• Advertisement

Подходящи и (не)подходящи квартали

Подходящи и (не)подходящи квартали

Мнениеот alexandrovi » 27 Март 2014, 18:01:21

Здравейте,доста търсих информация но не намерих по следния въпрос-има ли квартали във Франкфурт които да са неподходящи за живеене особено на семейства с деца (гета) или такива населени предимно от азиатци,чернокожи,роми,мюсюлмани и т.н.т. и ако има кои са защото се опитвам да се ориентирам.Предварително благодаря.
Последна промяна velingrad на 27 Март 2014, 18:13:44, променена общо 1 път
Причина: Тема-име
alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 27 пъти
Благодарено: 6 пъти

Re: Подходящи и (не)подходящи квартали

Мнениеот velingrad » 27 Март 2014, 18:16:43

Ако искате да живеете без "азиатци,чернокожи,роми,мюсюлмани" и особенно "т.н.т." сте сбъркали града, както и държавата.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
Haifisch
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот alexandrovi » 27 Март 2014, 18:45:58

velingrad написа:Ако искате да живеете без "азиатци,чернокожи,роми,мюсюлмани" и особенно "т.н.т." сте сбъркали града, както и държавата.

Може би не се изразих правилно.Имах предвид гета.Знам че Германия е мултиетническа.
alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kaltcev.72 » 27 Март 2014, 19:58:28

Принципно в големите градове трудно ще си намерите квартира и е доста по скъпа . Около Франкфурт има места в който ще намерите по бързо квартира и по евтина .На 50 км от Франкфурт се намира град Вормс ,на мен лично много ми харесва ,друга алтернатива е Дармщат , Офенбах който е превзет от българи и тн .Аз лично живея във Висбаден и работя във Франкфурт ,пътувам 50 км ,но транспорт има ,стига да не стачкуват .Тук при нас и в Майнц проблема с квартирите е голям ,а във Франкфурт ............ !
Колкото до тъмните прослойки са на всякъде ,просто избягвайте турските квартали ,там са концентрирани ,а обикновено свободни квартири има там .
Който и голям град да изберете в Германия проблема с квартирите остава . С риск да се повторя казвам ,БЕЗ чужда помощ ,рискувате много!
Успех!

Потребители благодарили на автора kaltcev.72 за мнението:
alexandrovi
Рейтинг: 4%

Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот Mishle » 28 Март 2014, 04:46:35

Бяхте писали, че ще заминаваш първо сам, а после ще идва и семейството.
Ако ще е Франкфурт (град!, а не съседни градове и селца):
- за сам човек - там, където намериш наемодател, който да ти даде стая (минимума, който приемаш за поносим, като цена и условия). Все пак отиваш да си търсиш работа, а не на почивка.
- за семейство - там, където намерите наемодател, който да ви даде жилище (при положение, че на този бъдещ етап имаш вече редовни доходи.) "Прието" е, че наемът=1/3 от дохода в общия случай. Франкфурт не е град, в който може да имаш претенции, още повече като начинаеш емигрант. Лично мение. В тона на въпроса ти - бих избегнала Höchst, Nied, Gallus, Bahnhofsviertel и може би Rödelheim.
Ако става въпрос за районите около Франкфурт:
- за сам човек - някъде, където има гара (влак и/или S-Bahn) с редовни връзки. Все пак ще си без кола, ще ходиш по интервюта и после ще ходиш на работа, трябва да е удобно и сравнително бързо, а не един влак сутрин и един вечер.
- за семейство - Friedberg, Bad Nauheim например

Потребители благодарили на автора Mishle за мнението (общо 2):
robbiewwwalexandrovi
Рейтинг: 8%

Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот daisy » 29 Март 2014, 00:20:03

Само да кажа, че имам приятелка в Дармщадт, която твърди, че наемите в града са много високи като цяло.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот BNikolova » 29 Март 2014, 13:47:40

Здравейте,

бих искала да добавя към написаното до тук, че във Франкфурт гета, във вида, в който сме свикнали да ги виждаме просто няма. Квартали като Люлин също няма (без да искам да обидя някого - такава е реалността). Франкфурт е доста богат град. Има квартали с много мюсюлмани, например Rödelheim, но никой от тях не прилича на гето. Аз го намирам за приличен.

Накратко за цените:

цените на наемите навсякъде са горе-долу еднакви. Невероятно, но факт, потвърден от съвсем пресният ми личен опит. Това е така, защото има много голямо търсене и не достатъчно предлагане и и хубавите, и лошите оферти се взимат веднага. Разликата идва по-скоро от качеството на жилището, отколкото от местоположението.

Наемите във Франкфурт и околностите варират между 10-13 евро/м2 за жилище от среден клас, необзаведено, понякога с вградена кухня. За 50м2 разликата е пренебрежима. Разбира се има "дупки" за 7евро и лукс за 20евро или повече. За хубавите жилища има голяма конкуренция и трябва да покажете, че сте най-добрият наемател :)

Ако купувате жилище, то тогава разликата в цените в отделните квартали варира между голяма и огромна.

Накратко за кварталите:

Хубавите квартали са (подредени по красота :) ) : Westend (Nord), Nordend (West), Ostend (Nord), особено около района на Merian Platz и Bergerstraße), Sachsenhausen (Nord), Bornheim ( в районите около Bergerstraße и парка), всички квартали на запад по реката, но около реката. Това са квартали със старо немско строителство, оцеляло от бомбандировките. Наистина са красиви. Следва Innenstadt, който е бил сринат почти изцяло по време на войната. Dornbusch също е доста удобен. Аз харесвам и Höchst имат много хубаво кино, макар да е отдалечен. Много хубав квартал, също отдалечен ми се стори Riedberg. Tой е съвсем нов, разширение на града, само ново, модерно строителство, много добре организиран, наблизо има всичко необходимо и има врзка с U- Bahn U8 и U9.

Директна връзка с UBahn директно означава, че където и да сте, сте на не повече от 20-30 мин до центъра. UBahn линиите се движат много често, на тактове от 4-10мин, рядко имат закъснения и технически проблеми. Това е доста добър ориентир, всъщност, къде да се живее. Тук един линк с карта на метрата
http://www.rmv.de/auskunft/bin/jp/query ... inemapPage

Kaтo цяло транспортът се оказва доста важен, при избора на жилище и на горният сайт можете да проверявате колко време ще ви коства пътуването. Защото времето тук е страшно ценно. За щастие Франкфурт има една от най-добре организираните транспортни мрежи и проблеми ще имате, ако ползвате автобусите в градчетата около Франкфурт. Последните са трагични. Имам предвид, че някои вървят до 8 вечерта, а в неделя-до обяд.

Опасявам се, че твърде много се разпрострях :), но въпреки това ще добавя:
съгласна съм с velingrad само донякъде: с така поставената тема сте сбъркали не само града и държавата, но и посоката: би трябвало да се движите на югоизток, а не на северозапад. Затова е най-добре да оставите идеите за цвета на кожата още на Калотина!

Успех и късмет накъдето и да се движите :)

Потребители благодарили на автора BNikolova за мнението (общо 3):
gredavelingradalexandrovi
Рейтинг: 13%

BNikolova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот alexandrovi » 29 Март 2014, 22:04:08

Здравейте и благодаря за подробната информация. А за цвят на кожа и религия нищо лошо не съм казал,просто се опитвам да добия представа дори и за гетата аз като основа имам единствено българските,американските(от разни игрални и документални филми) и английските по описание на мои приятели които са живели в такива в лондон и се извинявам ако съм засегнал някой.Поздрави.
alexandrovi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Angel187 » 7 Септември 2015, 23:03:39

И аз обмислям да се местя към Висбаден, т. като сега съм в Lorch и тук освен спокойствие друго няма. ;) Следя наемите и чета тук и се опитвам да смеля информацията, за всичко което ми е необходимо. Ако нещата се развият добре, другата година искам да си прибера семейството, а детето ми е на възраст за започване на у-ще. Така че най-вече ме вълнуват квартали, в които има грундшуле и да става за семейства и да има бърза или директна връзка до ЖП линията Reingau (т. като работя в Рюдесхайм). луда работа с тези квартири ](*,)
Angel187
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот max » 8 Септември 2015, 07:08:37

По-реалистично ще е да се ориентираш към Майнц. Висбаден е прекалено голяма хапка, това е град на отбрания и богат елит, няма да можеш да си намериш квартира там, че и да е близо до жп линията...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот ScheissMann » 8 Септември 2015, 13:47:41

max написа: Висбаден е прекалено голяма хапка, това е град на отбрания и богат елит, няма да можеш да си намериш квартира там, че и да е близо до жп линията...

Така като гледам цените съм готов да наема поне 2-3 Жилища във Висбаден и околията http://www.immobilienscout24.de/expose/83995717 :-s
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот olga » 8 Септември 2015, 14:11:30

ScheissMann написа:
max написа: Висбаден е прекалено голяма хапка, това е град на отбрания и богат елит, няма да можеш да си намериш квартира там, че и да е близо до жп линията...

Така като гледам цените съм готов да наема поне 2-3 Жилища във Висбаден и околията http://www.immobilienscout24.de/expose/83995717 :-s

Той ги вижда отдалече, от Хамбург чак до Висбаден.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот max » 8 Септември 2015, 20:28:22

ScheissMann написа:

Мда само че на 11-я етаж :mrgreen: [-X
Търсил съм си квартира във Висбаден, когато щях да започвам работа там и знам за какво става дума, не говоря наизуст. ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Angel187 » 9 Септември 2015, 23:46:43

max написа:
ScheissMann написа:

Търсил съм си квартира във Висбаден, когато щях да започвам работа там и знам за какво става дума, не говоря наизуст. ;-)

Добре Мах, а би ли споделил и малко опит за търсенето ти на кв-ра във Висбаден(питай патило, не старило). Съгласен съм е тук е квартала на богатите, но не виждам да имам много голям избор-да има у-ще( за детето), тур. бизнес(работа за съпругата ми) и транспорт. Работя в Rüdesheim am Rhein и това е причината да търся кв-ра от тази страна на реката, а и цените и тук не отстъпват на тези във Висбаден, а все пак е по голям град. Не че не съм мислил и за Майнц, но това е свързано със смени на тр-та, а времето е ценно нещо. Така че моля за съвет в това отношение. А какво ще кажете за Biebrich?
Angel187
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот Supernova » 11 Септември 2015, 07:02:43

Angel187 написа:
max написа:
ScheissMann написа:

Добре Мах, а би ли споделил и малко опит за търсенето ти на кв-ра във Висбаден(питай патило, не старило). Съгласен съм е тук е квартала на богатите, но не виждам да имам много голям избор-да има у-ще( за детето), тур. бизнес(работа за съпругата ми) и транспорт. Работя в Rüdesheim am Rhein и това е причината да търся кв-ра от тази страна на реката, а и цените и тук не отстъпват на тези във Висбаден, а все пак е по голям град. Не че не съм мислил и за Майнц, но това е свързано със смени на тр-та, а времето е ценно нещо. Така че моля за съвет в това отношение. А какво ще кажете за Biebrich?

Два са важните въпроси:
- готови ли сте да прежалите допълнителни 200-250 евро, за да сте в "големия" град със 150-200 хилядно население? Или сте склонни да останете "на село" в периферен на "ситито" град с 20-30 хиляди жители, който въпреки всичко предлага всичко необходимо за семейство с малки деца?
- какви са стратегиите ви по отношение на търсенето? Предполагам, че не се ограничавате само с 2-3 сайта за обяви.
Последна промяна Supernova на 11 Септември 2015, 19:48:34, променена общо 1 път
Аватар
Supernova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 13 пъти

Следваща

Назад към Франкфурт