• Advertisement

Има ли разлика преди и след имигрантските набези?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Има ли разлика преди и след имигрантските набези?

Мнениеот gkgeorgiev » 26 Февруари 2016, 11:28:51

Здравейте,

от 5 години живея в Белгия ... но отдавна си мечтая да се преместим към Австрия (Виена). След последните събития покрай имигрантските истории, се замислих дали е все така хубава и спокойна тази красива страна?
Ако имате някакви впечатления, биха били доста полезни за моя избор.

Мерси предварително!
gkgeorgiev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 13 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Има ли разлика преди и след имигрантските набези?

Мнениеот max » 26 Февруари 2016, 12:38:41

Преди 1 година все още беше в пъти по-красива, спокойна и уютна държава в сравнение с престъпната хаотична дупка, наречена Белгия. Но сега не знам дали и Австрия не се е променила в лоша посока поради тези нашественици... :-& :-k

Потребители благодарили на автора max за мнението:
gkgeorgiev
Рейтинг: 4%

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Mony60 » 26 Февруари 2016, 13:44:04

gkgeorgiev написа:След последните събития покрай имигрантските истории, се замислих дали е все така хубава и спокойна тази красива страна?

Те определено промениха облика на цяла Европа, но Австрия определено е за предпочитане. Лично мнение, не се опитвам да го налагам на никого. O:)

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
gkgeorgiev

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2016, 22:09:04

Приятел , тамън бях се спретнал да търся местенце в Холщайн на брега на морето, но при това извращение което става в Германия предпочитам нещо два пъти по-малко на Дунава в Австрия. Иначе от страната на Пасау в Германия вървят вече доста евтино , но от другата страна на границата бая по-солено, сам се сети се защо ???
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
gkgeorgiev

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот gkgeorgiev » 27 Февруари 2016, 23:13:41

Това пътвърждава моите впечатления, че Австрийското правителство не посреща с отворени обятия тея икономически имигранти.
Аз по-миналата Коледа бях във Виена за 4-5 дни и просто се влюбих в градът - чист, просторни улици, спокоен.
А в Брюксел, където живеем - селяния, мюсулманизация и хаос.
gkgeorgiev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 27 Февруари 2016, 23:23:06

Ето тука малко информация, къде има бежанци и колко. Но към 17.10.2014
http://www.krone.at/Oesterreich/Wer_in_ ... ory-423640

в Австрия 18.12.2015
http://derstandard.at/2000027777432/Ber ... esterreich
сравнение с Германия 17.10.2015
http://www.sueddeutsche.de/news/politik ... 7-99-05517

Сега числата сигурно са други.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
gkgeorgiev

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот max » 28 Февруари 2016, 09:49:43

rikiking написа:Приятел , тамън бях се спретнал да търся местенце в Холщайн на брега на морето, но при това извращение което става в Германия предпочитам нещо два пъти по-малко на Дунава в Австрия. Иначе от страната на Пасау в Германия вървят вече доста евтино , но от другата страна на границата бая по-солено, сам се сети се защо ???

В Австрия винаги всичко е било по-скъпо, отколкото в Германия, така че това нищо не означава. Освен това в Залцбург има твърде много ислямски имигранти още от преди, а също много албанци косовари, които плескат иначе прекрасния пейзаж на града и намаляват сигурността в него.

gkgeorgiev

max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 28 Февруари 2016, 10:41:36

@ max

абе то е пълно и с турци и иранци във Виена,Линц и Залцбург от време оно , ама като цяла всички си налягат парцалите, гледат си работата или си въртят бизнеса и не създават проблеми.
Особето старите иранци емигранти,подръжници на шах ин шаха са едни от едрите бизнесмени във Виена, изключително образовани и културни хора.

Не може да става сравнение със сегашните талибани, джихадисти,пекакисти, ал нусристи и кой знае още какви безпросветни фанатизирани неграмотници, които ги свалиха направо от пещерите и козарските колиби в дълбокия ислямски камъняк,дето освен Kuran друга книга не са виждали и освен Калашников друго не са хващали и с които наводниха цяла Германия.

Освен това австрийците изолират като цяло мигрантите, държат ги под далече по-строг контрол от немците и много,много не им дават да шават по местата дето не им е работа и особено по скъпите квартали, хубавите вилни зони и курортите.
Ако се появят ведннага ги прихваща я полиция , я цоламт и почват проверките.....
Ronald Reagan

gkgeorgiev

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 28 Февруари 2016, 12:01:44

Хм, на мен ми се радвика една австрийка, когато се разхождах из вилната зона на Залцбург и се наслаждавах на тишината, красотата и богатия вид на къщите... Ама не правех нищо лошо, каза че улицата е частна и ще извика полиция ако веднага не се махна оттам... ](*,)
В Германия като българин поне на такова унижение няма опасност да се изложиш. Най-много да попаднеш на табела "Betreten des Geländes verboten - Eltern haften für ihren kinder" :mrgreen:

gkgeorgiev

max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот gkgeorgiev » 28 Февруари 2016, 12:13:06

max написа:Хм, на мен ми се радвика една австрийка, когато се разхождах из вилната зона на Залцбург и се наслаждавах на тишината, красотата и богатия вид на къщите... Ама не правех нищо лошо, каза че улицата е частна и ще извика полиция ако веднага не се махна оттам... ](*,)
В Германия като българин поне на такова унижение няма опасност да се изложиш. Най-много да попаднеш на табела "Betreten des Geländes verboten - Eltern haften für ihren kinder" :mrgreen:

Ужас, това досега не бях чувал - "частна улица". Виждал съм улици където е забранено шофирането на хора неживущи в дадения район, но за пешеходци - такова чудо - не.
gkgeorgiev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rikiking » 28 Февруари 2016, 13:01:33

Ако улицата е построена през частен имот наистина може и да е. Но следва да бъде означена поне със забранителен знак и табела указваща че собствеността е частна и преминаването е забранено.
По принцип достъпът до повечето частни улици направо е ограничен с подвижна ограда или бариера, тъй като те представляват част от имот.

@ max
Ако не е имало знак или табела на тази улица че е частен имот и кажи на тая австрийка,че е коза (или крава) и си продължи спокойно разходките.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 28 Февруари 2016, 13:04:45

Това бяха много къщи една до друга по една нормална улица. Аз не бях в частен двор. И да е частна улицата, може да съм отивал по нея на гости до друга къща. При всички случаи си е коза и blöde Kuh. :mrgreen:
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 28 Февруари 2016, 13:14:29

Значи е била някаква ненормалница. Има ги навсякъде.

На една малка съседна на жилището ми къса задна уличка в Германия живее един дядо , който цял ден виси пред къщата си и се блещи на всяка кола която мине оттам и обяснява че не трябва да се кара по тази улица защото ще повредят настилката пред къщата му и да заобикалят по съседната......

Естествено като ми се изрепчи един път почнах да си правя кефа и всеки ден да форсирам колата пред къщата му , а накрая дядото даже беше изкарал и малкото си внуче и го беше научил то да се блещи като види кола и да я гони от пътя :) .........
Спуках се от смях като ги видях какво правят старата и младата откачалка.
Ronald Reagan

gkgeorgiev

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 28 Февруари 2016, 15:55:06

Ако улицата е построена през частен имот наистина може и да е. Но следва да бъде означена поне със забранителен знак и табела указваща че собствеността е частна и преминаването е забранено.

Бе то може и така да е било, до 2015 година. След което може би е валиден закона на по-голямото число. Защото ако там е мах, тя ще викне полицията. Но ако дойдат 20 хиляди, леко брадясали, яки момчета - по на 20-30 години?
И мълчаливо разпънат палатките..;-) След което съобщят на неизвестен език, че са законни бежанци без паспорти.
Tо тогава и полицията ще е безпомощна. Непредвиден от закона случай..

Потребители благодарили на автора bknf за мнението (общо 2):
amatamagkgeorgiev
Рейтинг: 8%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 29 Февруари 2016, 08:33:42

А то иначе решение има. Не е като да няма. След като проблема не може да се реши от полицията, значи е "извънредно положение".
Вдигат се по тревога няколко военни поделения, отцепва се района, арестуват се всички - и се изяснява. Кой откъде е и т.н. Като нямат паспорти, и не може да им се изясни самоличността, се пращат там, откъдето официално твърдят, че са произлезли. Но, за това може и да няма политическата воля. Някой да го реши и реализира.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
gkgeorgiev

bknf
Професионалист
Професионалист

Следваща

Назад към Общ форум