• Advertisement

Глоба за неправилно паркиране във Виена

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Глоба за неправилно паркиране във Виена

Мнениеот malak_pit_bull » 9 Март 2015, 23:12:53

rula написа:Щом си вече в България и си пропуснал 2 седмичния срок, нама защо да плащаш. Вероятност да ти пратят снимките на твоето нарушение (неправилно паркиране) в НАП поне за сега няма случай. Ако решиш пак да пътуваш до Виена, си смени табелите (70лв.) или колата.

Това, скъпи/скъпа rula, се нарича на немски Anstiftung, може да прочетеш тук за какво става дума.

http://de.wikipedia.org/wiki/Anstiftung_%28Deutschland%29

rula написа:Stojan помисли!
Много ми хареса!! Щях да добавя: за всеки случай и една пластична операция,!

Защо ти е пластична операция?
Parksheriffs са снимали само каручката и имат информация само за написаното на табелите, следващия път в близко време ако проверяват в умните си машинки дали си платил паркинг излизат и старите задължения. Споко! Интересное е: Колко време се съхранява информацията за неправилно паркиране във Виена ?

на мен тази информация не само ми е интересна, но ми е и известна. Освен това ми е и известно къде може да се намери. Но не смятам да споделя с теб нито информацията, нито източника. Според теб защо постъпвам така?

@didodido:
Доколкото разбирам (а и ти не отричаш) си нарушил едно елементарно правило. Защо се дърпаш да си понесеш последствията? Ще ме пуснеш ли мен да паркирам в собствения ти гараж за 2 часа безплатно?
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот makeno » 10 Март 2015, 08:45:13

Ако не мислиш повече да ходиш или да минаваш през Австрия, може да не плащаш, но не гарантирам, че някой ден след години няма да ти пристигне по пощата някоя призовка за доста повече пари. Но ако някой ден обмисляш пак да се мотаеш из Австрия, е хубаво да си платиш. Все пак сумата е малка и не си заслужава нервите.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.

Потребители благодарили на автора makeno за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот zlateto » 10 Март 2015, 11:32:10

@didodido, какво реши - ще плащаш или не ? Ако избереш първото, все още ли тече двуседмичният срок или си го изпуснал ?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот rula » 10 Март 2015, 19:04:15

Уважаеми „malak_pit_bul” ,
Много се извинявам, че съм възбудил Вашето недоволство, озлобление, и неодобрение на написаното от мен, по Не Ваша тема, че трябваше да ме заръфате.
Благодаря Ви за съвета. Благодарение на Вашия съвет научих, една нова за мен дума и покрай нея и нещо за наказателното право на Германия , както и двуякото тълкуване на мнение. Трябва да се прави разлика между престъпление и нарушение на градски првилници и разпоредби.
С отговора си на въпроса на „didodido” “Да плащам или не?” исках да кажа, че каквото и да направиш ще трябва да платиш 35 € или 70 лева най-малко.
Причина за смяната на табелите може да бъде различен: задължитен и пожелателен, като не е нарушение на нито един закон в БГ. В редица случай закона задължава тяхната смяна при избеляване, надраскване, отлющване, загуба на една , ... или каръшки номер.
На всеки преминаващ през Виена (както и в други мегаполиси), а и на живеещите се е случвало неопределено дълго време да търсят свободно място за паркиране платено или свободно, и накрая да изтегли грешната клечка. Да изпаднеш в положението на “didodido” е по-скоро ежедневие от колко случайност. А ако, вятър е отнесъл или сняг е затрупал въпросното листче, квитанция или пликче. Смятам че ако има знаещ от първо лице, може да сподели какво следва и как може да се помогне на “didodido” да провери, дали някой ще го преследва до живот за „ паркирал на не подходящо място, в не подходящо време”. Не вярвам някой, който ако има избор къде да паркира, да паркира умишлено в нарушение, както и да се разправя с блюстителите на ралични власти и служби, в това число и Аз.
malak_pit_bull написа:
Колко време се съхранява информацията за неправилно паркиране във Виена ?[/b]

на мен тази информация не само ми е интересна, но ми е и известна. Освен това ми е и известно къде може да се намери. Но не смятам да споделя с теб нито информацията, нито източника. Според теб защо постъпвам така?

На вапроса: Немога да гадая, само мога да предположа: че по-дългия престой в Германиия ти се е отразил и с някои не до там положителни поведенчески качества на нацията като егоизъм. По вярващ от Папата?
Защо трябва да се търси негативното, след като има толкова позитивни неща, които могат да се видят в дадена ситуация. Нормално е всеки да има дадена информация и виждане по въпроса и правото да го изказва, както и да допълва, актоализира или отрича, но не и да прави коментр на исказани мнения. Като не ви харесва дадено мнение, не го коментирайте. Коя е гаранцията че сте разбрали правилното послание.
За това нека в дискусите, като на някой не му се дискутира по КОНКРЕТНА ТЕМА да отвори дискусия с КОНКРЕТНО ЗАГЛАВИЕ и да си пише КОНКРЕТНО само там. По този начим ще си спестим време.
Извинете!

Потребители благодарили на автора rula за мнението (общо 2):
boyko123daisymm
Рейтинг: 8%

rula
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 39 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 11 Март 2015, 23:19:22

За да няма недоразумения, по ред:

@didodido
Приятел, нито имам намерение да те поучавам, нито да ти давам тон в живота, нито да ти вкарвам някакви страхове в главата относно виенските (австрийските) органи на реда. В твоя случай има два варианта: 1) плащаш, 2) не плащаш. Вариант 1 означава решаване на проблема, т.е. забравяш за него. Вариант 2 означава игнориране на проблема (който в интерес на истината не е кой знае каква болка за умиралка :-)). При вариант 2 има възможни развития: 2.1 - Твоята глоба остава някъде в регистрите на австрийците и не те застига след време (примерно защото си си сменил името и колата). 2.2 - Австрийските (чрез българските) органи на реда успяват да те намерят и глобата те застига в Бг заедно с наказателна такса и лихви. Това би било възможно най-неблагоприятното разивтие за теб.
Искам да подчертая, че си е лично твоя работа какво ще направиш. Тук във форума всички обичаме чаткаме по клавиатурите и да даваме акъл, но австрийците биха търсили отговорност при теб (до което се надявам да не се стига). Така че си прецени сам, ти си знаеш... Аз на твое място бих платил. Между другото преди 3 месеца в Дюселдорф ми пратиха честитка по пощата за неправилно паркиране - 60 мин. ми струваха 10 € (вместо 1,35 €). Мислех, че сам паркирал в безплатна зона, но германските власти бяха на друго мнение и за съжаление бяха прави.

@rula
Благодаря ви за отговора и за културния начин, по който изразявате несъгласие с мнението ми. Поласкан съм от интереса към скромната ми личност - прочели сте мнението ми в темата за Кличко с/у Пулев, направили сте си труда да копирате част от него и да ме цитирате (макар и без да споменете това). За да не се раздува темата излишно, ще се постарая максимално кратко да ви отговоря.
- Тук е форум, така че всеки може да си пише (в рамките на правилата) в които теми си иска (естествено по темата) освен ако темата не е заключена.
- Гаранцията за разбиране на посланието в едно мнение и риск за двуяко тълкуване: гаранция няма, а риск винаги има, защото сме хора различни.
- глобата (положението) на didodido: вижте по-горе. За съжаление незнанието/бързането или малшансът не минават като оправдание пред органите на реда.
- Във вашите мнения не видях да съветвате дидодидо да плати (което всъщност би решило проблема му), вместо това говорите за табели и т.н. Според мен това не е помощ, а е мечешка услуга към дидодидо (особено ако той получи след известно време честитка с по-висока глоба заради допълнителни такса и лихви). Та това е основното, което не ми харесва във вашето мнение. Поради тази причина изразявам несъгласие с вашето мнение и не си трая (както вие препоръчвате). Смятам, че пиша по темата и че начина ми на изразяване не е обиден, така че не виждам причина да си мълча :-) Нямам против с вас да продължим културно да спорим.
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Мнениеот zlateto » 12 Март 2015, 00:03:28

И все пак @malak_pit_bull, би ли споделил колко време се съхранява информацията за неправилно паркиране и къде може да се намери ;-)

A @didodido, няма да е зле да напишеш два-три реда какво реши, най-малко от уважение към хората, които си направиха труда да ти отговорят на въпросите и да те посъветват :arrow: Споделяй и ти за да... :)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
daisymm

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот Mony60 » 12 Март 2015, 14:45:13

zlateto написа:И все пак @malak_pit_bull, би ли споделил колко време се съхранява информацията за неправилно паркиране и къде може да се намери ;-)

Злате, аз не виждам защо някой друг трябва да се рови из нета и да търси нещо, което не го засяга #-o
Който е направил нарушението и не му се плаща, той да се рови 8-[
Ама поне 5 години ( Faustregel) ;-)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот didodido » 12 Март 2015, 17:59:12

Тъй като озпуснах срока няма да плащам и ще чакам бъдещата кореспонденция. Ако има някакво развитие ще пиша.

Потребители благодарили на автора didodido за мнението:
daisymm

didodido
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 13 Април 2015, 22:44:43

Ако на някой му се ходи във Виена с кола, много бих му препоръчал да ползва паркингите "Park and Ride". Някои от тях се намират в покрайнините на Виена и струват около 3 € на ден. От Тези паркинги човек може да се придвижва с метрото из Виена, дневният билет струва около 6 €.
Преди 2 седмици бях във Виена с колата и това с паркирането и метрото функционираше в моя случай много добре. Аз пристигнах във Виена от Залцбург по магистралата А1 и ползвах паркинга Hütteldorf, който си намира на около 300 м от спирката на метрото.

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението:
boyko123

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Предишна

Назад към Общ форум