• Advertisement

Въпрос за разрешително за работа и регистрация на кола

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Въпрос за разрешително за работа и регистрация на кола

Мнениеот Trumi » 30 Април 2012, 20:12:39

Здравейте,имам въпрос и мисля,че ще е полезно да попитам и да поомуваме,за да помогнем и на други!Работя с договор WERKVERTRAG и работя с автомобила си с БГ регистрация е той.Интересното е,че като почвах се поинтересувах и работата не е на черно,но документ от AMS аз не съм изкарвал!!ПАралелно с това си промених Мedlzettlel-a от Haputwohnsitz на Nebenwohnsitz(поради факта,че един приятел от Словения му взеха номерата на колата и ще го съдят за укриване на данъци,защото беше на ХАУПТ,а с СЛО номера),и сега не зная ако ме спрат и видят,че сам с БГ номера,а не съм студент,какво ще ми се случи!Някой има ли идеи?
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Въпрос за разрешително за работа и рег,на кола!

Мнениеот velingrad » 30 Април 2012, 21:27:12

Не желая да "викам дявола", но и не виждам, какво има да се умува. Работейки с колата (БГ регистрация) си в "капана". Мисля, че ще ти се случи същото, каквото и на словенеца: не го пожелавам, ама...
Нито застраховката ти е като "техните", нито данъци плащаш там, където трябва. Независимо, дали си Haputwohnsitz или Nebenwohnsitz, ти работиш в Австрия, (към или) с (предполагам) фирма регистрирана в Австрия.

А дано бъркам, ама нада ли.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Trumi » 30 Април 2012, 21:53:14

Благодаря ти за отговора :)
Да ,си е Австрийска,а моята идея беше,че като съм Nebenwohnsitz аз имам право да съм тук ПОД 183 дни в годината и с временната адр,рег.първата год да не се регвам тук,а с HAUPTW...след първият месец вече трябва да си регистрира автомобила.И ако ме спре полицай,едва ли може да разбере колко време съм в Австрия и колко другаде,било то и в БГ.Може би логиката ми е погрешна,не зная.
И за др въпрос-а WERKVERTRAG мога ли да работя нормално без да се притеснявам?
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 30 Април 2012, 22:09:23

WERKVERTRAG е почти равносилно на немското Gewerbe. Не ми е много ясно, но смятам, че не това е проблемът ти.
Ако правилно съм разбрал, ползваш личната си кола (с БГ регистрация) за да изпълнение на работният процес. Те това е проблемът, а не, че някой си нямало да знае, от кога си в страната. Тоест, именно укриване на данъци.

Ако не съм разбрал правилно, то моля за извинение.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Trumi » 30 Април 2012, 22:13:27

velingrad написа:WERKVERTRAG е почти равносилно на немското Gewerbe. Не ми е много ясно, но смятам, че не това е проблемът ти.
Ако правилно съм разбрал, ползваш личната си кола (с БГ регистрация) за да изпълнение на работният процес. Те това е проблемът, а не, че някой си нямало да знае, от кога си в страната. Тоест, именно укриване на данъци.

Ако не съм разбрал правилно, то моля за извинение.

Напротив,много правилно си ме разбрах,а от цялата история разбирам,че много "любов" ме очаква ако ме надушат!но ако-то е до едно време,защото така или иначе е въпрос на време и то е ясно това.Явно трябва да я регистрирам тук!А това за укриване на данъци,до колкото разбирам се плащат 2-3 до 5 хил ЕУ нали?!
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Trumi » 30 Април 2012, 22:14:59

Сещам се още нещо!Има ли начин да си плащам данъците за колата в Австрия,а да е регистрирана в БГ?Предполагам не,но исках да попитам.Мерси предварително.
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 1 Май 2012, 22:17:45

Trumi написа:Сещам се още нещо!Има ли начин да си плащам данъците за колата в Австрия,а да е регистрирана в БГ?Предполагам не,но исках да попитам.Мерси предварително.

Няма какво да питаш - правилно предполагаш.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот petrovpvp » 2 Май 2012, 13:59:15

Виж какво само ще ти кажа, че един познат миналия месец го глобиха 4500 евро така,че за да си регистрираш колата има няколко стъпки! Аз лично карам колата си с австрийска регистрация и не ми дреме !! Вярно за моя пасат В6 бензин 115 коня данъци плюс застраховка плащам 97 евро на месец но поне ми е спокойно! Първо за да си регистрираш колата ти трябва така наречения "пикел" това е едно талонче което се лепи на прозореца и показва че си минал годишен преглед .... тука годишния преглед не е като при нас така че се надявам да ти е на ред колата иначе забравяш..... после ти трябва "Тюпеншайн" това е нещо като големия талон на колата в бг ... не знам точно как се получава но трябва да се поинтересуваш.. аз мойта кола си я купих от тука и си имаше всичко... най накрая отиваш във която и да е застрахователна компания ,ти си избираш, и там ти регистрират колата за около 3 минути и ти дават номерата ... за това евала им давам ама няма чакане няма нерви и т.н. Така,че не чакай защото после ще ти излезе солено а най добре си продай колата в България и си купи от тука нова с изрядни документи... ааа и си поправи хаупвонзитца че иначе не можеш да я регистрираш....
Надявам се да съм ти помогнал :))

Потребители благодарили на автора petrovpvp за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

petrovpvp
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Trumi » 3 Май 2012, 12:03:03

petrovpvp написа:Виж какво само ще ти кажа, че един познат миналия месец го глобиха 4500 евро така,че за да си регистрираш колата има няколко стъпки! Аз лично карам колата си с австрийска регистрация и не ми дреме !! Вярно за моя пасат В6 бензин 115 коня данъци плюс застраховка плащам 97 евро на месец но поне ми е спокойно! Първо за да си регистрираш колата ти трябва така наречения "пикел" това е едно талонче което се лепи на прозореца и показва че си минал годишен преглед .... тука годишния преглед не е като при нас така че се надявам да ти е на ред колата иначе забравяш..... после ти трябва "Тюпеншайн" това е нещо като големия талон на колата в бг ... не знам точно как се получава но трябва да се поинтересуваш.. аз мойта кола си я купих от тука и си имаше всичко... най накрая отиваш във която и да е застрахователна компания ,ти си избираш, и там ти регистрират колата за около 3 минути и ти дават номерата ... за това евала им давам ама няма чакане няма нерви и т.н. Така,че не чакай защото после ще ти излезе солено а най добре си продай колата в България и си купи от тука нова с изрядни документи... ааа и си поправи хаупвонзитца че иначе не можеш да я регистрираш....
Надявам се да съм ти помогнал :))

Да,определено ми помогна и съм ти благодарен за това :)
Само нещо не разбрах.За да си регистрирам тук кола,задължително ли трябва да съм на Hauptwohnsitz или може и на Neben...?!
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Trumi » 3 Май 2012, 13:49:48

Сега бях при шефа ми и после до полицията и се оказа,че ако ме спипат,МНОГО любов ме чака!Няма небен няма мебен,ЕДИН месец си тук с колата и после регваш АТ регистрация,край!Полицая вика първо 2 год,викам АРЕ ВЕ,и той там провери нещо и вика,а не не 1 месец...викам "е то същото кво"!? :X
По-добре смени вика,защото ако "забравиш" няма вариант в даден момент да не те хванем!А и се оказа от фирмата където бачкам,че като ме регистрират за работа,се дава и инфо за това с каква кола си тук и аз балъка съм им я дал преди време!Та извода е,сменяйте си регистрацията,защото иначе....!А за да се земе TUV разбрах от една БГ,че са я карали ДОРИ на 2005 година кола,да си измие отвътре фаровете и да си сложи ОРИГИНАЛНИТЕ джанти на ТОЙОТА!!!иии така! :)
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ysmivka » 3 Май 2012, 14:27:54

3.5.2 KFZ-Zulassungsschein
Bei der Übersiedelung nach Österreich darf mit einem Fahrzeug mit ausländischem Kennzeichen
einen Monat lang gefahren werden. Innerhalb dieser Frist muss das Kraftfahrzeug in Österreich
zugelassen
werden.
Es muss eine Haftpflichtversicherung bei einer der zahlreichen Versicherungsgesellschaften
abgeschlossen
werden. Bei der Zulassungsstelle der gewählten Versicherung wird die endgültige
Zulassung vorgenommen.
http://www.ams.at/_docs/eurespubl_de_1008.pdf
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 360 пъти

Мнениеот Trumi » 3 Май 2012, 15:17:56

ysmivka написа:3.5.2 KFZ-Zulassungsschein
Bei der Übersiedelung nach Österreich darf mit einem Fahrzeug mit ausländischem Kennzeichen
einen Monat lang gefahren werden. Innerhalb dieser Frist muss das Kraftfahrzeug in Österreich
zugelassen
werden.
Es muss eine Haftpflichtversicherung bei einer der zahlreichen Versicherungsgesellschaften
abgeschlossen
werden. Bei der Zulassungsstelle der gewählten Versicherung wird die endgültige
Zulassung vorgenommen.
http://www.ams.at/_docs/eurespubl_de_1008.pdf

Именно :)
Trumi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот petrovpvp » 9 Май 2012, 16:51:15

Трябва да имаш Hauptwohnsitz за да я регистрираш
petrovpvp
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот igi » 30 Май 2012, 18:48:06

Здравейте, аз също живея в Австрия и си карам колата с БГ номера. Въпроса ми е: ако ме спрат, как ще разберат дали не съм си я докарала вчера колата?!?! Къде пише кога е вкарана? А това с плащане на данък в Австрия и с БГ-регистрация не го разбрах? Как става това? С една дума не желая да си сменям номерата, защото когато ми потрябва ще се върна с нея в БГ. Няма непрекъснато да сменям номера ..... ;-)
Поздрави! ;-)
Аватар
igi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти

Мнениеот velingrad » 30 Май 2012, 22:33:02

igi написа:Здравейте, аз също живея в Австрия и си карам колата с БГ номера. Въпроса ми е: ако ме спрат, как ще разберат дали не съм си я докарала вчера колата?!?! Къде пише кога е вкарана? А това с плащане на данък в Австрия и с БГ-регистрация не го разбрах? Как става това? С една дума не желая да си сменям номерата, защото когато ми потрябва ще се върна с нея в БГ. Няма непрекъснато да сменям номера ..... ;-)
Поздрави! ;-)

Не разбирам, какво има за Неразбиране?
Ако си "Калитко", може и да мине, ако не си, не ги интересува кога колата е "вкарана"- интересува ги единственно, от кога ТИ си регистриран в страната.
Това с БГ регист. а данъци в другаде, не става.
А иначе си карай, както искаш- никoй не ти пречи ;-)
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Следваща

Назад към Общ форум