• Advertisement

търся жилище

търся жилище

Мнениеот cvetinka001 » 10 Август 2012, 17:20:46

Здравейте, вчера разбрах, че съм приета във Франкфурт, но мн ме притеснява проблемът с недостига на жилища. Ще ме посъветвате ли за сайтове, или ако имате тещо предвид и познавате някого, койдо дава стаи под наем. Другият ми въпрос е кои са най-удачните квартали и накъде да се насоча, кампусът ми е Westend (ако има някакво значение). :) :) :)
cvetinka001
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: търся жилище

Мнениеот verwirrt » 10 Август 2012, 20:44:15

Здравей и аз съм на този хал като теб, само че аз ще съм подготвителен семестър (ДСХ) и сега се чудя за жилищата какво да правя ..
verwirrt
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот cvetinka001 » 11 Август 2012, 15:29:16

Доколкото знам е мн трудно, а от Бг е изключено да намериш нещо, трябва на място и то с мн упоритост и обикаляне :( :( :( :(
cvetinka001
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dickinson » 12 Август 2012, 14:15:33

Пиши на Studentenwerk:
http://www.studentenwerkfrankfurt.de/

Като квартали ти препоръчвам Бокенхайм, Вестенд, Норденд, Остенд, Борнхайм, но там е много трудно.

Извади си декларация от вашите че ще те издържат, за много квартири го изискват.

Успех и ако имаш въпроси питай :)
Вечната черна овца!
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот cvetinka001 » 12 Август 2012, 18:37:27

то аз съм им писала и ще продължавам, но са ми казвали, че са зоста проклети и трудно дават стаи. :(
cvetinka001
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dickinson » 12 Август 2012, 22:08:09

а записа ли се в листата на чакащите, мисля за всяко общежитие е индивидуална и май най-лесно дават в гинхайм
Вечната черна овца!
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот cvetinka001 » 13 Август 2012, 16:37:57

да, във варте-листе то съм. а тази декларация, че родителите ми ще ме издържат откъде трябва да се извади? :)
cvetinka001
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dickinson » 14 Август 2012, 08:09:13

Като цяло да ти дадат жилище, трябва да докажеш достигащ( за нормален живот с този наем) доход, който е дълготраен. Така като ти идваш тепърва и сигурно нямаш такъв, е хубаво да имаш нотариално заверена бележка от вашите, че ще те издържат. Ако те също по подобен начин, примерно с извлечение от банкова сметка могат да го докажат, още по- добре
Вечната черна овца!
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lululu » 14 Август 2012, 13:03:33

Присъединявам се и аз към търсенето. Няма да се разсърдим ако направо жилище и за двете ни предложите :D
Подала съм документи към щудентенверка преди почти 5 месеца, единствено няколко имейла получих, че до момента нямат, ако се интересувам още от стая, да натисна този линк в рамките на 5 дни. И така се опитват да отсеят кандидатурите. Като отида да се запиша и да позяпам музеемфеста ще се опитам да ги притисна, но ако не стане, всички стаи или жилища за двама като квадратура са ни добре дошли. Кварталите ги знам, аз лично в тези търся - Westend Nord/Sud, Bockenheim, Hausen, Ginnheim, Dornbusch, Nordend West/Ost, Bornheim, Escherheim, Eckenheim, Ostend.
Не мислете, че не търся, просто обикновено са изтекли оферти, оферти за 25 плюс годишни, оферти само за мъжки пол и така нататък. Та някой ако има познати или оферти да споделя :)
lululu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот misa83 » 16 Август 2012, 10:52:28

lululu написа:Присъединявам се и аз към търсенето. Няма да се разсърдим ако направо жилище и за двете ни предложите :D
Подала съм документи към щудентенверка преди почти 5 месеца, единствено няколко имейла получих, че до момента нямат, ако се интересувам още от стая, да натисна този линк в рамките на 5 дни. И така се опитват да отсеят кандидатурите. Като отида да се запиша и да позяпам музеемфеста ще се опитам да ги притисна, но ако не стане, всички стаи или жилища за двама като квадратура са ни добре дошли. Кварталите ги знам, аз лично в тези търся - Westend Nord/Sud, Bockenheim, Hausen, Ginnheim, Dornbusch, Nordend West/Ost, Bornheim, Escherheim, Eckenheim, Ostend.
Не мислете, че не търся, просто обикновено са изтекли оферти, оферти за 25 плюс годишни, оферти само за мъжки пол и така нататък. Та някой ако има познати или оферти да споделя :)

http://www.immobilienscout24.de/de/find ... /index.jsp погледни тук има доста
misa83
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Dickinson » 16 Август 2012, 23:48:09

На [url]www.wg-gesucht.de[\url] и [url]www.studenten-wg.de[\url] има много, само че...:

- човек трябва да е тук и да ходи веднага като излязат
- да има декларация, за която обясних по-горе
- да има малко заделени пари и да плати за мебелите в кухнята\спалнята на този, който се изнася
Вечната черна овца!
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lululu » 17 Август 2012, 10:08:54

Dickinson написа:На [url]www.wg-gesucht.de[\url] и [url]www.studenten-wg.de[\url] има много, само че...:

- човек трябва да е тук и да ходи веднага като излязат
- да има декларация, за която обясних по-горе
- да има малко заделени пари и да плати за мебелите в кухнята\спалнята на този, който се изнася

Да, аз вече съм си набелязала обяви, и всеки ден следя новите, ясни са ми тези неща. Страх ме е от Studentenverbindung сектите, които уж без никакви условия предлагат евтини и хубави квартири, и докато се усетиш се опитат да те привлекат и обсебят за цял живот. На мен по-скоро въпроса ми е, ако някой има лично познати, или пък добри съвети, кои да избягваме, към кои да се насочим. А как мислите, по-добре ли е да се вземе 2-3-4 стайно жилище за повече студенти, или да си търсят по-отделно стая. Знам, че доста фактори влияят, но все пак ако някой има мнение да сподели :)
lululu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Antonia » 17 Август 2012, 13:15:16

Lululu, какви са условията в Studentenverbindung, на какъв принцип са там? 8-[
Аватар
Antonia
Редовен писач
Редовен писач