• Advertisement

Пенсионно осигуряване

Пенсионно осигуряване

Мнениеот penka000 » 6 Март 2013, 09:46:23

Здравейте!
Може ли някой да ми помогне?От миналата година работя в Германия.Получих едни формуляри за попълване относно пенсионното осигуряване.На мен ми е много трудно да се справя с тази задача(да не кажа невъзможно).Ще се радвам,ако някой може да ми помогне.Благодаря предварително.
penka000
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Пенсионно осигуряване

Мнениеот CHBG » 6 Март 2013, 11:10:04

penka000 написа:Здравейте!
Може ли някой да ми помогне?От миналата година работя в Германия.Получих едни формуляри за попълване относно пенсионното осигуряване.На мен ми е много трудно да се справя с тази задача(да не кажа невъзможно).Ще се радвам,ако някой може да ми помогне.Благодаря предварително.

Изпратете ми формуляра на лични. Ще ви го преведа на български.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот Gabinova » 6 Март 2013, 13:16:48

за формуляр Е207 ли питаш или е друго?
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот penka000 » 6 Март 2013, 13:54:05

Gabinova написа:за формуляр Е207 ли питаш или е друго?

Ами не.
V100;VKSP;V110;V800;V805;V810;V410
Ako нещо от това Ви е познат,моля помогнете...Благодаря
penka000
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот penka000 » 6 Март 2013, 13:57:15

CHBG написа:
penka000 написа:Здравейте!

Изпратете ми формуляра на лични. Ще ви го преведа на български.

Благодаря.Бихте ли ми дали имеил адрес.Те са много листа и тук не зная как да ги изпратя.V100;VKSP;V110;V800;V805;V810;V410
penka000
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Makler » 6 Март 2013, 21:54:45

Формулярите с V са на Deutsche Rentenversicherung и нямат нищо общо с Е . От това което сте написали най-вероятно са ви пратили формулярите за изясняване на застрахователните периоди в България и Германия до момента, прави се с цел изчисляване на немската бъдеща пенсия. Това нещо се казва Kontoklärung. Най-добре си направете среща с някой от пенсионния институт в приемнното им време, тъй като някое неточно поставено кръстче, може да ви коства загуба на доста пари в бъдеще. А веднъж изпратени формулярите, не се променят вече или мнооого трудно. Пък и материята е доста специфична. Например формулярите V800, 810 са за Kindererziungszeiten, т.е. за всяко дете родено в Германия ви се полагат 3 години Beitragszahlungszeiten, все едно че сте работили като Otto Normalverbraucher и сте плащали вноски за пенсия. Отделно ви се полагат 10 год. на дете като Anrechnungszeiten или като години за пенсия без да сте плащали вноски.
В крайна сметка ви трябват години за пенсия, възраст и трудов стаж...има цяла тема във форума по тези въпроси.
Поздрави

Потребители благодарили на автора Makler за мнението (общо 3):
Gabinovapenka000velingrad
Рейтинг: 13%

Аватар
Makler
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 102 пъти

Мнениеот velingrad » 6 Март 2013, 22:11:54

Точно (както винаги) Makler :thumbleft: V100 си е Antrag auf Kontenklärung. Документите по-добре да не се попълват на "самотек", а при уговорен час със служител на Rentenversicherung.

>>> ПЕНСИЯ*
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
penka000
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот penka000 » 6 Март 2013, 22:23:07

Makler написа:Формулярите с V са на Deutsche Rentenversicherung и нямат нищо общо с Е . От това което сте написали най-вероятно са ви пратили формулярите за изясняване на застрахователните периоди в България и Германия до момента, прави се с цел изчисляване на немската бъдеща пенсия. Това нещо се казва Kontoklärung. Най-добре си направете среща с някой от пенсионния институт в приемнното им време, тъй като някое неточно поставено кръстче, може да ви коства загуба на доста пари в бъдеще. А веднъж изпратени формулярите, не се променят вече или мнооого трудно. Пък и материята е доста специфична. Например формулярите V800, 810 са за Kindererziungszeiten, т.е. за всяко дете родено в Германия ви се полагат 3 години Beitragszahlungszeiten, все едно че сте работили като Otto Normalverbraucher и сте плащали вноски за пенсия. Отделно ви се полагат 10 год. на дете като Anrechnungszeiten или като години за пенсия без да сте плащали вноски.
В крайна сметка ви трябват години за пенсия, възраст и трудов стаж...има цяла тема във форума по тези въпроси.
Поздрави

Благодаря за информацията.Децата ми не са родени в Германия,а в БГ.В такъв случай трябва ли да попълвам тези формуляри,които се отнасят за децата?Разбрах,че материята е много сложна и наистина едно погрешно "да",или "не" може да ми коства много.Шефа ми е адвокат,но моя проблем е,че немския ми куца и не мога да разбера всичко ,което искат.В смисъл говоря горе-долу добре,но това не го разбирам. Но още веднъж благодаря за помощта.
penka000
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот silveto3rd » 15 Май 2019, 12:32:40

Здравейте,

Има ли някой, който е минал през целия процес с Antrag auf Kontenklärung и формулярите, които се попълват? Полуих V0100 и V0410. Ако някой ги има преведени на български, ще е супер ако ги сподели, защото немския ми е на А2 ниво :) Като цяло ми пишат, че липсват данни за целия период в БГ. Знаете ли дали трябва някакъв формуляр от БГ да извадя или те го вадят автоматично? Пише да добавя Е207, но на сайта на НОИ пише, че тези формуляри вече се вадят и изпращат електронно. Опитвам да си запиша час и имат за след 2 месеца....а аз трябва да отговоря до 3 седмици...

Благодаря предварително на всички за отделеното време!
silveto3rd
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Назад към Мюнхен