• Advertisement

Адресна регистрация в Мюнхен

Адресна регистрация в Мюнхен

Мнениеот Komotini » 4 Януари 2013, 00:42:20

Здравейте приятели! Намерих си работа в Мюнхен,но нямам адресна регистрация.Може ли някой да ми помогне да си направя такава,тъй като спешно ми искат,за да започна работа.Ще бъда безкрайно благодарен.В момента съм в България и след 1 седмица някъде мисля да пътувам до Мюнхен.За контакти ( raso_b.a@abv.bg )
Komotini
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Адресна регистрация в Мюнхен

Мнениеот Gabinova » 4 Януари 2013, 23:15:58

а там където смяташ да спиш, не става ли да се регистрираш.Самата процедура, в което и да е кметство е не повече от 5 мин. и около + - 7/8 евро.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Мнениеот Komotini » 9 Януари 2013, 20:46:00

Ами там където смятах да остана не можело на тоя адрес да се регистрирам и сега трябва да си тарся някаква стая под наем, за да мога да се регистрирам в най-скоро време.Благодаря все пак за отзивчивостта ;)
Komotini
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Komotini » 9 Януари 2013, 21:34:02

Искам да питам дали мога да започна работа в Мюнхен,а да имам адресна регистрация като заначало в друг град (примерно в Магдебург).
Komotini
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот roki » 9 Януари 2013, 23:00:31

Доколкото знам ДА!
Очаквай неочакваното!
:O))
Аватар
roki
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Komotini » 9 Януари 2013, 23:36:32

И на мен така ми казаха че можело,което много ме устройва.Благодаря за отговора ;)
Komotini
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Wuwu » 26 Юни 2013, 18:03:21

Здравейте! Нов съм в Мюнхен. Започвам с търсенето на работа. Има къде да живея, но там не мога да си направя адресна регистрация. Има ли някой идея как мога да се уредя с такава? Няма ли нещо такова като виртуален адрес, който да се наеме - също като виртуален офис?
Някакви варианти някой да предложи?
Wuwu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот deVille35 » 27 Юни 2013, 11:22:32

Тоя някой е хазяина ти. Щом не можеш да си направиш адресна - значи живееш незаконно.
deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Wuwu » 1 Юли 2013, 16:37:39

Такива коментари като на deVille35 с нищо не допринасят. Като не можеш да помогнеш, поне не обърквай хората.
Адресната регистрация става много лесно. Просто отиваш до най-близкото бюргер бюро с паспорта си и се регистрираш.
Така, че живея си съвсем легално.
Wuwu
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deVille35 » 1 Юли 2013, 18:23:07

Виж си постинга в началото:
Има къде да живея, но там не мога да си направя адресна регистрация

Като даваш подвеждаща информация, получаваш и безполезен отговор. Писа ли че не може да си я направиш на адреса? Писа. Днес пишеш че можеш. Как да ти помага човек?

Приятно регистриране, иначе =D>

Потребители благодарили на автора deVille35 за мнението:
Wuwu
Рейтинг: 4%

deVille35
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Wuwu » 2 Юли 2013, 08:24:38

Ей тука, deVille35, прав си! Може и да е била подвеждаща информацията. Аз си мисля едно, ти разбираш друго и така стават конфликтите и започват войните по света.
Разбирам, че си имал добро желание. Мерси, за което!
Wuwu
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Qwerty1086 » 11 Октомври 2015, 15:16:18

burnx86 написа:Здравейте на всички. :)
Исках да ви попитам няколко въпроса за адресната регистрация в Мюнхен и за другите инстанции, през които трябва да минем там.

1.Тези дни ще заминаваме с моята съпруга в Мюнхен. Аз имам договор вече за работа, тя няма да работи в началото.
Женени сме и следователно аз ще съм 3 категория и тя ще е здравно осигурена към моята осигуровката (familienversichert).Нали е така?

2. Като пристигнем в Мюнхен ще наемем квартира от частно лице (ще е без агенция). Това проблем ли е? Той ще ни даде Mietvertrag и нали с договора няма да имаме проблеми при адресната регистрация в общината? Ще му преведем парите за наема и депозита по банков път.

3. После с договора отиваме в BÜRGERAMT за издаването на Anmeldebestätigung и чакаме една седмица и ще получим документа по пощата нали?

4. След като получим Anmeldebestätigung трябва аз да отида в Deutsche Rentenversicherung Center и да ми издадат Rentenversicherung - това е личният ми номер за Пенсионното осигуряване.

5. След това трябва да отида в AOK с документите, които вече имам + GSM номера и Печат с данните на работодателя ми и да се регистрирам за Здравното осигуряване? Вярно ли е това?Трябва аз сам,а не работодателя ми?

6. Съпругата ми трябва ли и тя да ходи в АОК за здравното осигуряване или като се води към моята здравна осигуровка не трябва?

7. И след тези документи трябва да отида в централата на Deutsche Rentenversicherung за да ми издадат Sozialversicherungsausweis.

8. С документите, които вече имам трябва да отида в FINANZAMT за да ми издадат Lohnsteuerkarte.

Много ще съм Ви благодарен, ако ми отговорите и ми потвърдите дали тази информация е правилна!!!

burnx86,

1. Не знам дали можеш да се пишеш директно 3та, при условие че жена ти никога не е работила, респективно нямаща никакво касателство с данъчните тук. Може би поне трябва жената да се регистрира в Арбайтсамта. Този въпрос най добре ще го знае и ще го изясни щоербератера на работодателя ти. Така че ти не го мисли.

2. Огромен проблем е, ако нямате някаква абсолютно сигурна предварителна уговорка с фермитера. Иначе не е.

3. Така е,но за срока не знам, аз моята мисля че я взех зофорт.

4. Остави това най добре на работодателя ти.

5. Трябва и снимка (паспортна). Това също може да го придвижи работодателя ти.

6. Ти, след като имаш вече регистрация,заедно с жена ти, нейна снимка и преведено свидетелство за брак.

7. Също по добре го остави на работодателя.

8. Като 7.

Трябва ти и банкова сметка.След анмелдунга, става само с термин.

След това и документи евентуално за киндергелд, вонгелд , или харц 4 за жена ти.
Qwerty1086
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 13 пъти

Назад към Мюнхен