• Advertisement

3ти клас в Хамбург

Re: 3ти клас в Хамбург

Мнениеот kejoloboko » 29 Февруари 2012, 15:53:24

Маринер, ти направи деня ми! Главата ми взе да пулсира ! Радвам се искрено са вас! Защото трудното наЧало е преодоляно и решението е било правилно!Преди 15 години бях на същия хал..., явно травматоидни преживявания не се преработват оконЧателно..., големите ми две деца сега са в университети - така ще бъде и с вашето детенце, Щом Чете с удоволствие! ВсиЧко, което си написал звуЧи прекрасно! На добър път! (BP ме тормози......, нямам кирилица за съжаление..., затова съм лакониЧна, но надявам се -достатъЧно разбираема...)

Потребители благодарили на автора kejoloboko за мнението:
Mariner
Рейтинг: 4%

Аватар
kejoloboko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот ysmivka » 29 Февруари 2012, 18:54:44

:) Имало и искренни хора. Аз не си позволявам да давам съвети, опитвам се, да се придържам към фактите. Смятам че Mariner e на правилния път (универсални решения няма) и добре е схванал настроенията в обществото. Искренно се радвам че детето се чувства добре. :)
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението (общо 2):
Marinerkejoloboko
Рейтинг: 8%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот max » 1 Март 2012, 12:58:11

И искрено пожелавам на всички да не се избавят от „българските си навици”.

И аз ти пожелавам да се избавиш и не само ти, но и детето ти от агресивно отвръщане на провокации. Значи ако мацнеш някого в мутрата само защото ти е казал аусландер, не си виновен така ли? Естествено, че си. Но първичността си е присъща на българина, да отвърне първосигнално на насилието с насилие. Друг начин не позвнава...Зле си научил детето си. Ето защо то има трудности в немския клас и училище. Успех. ;-) Даже и коментарът ти към мен беше със същата злостна нотка. Назидателен. Колкото по-бързо се отърсиш от този български навик, толкова по-малко проблеми ще имаш тук ти и детето ти...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот dar » 1 Март 2012, 14:24:40

Мах прекаляваш. Аз съм меко казано възмутен, особено от последните ти 2 поста.

Потребители благодарили на автора dar за мнението (общо 2):
ysmivkakejoloboko

dar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот kejoloboko » 1 Март 2012, 15:32:02

На Мах трябва да му се даде урок.......: Мах, като заЧетеш отнаЧало темата, първата агресия бълва от теб, момЧе! На кого даваш акъли преди да си се науЧил сам? После, Чети внимателно и не фантазирай, а анализирай: детето НЯМА проблеми, слава Богу, има само естествени, съобразно обстоятелства, трудности, с които се справя!!! И престани да омърсяваш прилагателното "българско", защото е грехота! Няма по-грозно самонаказание от сбъркания идентитет! Да ти припомням "О,неразумни юроде...", и "Пази Боже, сляпо да прогледа"...? Човек се вписва тук от нуждата за контакт със сънародници и желание да помогне или бъде полезен, НЕ за да избива комплексарщина и скапва настроението със заядливости! И Честита ти Баба Марта, както и на всиЧки Четящи! Да й се на "българската" му работа! Добре, Че я има! Останете със здраве!

Потребители благодарили на автора kejoloboko за мнението:
dar

Аватар
kejoloboko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Mariner » 1 Март 2012, 16:40:47

Благодаря на всички за разбирането и съпричастността. И честита Марта на всички! Живи и здрави и да си тачим българските празници ведно с българските си навици ... O:)

max написа:
И искрено пожелавам на всички да не се избавят от „българските си навици”.

И аз ти пожелавам да се избавиш и не само ти, но и детето ти от агресивно отвръщане на провокации. Значи ако мацнеш някого в мутрата само защото ти е казал аусландер, не си вино
вен така ли? Естествено, че си. Но първичността си е присъща на българина, да отвърне първосигнално на насилието с насилие. Друг начин не позвнава...Зле си научил детето си. Ето защо то има трудности в немския клас и училище. Успех. ;-) Даже и коментарът ти към мен беше със същата злостна нотка. Назидателен. Колкото по-бързо се отърсиш от този български навик, толкова по-малко проблеми ще имаш тук ти и детето ти...

Прочети пак - имам предвид "...да НЕ се избавят...".

Провокацията сама по себе си е агресивен акт, т.е какъв отговор би посъветвал потърпевшия да даде? Не смятам себе си за агресивен човек - не бих си позволил например да критикувам нечии постъпки, без да имам житейския опит даващ ми подобно право. Коментарът ми в никакъв случай няма злостна нотка (същата като кое впрочем?), по-скоро опит за внушение да не се изказваш толкова категорично по несвойствени теми. Синът ми има същия проблем - първо говори, после мисли.

А дали съм научил зле детето си могат много малко хора да кажат и ти категорично не си сред тях. Всъщност вероятно единствено той би имал право след време да каже или докаже това.

Възпитавам го да бъде честен, да не лъже и да държи на думата си, да уважава околните, никога да не започва първи кавга или бой, но да защитава себе си и приятелите си, да носи своята отговорност и да не доносничи - все качества които се посрещат на нож в немското училище. И понеже аз съм си назадничав Българин и не съм прегърнал толкова бързо немската ценностна система, си позволявам все още да смятам горните качества за положителни.

Auslander не е обида – всички сме такива и винаги ще си останем такива докато сме тук (както и ти също, колкото и да се напъваш и да се дистанцираш от българските навици).

Хайде със здраве и дано не ти се сторя пак много назидателен. ;-)
Mariner
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот iniuta » 1 Март 2012, 17:34:04

Маx, темата е конкретно за адаптацията на едно българско дете в немскоговорящо училище. Много по-полезно за четящите ще бъде да чуят мнения за/против, а не твоите теории за това как трябва и как не трябва да се възпитава едно дете.

Потребители благодарили на автора iniuta за мнението (общо 2):
Svetulka82Mariner

Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Re: 3ти клас

Мнениеот bknf » 1 Март 2012, 22:10:41

Маринер, ми това е супер.. от една страна. Лошото е, че нещата са такива както ти ги обясняваш..(клюкарене, развиване на липсата на самостоятелност, и т.н.), но тия неща явно не можем да ги променим. Аз пък си представях 3-ти клас тука нещо като същото както беше едно време при нас. Cтранна работа, значи ето как ги "възпитават" тукашните деца още от малки. Това е то, човек като няма реална и конкретна представа от нещата.
Решихте ли проблема със жилището? Децата по принцип лесно учат и свикват с един нов език, с това всичко ще бъде наред за в бъдеще.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот max » 15 Март 2012, 11:22:42

Изказах мнение, на каквото всеки има право. Да каже какво мисли. Не е задължително човек да има опит с нещо, че да знае. Много неща се научават от наблюдение. Да забраните на някого да изкаже мнение с довода, че "няма опит" по темата, е дискриминация, каквито тук в Германия не се насърчават. Имам опит от интеграционен курс, знам какво беше първите 6 месеца, а детето трябва едновременно с това и да учи различни предмети на този език и да бъде наравно с другите, на които това е роден език. Но ако се справя-радвам се. :thumbleft: Още когато се регистрирах в този форум преди години, azbuk ме предупреди, че тук свободното мнение среща противопоставяне. Сега вече започнах да се убеждавам. И то не идва от модераторите, забележете...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Mariner » 26 Юни 2013, 16:04:06

Бях се зарекъл да не подновявам тази тема, защото всеки път като погледна постовете на един дискриминиран радетел за германски ценности ме хваща яд. Все пак задоволството на един родител да установи, че е взел правилното решение за детето си надделя и реших да го споделя.

И така, след 2 нелеки години в началното училище, младежът се готви за гимназия. Завърши с над средните показатели по основните предмети. Единствените му незадоволителни оценки бяха свързани с дисциплината, но ... това си го знаехме... :-$
За сметка на това накрая дори класната му сподели своето изумление от бързината с която навакса, правилния му немски и безупречното му произношение.

Спечели си много приятели, взе участие в театралното представление по случай завършването (в главната роля), донесе награди (е, не от състезание по математика, а по футбол, което разбира се според него е много повече). ;-)

Като извод бих препоръчал на всеки новодошъл при възможност да запише дете до 3ти клас директно в стандартно училище вместо в интеграционно.

Благодаря на kejoloboko за разбирането - радвам се, че най-накрая се запознахме.

Благодаря на bknf за подкрепата - надявам се скоро пак да се видим.

Благодаря на max, че ще се въздържи да ми наспами пак темата и да оспори скромния ни успех с войнствената си некомпетентност.

Хубаво лято на всички и бъдете здрави!

Потребители благодарили на автора Mariner за мнението (общо 5):
elito-4kejolobokoSvetulka82velingradestira
Рейтинг: 21%

Mariner
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 14 пъти

Мнениеот ljuba » 26 Юни 2013, 17:39:22

Аз сега изчетох темата,но много се радвам за вас и детето!Поздравления!Желая ви успех и в гимназията!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението:
kejoloboko

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот velingrad » 26 Юни 2013, 20:52:18

@Mariner
сърдечни поздрави за успеха!
Никoй няма да има против, ако споделяш по-често (каквото и да било) :thumbleft:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
kejoloboko

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти