• Advertisement

В Мюнхен с три деца

В Мюнхен с три деца

Мнениеот sunnymoney » 15 Февруари 2013, 16:23:14

Здравейте, включвам се в темата,за да попитам за някои неща и ако някой е запознат да ми даде съвет.Предстои ми заминаване в Германия-Мюнхен,намерили сме жилище и мъжът ми има осигурена работа(сигурна е),въпроса е такъв че сме с три деца(на5г.,на4г. и на 2г.)след като направим адресната регистрация как на нас и децата ми казаха,че след това трябва да се подават и други документи за децата(за училище и градина),а моите познати там не знаят,защото те нямат деца,а на мен ще ми е трудно да започна работа,ако децата са в къщи и трябва да ги гледам?Искам да знам за регистрацията,за детски изобщо какво е неоходимо за децата.Ще съм благодарна да ми дадете малко информация.Благодаря предварително!
sunnymoney
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: В Мюнхен с три деца

Мнениеот kristalina » 16 Февруари 2013, 01:33:39

Здравейте,
По повод на Вашето запитване, ние в нашето бюро-услуги в Мюнхен можем да ви
помогнем в изготвяне на документи за детски надбавки за трите ви деца
без проблем.
Ако решите да ви съдействаме за тази услуга, когато дойдете в Мюнхен,
можете да ни посетите в бюрото и да обсъдим всичко на място.
Пишете , ако имате интерес на следния имейл-адрес:
fewo@abv.bg
Кристалина Карагьозова
kristalina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 19 Февруари 2013, 14:07:50

sunnymoney написа:Здравейте, включвам се в темата,за да попитам за някои неща и ако някой е запознат да ми даде съвет.Предстои ми заминаване в Германия-Мюнхен,намерили сме жилище и мъжът ми има осигурена работа(сигурна е),въпроса е такъв че сме с три деца(на5г.,на4г. и на 2г.)след като направим адресната регистрация как на нас и децата ми казаха,че след това трябва да се подават и други документи за децата(за училище и градина),а моите познати там не знаят,защото те нямат деца,а на мен ще ми е трудно да започна работа,ако децата са в къщи и трябва да ги гледам?Искам да знам за регистрацията,за детски изобщо какво е неоходимо за децата.Ще съм благодарна да ми дадете малко информация.Благодаря предварително!

Здравей sunnymoney,

(почти) всичко, което е необходимо да знаете предварително във връзка с евентуалното ви финансово подпомагане в Германия като семейство с деца ще намерите в следните теми:

Детски надбавки - Kindergeld
Cоциални помощи с минимални приходи и/или плащани осигуровки
Еднократна помощ за ученик

Необходимите регистрации може да правите сами (не се съмнявам, че ще успеете, щом аз успях), с доброволната помощ на приятели, с безплатната помощ на някои организации или с платената помощ на различни фирми за услуги.

Допълнителна информация по отношение на бъдещите ви задачи в Германия (защото има много други неща освен Kindergeld) може да намерите и като търсите във форума за:
- Anmeldung - адресна регистрация
- Lohnsteuerkarte - данъчна карта
- Konto - банкова сметка
- Krankenkasse - болнична (т.е. здравна) каса
- Internet, Festnetz - интернет, стационарен телефон
- Kindergeld - детски надбавки
- Wohngeld - поемане на част от наема за жилище
- Kinderzuschlag - поемане на част от разходите за отглеждане на дете
- Integrationskurs - (езиков) интеграционен курс
- KFZ-Zulassung - (пре)регистрация на автомобил

И накрая най-важното - при различните бъдещи регистрации ще са ви необходими преведени на немски и/или легализирани копия на документи като:
- удостоверения за раждане на децата
- удостоверение за сключен граждански брак
- имунизационни паспорти на децата
Непременно си ги осигурете!

Не са малко задачите, които ви чакат. Все пак фактът, че се интересувате и задавате въпроси ми дава увереност, че ще се справите. Успех!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот sunnymoney » 19 Февруари 2013, 14:48:54

Леле страхотна си,изключително ти(надявам се че може на ти) благодаря,сега събирам още инфо от дадените ми от неща,но за жалост квартирата,която бяхме намерили се оказа,че собствениците не искат деца,а изрично им беше казано,че сме с деца и сега отново проблеми и незнам как ще процедираме,защото не мога да мъкна децата по общежития,а и в повечето не дават деца,а докато не намерим жилище няма как да заминем,а и хората които уредиха работата на мъжа ми го искат там на 1.03 и изобщо както и да е :).Исках да те питам за автомобила дали трябва да си сменяме регистрационните номера или може да си караме само със зелената карта?
sunnymoney
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 19 Февруари 2013, 21:37:16

Булка, за българските и немските регистрационни номера, темата се точи над десет страници. Фáни, прóчети!

За детските градини в Мюнхен и околностите: дете, което на първи септември е под три години, ходи на ясла, иначе на детска градина. За децата родени между септември и декември важат особени правила - те могат да бъдат записвани и в двете. Дори да става въпрос за смесена група, има разлика в цената (до два пъти) и вакантните места (до много пъти).
Същото правило важи и за постъпване в училище, само че на 6 години. През последната година децата на хора с Migrationshintergrund, демек чужденците, посещават курс по немски. Доколкото знам (т.е. предложиха ни) това може да става и през последните две години.
Лошата новина за вас е, че записването обикновено става до края на февруари за началото на септември. Което за детската градина не би трябвало да е проблем, но за яслите е. Ако искате да се вмъкнете по средата на годината, става сложно. Трябва яко да биете барабана, че децата трябва да учат немски, да се интегрират и т.н.

За жилище - кофти. С три деца и къщи се дърпат да дават, пък камо ли жилища. После, нямате история в Германия. Освен това работáта е функция на дохода, т.е. зависи колко пари можете да отделите. Смотана история. В Раздел Мюнхен на форума има две хубави теми от criyo и estira как се търси жилище тука, разрови се.
Последна промяна onufriy на 20 Февруари 2013, 00:59:53, променена общо 1 път
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот onufriy » 20 Февруари 2013, 00:49:11

kristalina написа:Здравейте,
По повод на Вашето запитване, ние в нашето бюро-услуги в Мюнхен можем да ви
помогнем в изготвяне на документи за детски надбавки за трите ви деца
без проблем.
Ако решите да ви съдействаме за тази услуга, когато дойдете в Мюнхен,
можете да ни посетите в бюрото и да обсъдим всичко на място.
Пишете , ако имате интерес на следния имейл-адрес:
fewo@abv.bg
Кристалина Карагьозова

А, не! Да не ви е ебал лудия, да си давате парите за глупости! Те тука си сваляте формулярчето, попълвате го и си го изпращате нa Familienkasse. За фамилно име, започващо с буква от първата половина на азбуката в Deggendorf, иначе - в Passau. Още една от сладките особености на Мюнхен...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Назад към Мюнхен