• Advertisement

Пътуване към Австрия с ЕВРО 2

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Пътуване към Австрия с ЕВРО 2

Мнениеот dani0707 » 11 Януари 2016, 00:45:04

ЗА МНОГО ГОДИНИ!
Здравейте,аз съм нов,казвам се Даниел :)
Имам един спешен въпрос миналата година купих 2 буса ивеко и спринтер,но за съжаление спринтера взе евро 2-ка,силно ме интересува дали тази година "2016" е забранено движението му в Виена и околностите или има някакъв вариант да продължи?
Чух за някакви страшни глоби...за без стикер или ако е фалшив,за катализатори и още много...нека споделят мнение хората които като мен се занимават с транспорт на коли и да кажат реално каква е работата...и дали е вярно,че кола без пикел не мога да изкарам от австрия...моля за отговори благодаря ви много
dani0707
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Пътуване към Австрия с ЕВРО 2

Мнениеот Night Flight » 2 Октомври 2016, 22:13:10

На "единицата" на самия аутобан са поставили забранителен знак, за товарни Евро 0, Евро 1 и Евро 2.
Виждал съм го като се прибирам от Германия, преди да се кача на околовръстното на Виена.
Аватар
Night Flight
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Пътуване към Австрия с ЕВРО 2

Мнениеот rikiking » 3 Октомври 2016, 08:22:28

http://www.advantageaustria.org/interna ... en.en.html

By 1st January 2015 all Heavy Goods Vehicles and articulated vehicles driving in Vienna and its neighbouring districts (known as Wiener Umland) as well as in certain regions of Styria must display Austrian emissions stickers.
The existing driving ban on Large Goods Vehicles in Vienna and parts of Lower Austria (“Wiener Umland”) – which previously only applied to EURO category 0 – is being toughened. From 1st July 2014 the driving ban has been extended to HGVs and articulated vehicles in emissions category EURO 1. From 1st January 2016 vehicles in EURO category 2 will also be banned. The ban applies to every weight category (N1, N2 and N3). The only exceptions will apply to HGVs with expensive special bodywork modifications. In Styria a driving ban for HGVs of 7.5 t hzG and above (emission category EURO 2) has been in place since 1st January 2014 as well.

Which routes require the emissions sticker?
The sticker is compulsory for driving in the entire city of Vienna and in the following districts of “Wiener Umland”:

Bruck an der Leitha district: Bad Deutsch-Altenburg, Bruck an der Leitha, Enzersdorf an der Fischa, Göttlesbrunn-Arbesthal, Götzendorf an der Leitha, Hainburg an der Donau, Haslau-Maria Ellend, Höflein, Petronell-Carnuntum, Rohrau, Scharndorf, Trautmannsdorf an der Leitha
Gänserndorf district: Aderklaa, Andlersdorf, Deutsch-Wagram, Eckartsau, Engelhartstetten, Gänserndorf, Glinzendorf, Groß-Enzersdorf, Großhofen, Haringsee, Lassee, Leopoldsdorf im Marchfelde, Mannsdorf an der Donau, Marchegg, Markgrafneusiedl, Obersiebenbrunn, Orth an der Donau, Parbasdorf, Raasdorf, Strasshof an der Nordbahn, Untersiebenbrunn, Weiden an der March, Weikendorf
Korneuburg district: Bisamberg, Hagenbrunn, Korneuburg, Langenzersdorf
Bezirk Mödling: Achau, Biedermannsdorf, Brunn am Gebirge, Guntramsdorf, Hennersdorf, Laxenburg, Münchendorf, Vösendorf, Wiener Neudorf
Wien-Umgebung district: Fischamend, Gerasdorf bei Wien, Himberg, Schwechat, Ebergassing, Klein-Neusiedl, Klosterneuburg, Lanzendorf, Leopoldsdorf, Maria-Lanzendorf, Rauchenwarth, Schwadorf, Zwölfaxing

The sticker is also compulsory for driving in certain parts of Styria. In Tyrol (A 12) emission stickers could also become compulsory for HGVs of 7.5 tons by June 2015.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Назад към Общ форум