем направо да запишеш В1. Защото за А1 и А2 няма изпити. Тогава ще караш само 200 часа В1.
Аз бях научил сам А1 и се включих направо на А2, абсолютно никакъв проблем. Но трябва да видят, че познанията ти са поне наравно с на другите, които почват В1.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Артемис » 8 Март 2019, 15:15:00

Не е писано доста време тук ,но въпроса ми е за инт.курсове.
При положение ,че взимам пари за безработица III ,мога ли да бъда освободена от такса?
От това което аз намирам и разбирам ,е че се освобождават от такса хора с пари за безработица II.
Кое определя тези групи две и три?
При положение ,че аз си плащам курса ,ако липсвам две седмици ,накрая при проведен успешен изпит ще ми върнат ли 50%от таксата? Знам за възстановяването на сумата ,но при наличие на отсъствия не знам как седи въпросът? :)
Артемис
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот andrian99 » 8 Март 2019, 15:27:45

Артемис написа:Не е писано доста време тук ,но въпроса ми е за инт.курсове.
При положение ,че взимам пари за безработица III ,мога ли да бъда освободена от такса?
От това което аз намирам и разбирам ,е че се освобождават от такса хора с пари за безработица II.
При положение ,че аз си плащам курса ,ако липсвам две седмици ,накрая при проведен успешен изпит ще ми върнат ли 50%от таксата? Знам за възстановяването на сумата ,но при наличие на отсъствия не знам как седи въпросът? :)

За първи път чувам за пари за безработица III.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Артемис » 8 Март 2019, 16:26:21

Най вероятно аз греша .
Работех три години и сега получавам Arbeitslosengeld gem. &136 SGB III ,това пише :-k
Не получавам соц.помощи със сигурност,но доколкото разбирам трябва да си плащам курса.
Артемис
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 9 Март 2019, 09:48:38

Артемис написа:От това което аз намирам и разбирам ,е че се освобождават от такса хора с пари за безработица II.

SGB III (Drittes Buch des Sozialgesetzbuches) е правното основание за ALG I.

ALG I = Arbeitslosengeld I :arrow: получават тези, които преди това са плащали Arbeitslosenversicherung (застраховка за безработица); Изплащат се най-много за 18 месеца и представляват 60-67% от дохода, който сте имали.
___________________________________________________________________________________________________________

SGB II (Zweites Buch des Sozialgesetzbuches) е правното основание за ALG II.

ALG II = Hartz-IV :arrow: парични помощи за осигуряване на основна издръжка на живот за търсещи работа; Pазмерът на помощта не зависи от получени в предишен период трудови доходи, а от това какви са минималните Ви потребности за живот, които не можете сами да покриете. Имате право на тях и тогава, когато упражнявате трудова дейност, но получаваното заплащане не е достатъчно, за да осигурите Вашата издръжка на живот.

Артемис написа:При положение ,че аз си плащам курса ,ако липсвам две седмици ,накрая при проведен успешен изпит ще ми върнат ли 50%от таксата? Знам за възстановяването на сумата ,но при наличие на отсъствия не знам как седи въпросът? :)

На курс-модул не трябва да отсъствате повече от 25%. След успешно положен заключителeн тест може да възстановите 50% от разходите, ако:

1. Курсът се организира от Bundesamt.
2. Платили сте 1,20€ на учебен час.
3. Завършили сте курса успешно в рамките на 2 години без удължаване.
4. Подали сте заявление.
5. Получили сте изпитния сертификат.

Ето каталога с възможни причини за отсъствие и дните, които Bи се полагат: Fehlzeitenkatalog

Задължително уведомявате курсовия ръководител!
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1193 пъти

Мнениеот Артемис » 9 Март 2019, 11:50:25

Много благодаря за изчерпателния отговор \:D/
Разбрах всичко !
Само да допълня ,че курса вече се заплаща 1,95€ за учебен час.
Артемис
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот maxi_mix » 13 Март 2019, 19:27:38

Понеже преподавам от 5 години в такива курсове, сьветвам те, да започнеш от по-ниско ниво. Винаги има какво да се научи, преговори. Колкото за плащането, тези 1,95 € на час са 50 % от стойността. Другото се плаща от BAMF. Това е и причината да се дьржи строго за присьствията.
maxi_mix
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 3 пъти

Предишна

Назад към Новобранец