• Advertisement

Има ли българи в Хамбург

Новобранец в Хамбург/Нордерщедт

Мнениеот andreicho » 2 Юни 2007, 13:13:16

Здравейте,

Аз от 01.07 се местя да работя в Хамбург и бих желал да се запозная с българи, които са оттам. Има ли доста от нас? Моля ви пишете ми на ICQ 198276943, andreicho@abv.bg или просто тук във форума. Много ще ми е приятно да се запозная с колкото се може повече българи!!!

Андрей
Аватар
andreicho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Liska » 3 Юни 2007, 19:43:58

Българи в Хамбург колкото ти душа иска :). И ние сме от тях, но сме стари, скучни и с деца :D . Децата са от неспящите и ревливите. Можем да подаваме рамо, ако нещо те интересува. Хубаво си помосли дали искаш да имаш нещо общо с нас ;)
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот andreicho » 4 Юни 2007, 15:18:47

:lol: Не винаги стари и с деца значи скучни :lol: . Аз съм на 28 и около 3 години бях в чужбина ама все сам. Та съм се убедил, че наште си хора знаят как да си прекарват добре времето :wink: . Надявам се поне някой да ми каже къде се събирате - доколкото разбрах има кръчма и/или български ресторант, пък и на клубове не бих отказал. Драснете ми, моля, защото гледам, че около 70 души са видели постинга ама не пишат! Срамота :lol:
Аватар
andreicho
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vivere » 4 Юни 2007, 15:56:27

andreicho написа::lol: ...защото гледам, че около 70 души са видели постинга ама не пишат! Срамота :lol:

Е ти да не си мислиш, че всички, които са прегледали постинга ти са от Хамбург. Аз не съм но въпреки това поразгледах, какво си писал :wink:
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Liska » 5 Юни 2007, 10:39:31

БГ кръчма има, една е във Wandsbek, а другата не помня къде точно беше. Във Вандсбек само съм чула, че има такава, но не съм ходила. Иначе са ораганизирали нещо като "Клуб на БГ семейство" и БГ църква. Ще ти препратя мейлите от тях. Те постоянно организират нещо. На мен не ми се случва да ходя на тези срещи, но знам, че доста хора се събират. Иначе се виждам от време на време с няколко мами, с които унищожаваме по някое кафе, но обикновенно спонтано се уговаряме, а мястото зависи от климатичните условия.
Провери си и-мейла си мейла :D
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот andreicho » 7 Юни 2007, 22:50:16

Много ви благодаря за отговорите, но не се отчайвайте!!! Затрупвайте ме с мнения - не ме жалете!!! :lol:
Аватар
andreicho
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Venera » 11 Юни 2007, 02:04:16

мнения...за какво са ти мнения? :) айде, добре- но ше съжаляваш че си попитал :D

в Хамбург живяхме цялата 2006-та година, ама ми беше много. мрак, студ и шикария- все неща, от които ме побиват тръпки. едва-едва издържах, после избягахме 900км на юг! ех, друго си е!
иначе много българи са налучкали рецептата за оцеляване там- имат много деен комитет на българските жени, постоянно се организират някакви семейни празници. ние бяхме на един трети март в българското ресторанче (във Вандсбек беше май, да- ама не съм сигурна), беше доста приятно, но нищо дълбоко.

младежите в голяма част са диви чалгари :shock: , а от другите има и готини.
имам приятелки там, ако разкажеш повече за тебе, може и да ти дам някои скайп идент :)

поздрави от венерчето
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот catzila » 12 Юни 2007, 15:18:19

Малеее, като прочетох коментара горе ме побиха тръпки, и де не харесвах преди нещо тук, сега го пратих за преразглеждане, не може така с лека ръка да се даде абсолютно негативен или положителен коментар за каквото и да е, особено като за голям и страшно разнообразен град като Хамбург. Едно е сигурно - не може да се скучае, друго - има и българи, аз не съм видяла много, но пък не може да станете първи приятели с някой, само защото сте от една народност, има най-различни хора тук, още един плюс, смятам...Колкото до времето, което все го зачекват като стане въпрос за Хамбург - тези дни, бая се поизпържихме тук, очертава се едно много приятно топло лято, както си и трябва, есента - вали, зимата си е студено....някой да го изненада това? ;) Е, понякога е непредвидимо, но къде ли другаде имаше наводнения скоро...
:roll:
Аватар
catzila
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Venera » 12 Юни 2007, 17:02:52

catzila написа:Малеее, като прочетох коментара горе ме побиха тръпки, и де не харесвах преди нещо тук, сега го пратих за преразглеждане, не може така с лека ръка да се даде абсолютно негативен или положителен коментар за каквото и да е, особено като за голям и страшно разнообразен град като Хамбург...

ами защо, може- ако става въпрос за вкус :) мене Хамбург не ме кефи, което не значи че не може да ти е готино по принцип там, зависи какъв човек си. да, голям е града, но за сметка на това не е разнообразен, особено от страна на хора ;)

добре де, за да не ми е толкова негативен коментара- верно е, че такова като Reeperbahn на друго място няма да намериш :) тва ме кефеше, ама...btw, сега като е такава жега, не ти ли е малко трудно дишането ? ;)
хехехе, айде да не ставам неприятна :D исках само да кажа, че след толкова години на Север ми беше дошло до гуша от мрака навън и в хората, и сега на Юг се чусвтвам много по-добре. не отричам обаче, че и много неща могат да се научат на Север. ако сте в тая фаза- дерзайте!

сърдечни поздрави от венерчето :)
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот andreicho » 19 Юни 2007, 20:42:43

И все пак някои ако има желание да му закарам нещо към Хамбург (даже и него :lol:) може да каже защото ще съм с кола натам. А аз чакам още хора да споделят я мейл я нещо друго :P
Аватар
andreicho
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Liska » 20 Юни 2007, 09:32:05

andreicho, без паника Хамбург си е страшен. Нито времето е толкова страшно. Като гледам новините, бих казала даже, че времето тук си е най-констатнто и предсказуемо. И хора като и забавления - всякакви. Стига да имаш време и други предпоставики, за да му изследваш всички страни. На мен ми беше трудно да свикна единствено с факта, че околностите са толкова равни. Общо взето като се загледаш в далечината можеш да видиш кой ти идва на гости утре.
Сиреч, не е място за планинари, но и за тях са закачили няколко стени за катерене.
Лек път и много кафе, че отнема няколко часа... ;)
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот grobari-pz » 23 Юни 2007, 10:32:21

хамбург е един от любимите ми градове!за съжаление повече от 10 години не съм бил там.и понеже нямам много опит с германия,някой би ли ме отворил как вървят квартирите и ако се заседя повече време имам ли шанс да намеря работа с ноо малко немски?
Аватар
grobari-pz
Нов потребител
Нов потребител

Re: Новобранец в Хамбург/Нордерщедт

Мнениеот pehata » 5 Юли 2010, 23:18:46

здравеите живея в едно градче близо до Хамбург имам желание да се запозная с българи ако трябва да сам конкретен с българки ;-) на 21 години сам ако някои има желание скаипа пи е pehata11 благодаря
pehata
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pehata » 11 Юли 2010, 11:16:44

pehata написа:здравеите живея в едно градче близо до Хамбург имам желание да се запозная с българи ако трябва да сам конкретен с българки ;-) на 21 години сам ако някои има желание скаипа пи е pehata11 благодаря

ili na pepito880@abv.bg
pehata
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sevdali » 16 Август 2011, 19:00:55

Здравейте, аз също съм новобранка в Хамбург и бих се радвала да се запозная с българи тук. Не говоря немски и вече започнаха проблемите тук. Моят приятел е немец и работи, планувахме аз първо да ходя на курсове и после да работя...инженер съм, но като дойдохме тук плановете се преобърнаха...разболях се и се оказа, че лекарите тук са златни, а за здравна осигуровка трябва да започна работа преди да съм проговорила немски...някой знае ли как мога да намеря работа без да знам немски? Говоря малко английски и италиански... А също и безуспешно търся курсове по немски за българи...имам учебници и се мъча да уча в къщи сама, но това е немски все пак и нещо не върви добре. Понеже видях, че и други тук са дошли без немски, бихте ли споделили как се научихте, някой открил ли е курсове за българи, каквито има за турци и руснаци да речем? Вярно ли е, че с днешна дата българите не могат ра работят легално тук до 2014? Вчера бях на консултация в бг-центъра в Хамбург, но от обявените екстри като бгкурсове и добра правна информация ни следа?
sevdali
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Хамбург