• Advertisement

Има ли българи в Хамбург

Re: Има ли българи в Хамбург

Мнениеот olga » 12 Декември 2015, 08:31:05

wen05 написа:Здравейте, на въпроса "има ли българи в Хамбург?" отговарям така : Бугари има , ама като на всякъде другаде и тук се крият като мишоци. За съжаление! В България се крият и търпят и навън се страхуват да се покажат и пред свои и пред местни. Дори не се опитвам да ги разбера колко са "уплашени". Жалко ммк му.

Kакво имаш предвид ?
Има българи в Хамбург, и никой не се крие.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот wen05 » 14 Декември 2015, 08:29:56

Имам в предвид това,че да си българин и имиджа ни в Германия не се приема добре и хората не искат да се издават. Ако може ей-така да се заобиколи принадлежността ни по- добре и няма да ни навреди. Това е.
wen05
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот olga » 14 Декември 2015, 11:15:22

wen05 написа:Имам в предвид това,че да си българин и имиджа ни в Германия не се приема добре и хората не искат да се издават. Ако може ей-така да се заобиколи принадлежността ни по- добре и няма да ни навреди. Това е.

Тотални дрънканици. За румънци ли да се представяме ?
Дори и да е така, защо българите трябва да се крият помежду си.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 14 Декември 2015, 22:05:49

Вярно е, прав е човекът, крият се българите и още как, наистина се крият. Няма никакви общи мероприятия.
Изображение
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот olga » 14 Декември 2015, 22:51:35

max написа:Вярно е, прав е човекът, крият се българите и още как, наистина се крият. Няма никакви общи мероприятия.
Изображение

Ми организирай нещо.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 14 Декември 2015, 22:53:19

Ами посещение на гей сауна Dragon :mrgreen: Ама ти не се вписваш в палитрата, кво да те правим тебе, за теб тряа да организираме нещо на Репербан :cheers:
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот baconsutan » 14 Декември 2015, 22:57:41

Докато чакахме на немската гара влака спътникът ми говореше на български език по телефона. В този момент до нас застанаха двама млади мъже, контактуващи помежду си на български език. Искрено се зарадвах и се обърнах към тях, но те отидоха нарочно в другата част на перона само и само да не общуват с нас. Качвайки се във влака младежите седнаха отново в най - отдалечената част на вагона. Не сме от малцинствен етнос, не сме клошари, не сме просили и не сме злепоставяли никого за да ни избягват. По - късно разбрах от германци, че тия нашенци не контактували с никого другиго, освен ако им се наложи и ако имат изгода от това.
Друг случай пак в Германия. В трамвая пътуваме няколко българи, между които и студенти. На отсрещната седалка момиче чете българска книга. Ние говорим на български, но през целия път момичето не отрони и дума на родния ни език. Стигнахме крайната спирка, девойката слезе безмълвно, а ние останахме да се чудим защо не размени поне едно изречение с някой от групата ни.
Виждал съм в чужбина българи от които човек наистина може да се срамува, но не всички са такива.
За разлика от другите източноевропейци обаче, ние сме индивидуалисти, живееме всеки сам за себе си.
Поляците, руснаците, сърбите, даже и румънците много се поддържат и си помагат. Да не говорим за турците.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Мнениеот olga » 14 Декември 2015, 23:02:25

max написа:Ами посещение на гей сауна Dragon :mrgreen: Ама ти не се вписваш в палитрата, кво да те правим тебе, за теб тряа да организираме нещо на Репербан :cheers:

Щом са ти такива представите за мероприятия....

Има Weihnachtsmarkt, има изложби, има кина...
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 15 Декември 2015, 14:39:50

wen05 написа:Имам в предвид това,че да си българин и имиджа ни в Германия не се приема добре и хората не искат да се издават. Ако може ей-така да се заобиколи принадлежността ни по- добре и няма да ни навреди. Това е.

Да не би да намекваш, че българите сме комплексари? Това, че не ни приемат е проблем на обществото, не наш.
max написа:Вярно е, прав е човекът, крият се българите и още как, наистина се крият. Няма никакви общи мероприятия.

Мах, лицемерието никога не ти е стояло добре :( .
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
olga
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот max » 15 Декември 2015, 22:53:14

Да правилно, не ми стои добре, защото не съм лицемер. Това беше закачлива шега със сауните и Репербана, не го мислех сериозно. ;-)
А иначе не виждам защо трябва да заговоря българин само защото съм го чул да говори на български по улицата в Германия? Нито руснаците, нито турците го правят. Да не би да тичат при всеки, който говори техния език в Германия?
Един път в Ес бана в Хамбург точно на същата седалка срещу мен седяха едно момче и едно момиче и през цялото време говориха на български. Момчето вика на момичето "виж сега каква голяма гара, това е централната гара на Хамбург" #-o :mrgreen: Аз не се обадих, макар че те ме погледнаха подозрително по едно време. Абе личи си кой е българин, аз познавам почти винаги по външен вид кой идва от България.
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот wen05 » 12 Февруари 2016, 22:02:28

Сякаш по простичко да го кажа, то за едно "здрасти"иде реч. Германците без да те познават те поздравяват, а то за какво си говорим..,че ако някой е решил да се смуши,аз пък му викам здрасти и живота продължава! Здрави да сте !
wen05
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Анелия80 » 28 Февруари 2016, 22:36:14

Здравейте, може ли да ми кажете, къде се намира бг. център в Хамург?
Благодаря Ви предварително!
Анелия80
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Хамбург