• Advertisement

Самотна майка?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Самотна майка?

Мнениеот bknf » 14 Ноември 2013, 14:03:02

във всяка "бяла" държава издръжка се полага

Да, само че много уважаема и непозната Ева, бих споменал само, че само с едните детски едва ли е възможно да живеете. Било то в Австрия или където и да е.

В този житейски интервал родителите упражняват права и имат задължения

А бащата на какво мнение е, по отношение на това че вие (му) взимате детето и отивате там? То няма нищо лошо де, но все пак е интересно да се узнае и неговата гледна точка.

И разбира се, не знам вашата предистория. Четейки мислите ви, ми се струва че има много други неща, които не знам/ не знаем.
Дано да успеете, в търсене на по-добро място за живот и всичко останало.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот EVA_M » 15 Ноември 2013, 14:25:09

Уважаеми господине, кой Ви е казал, че разчитам на някакви помощи, детски, социални облаги и хитрости, далавери и т.н. ??? Отивам при майка си в Австрия, защото оставайки сама с дете, сещате ли се, че поне един близък човек трябва да има до мен.? ... Както казвате, много неща за мен не знаете и не са Ви ясни, така че не бързайте да обръщате монетата от страната на бащата, кому е нужно ? Тук не става въпрос за нечии гледни точки, а за конкретен казус. Бащата сигурна съм би искал най-доброто за сина си и ако не е способен да му го даде /поради ред причини/, то поне няма да попречи !!! И кой Ви е казал, че нямам неговото съгласие ???
Последна промяна EVA_M на 15 Ноември 2013, 15:31:26, променена общо 1 път
EVA_M
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот EVA_M » 15 Ноември 2013, 14:31:34

И в крайна сметка нещо конкретно по темата и въпроса ми имате ли да кажете или просто ще "залитатеме" в личностно-емоционални нюанси , , финансови цели и т.н. ? Нормалната издръжка в "бялата държава" просто съм я посочила като факт, с който в България не можем да се похвалим, споменала съм също така Декларацията за съгласие за пътуване на дете в чужбина, която дори е безсрочна, т.е. докато сина ми навърши 18 години. Бащата я е дал и е съвсем наясно с плановете ни.
EVA_M
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bknf » 16 Ноември 2013, 07:35:08

Здравейте). Много правилно сте си решили, аз само си казах мнението по така зададената информация. Знам за не малко случаи, където жената (майката на детето), се разделя от бащата, решавайки при което едностранно, че той няма право да си вижда повече детето. Не съм засегнат лично, но знам за много такива случаи. При което не твърдя разбира се, че това е единствения женски подход в случая.

А иначе въпроса е ясен, отивате там където трябва, общувате с необходимите "органи" на местното управление, и те ще ви кажат как е положението и какво искат от вас. Само там, на място, ще намерите отговорите на въпросите, които ви интересуват..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Предишна

Назад към Общ форум