• Advertisement

Има ли българи в Хамбург

Re: Новобранец в Хамбург/Нордерщедт

Мнениеот MariaSturm » 1 Септември 2011, 21:24:15

http://www.bulgarische-kirche.de/index. ... &Itemid=27

здравейте, много млади хора идват при нас, ако искате елате, след службата си събираме в кирхенкафе, носим кой каквото има на сърце за ядене и правим обща трапеза, общуваме. Заповядайте
Аватар
MariaSturm
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот max » 1 Септември 2011, 23:30:28

sevdali написа:А също и безуспешно търся курсове по немски за българи...имам учебници и се мъча да уча в къщи сама, но това е немски все пак и нещо не върви добре. Понеже видях, че и други тук са дошли без немски, бихте ли споделили как се научихте, някой открил ли е курсове за българи, каквито има за турци и руснаци да речем? Вярно ли е, че с днешна дата българите не могат ра работят легално тук до 2014?

Какви са тези екстри като курсове по немски за българи??? Отиваш на курс, в който ще ти говорят САМО на немски, няма страшно, той така се научава, като ти говорят само на немски, а не да те глезят с български. Е в началото ще ти е стрес, ама няма да си сама, в групата ще сте заедно в стреса, но само първият месец. След това вече ще започнете да разбирате и да проговаряте нещичко. Много си е добре така. ;-)
Не че българите не могат да работят легално до 2014, могат, но само с разрешително, до 1 януари 2014 се изисква такова, след това не. Но щом приятелят ти е немец, ако се ожените получаваш автоматично свободен достъп на работа, без да ти се изисква разрешително и без да чакаш 2014 г.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Mia_Antonova » 21 Октомври 2011, 18:03:42

Здравейте , навсякъде се бутам информативно и реших и тук да си кажа болката , забелязах че и други се затрудняват с езика : ))) та предлагам да се открием в некой чат ,да се запознаем и да си упражняваме немския задочно : )))) Давам си скайпа ако някой иска да се мъчим заедно ще се радвам : )))) : " emociq... "(LILI) Очаквам с нетърпение .. :)))
А иначе по - въпроса,започнах такъв курс по немски тук и общо взето е доста забавно < ако бях на учителя на мястото сигурно щях да съм вече в лудница : )))))- да гледам 15 малоумни.. неразбиращи.. втренчени... погледа в мен : ))))))))))))) :) Доста се поизпотява да ни обяснява но важното е , че има файда : ))) харесва ми , доволна съм ... : )))
Всичко хубаво и се надявам че някой ще се заинтригува моето предложение .. : )))
emociq...
Аватар
Mia_Antonova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот olga » 23 Октомври 2011, 18:11:52

Какво общо има Бад Хомбург с Хамбург ?! Какво очакваш в Хамбург?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот Mia_Antonova » 24 Октомври 2011, 09:51:47

... ами това което съм очаквала - стана , но аз се чудя какво общо има твоето лошо отношение с темата ... сякаш въпроса ти за теб важи: какво очакваш?? : ))) Много лоши сме хората ейй... абе гледайте си в своята чиния ... Със здраве и всичко добро!
emociq...
Аватар
Mia_Antonova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 24 Октомври 2011, 21:00:34

Темата е "Новобранец в Хамбург". Живея в Хамбург. Помагам с инфо където мога. Интересно ми беше , какво ще ти помогне на теб инфо за Хамбург, при положение, че Бад Хомбург се намира до Франкфурт. И има форум за Франкфурт.
П.С. Ако "всеки си гледаше в своята чиния" този форум нямаше да го има.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Има ли българи в Хамбург

Мнениеот didoqnkov » 11 Април 2012, 16:50:34

ОТ ГОДИНА И ПОЛОВИНА СЪМ В ХАМБУРГ ,И НЕ ПОЗНАВАМ БЪЛГАРИ...

red: vel...
didoqnkov
Нов потребител
Нов потребител

Re: има ли БЪЛГАРИ в ХАМБУРГ

Мнениеот Hamburg » 11 Април 2012, 19:05:00

Здравей,

българи има колкото искаш?!?!

Студент ли си или работиш в Хамбург??

В кой квартал на Хамбург живееш?

Поздрави
Аватар
Hamburg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот didoqnkov » 11 Април 2012, 21:27:55

живея в Harburg и работя гадното е че нямам никакви контакти с българи,bih se radval ako se zapoznaq s novi hora ,subitiq ,sbirki ,vsqkuv vid socialen kontakt s bulgari :))Vuob6te ima li nqkvo mqsto kadeto dase sabirat bulgari zavedenie ili ne6to podobno?
didoqnkov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Hamburg » 12 Април 2012, 17:46:36

Аватар
Hamburg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Hamburg » 12 Април 2012, 17:49:37

отвори на адреси и там ще намериш адрес на БГ magazin, ако ти се е прияло луканка - магазина е в Вилхелмсбург, до Харбърг е - 10 мин с Бана.
Аватар
Hamburg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот max » 15 Април 2012, 11:47:22

Това е то. Друго си е големия град. Има си български острови. А в Бремен няма нищо българско, вчера гледам плакат "Българска вечер с музика", поп-фолк, не че щях да отида, но за сведение ще е в Хановер. Бремен не може да организира нищо не само българско, а въобще, всеки се е свил и скрил в миша дупка в този град. А иначе е хубав, бях в Дортмунд и Кьолн, вече мога да сравнявам по-добре и мога да кажа, че Бремен е в пъти по-красив от Кьолн, Дортмунд и Хановер.

Потребители благодарили на автора max за мнението:
MOPETO
Рейтинг: 4%

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот MOPETO » 1 Юни 2012, 11:37:47

max написа:Това е то. Друго си е големия град. Има си български острови. А в Бремен няма нищо българско, вчера гледам плакат "Българска вечер с музика", поп-фолк, не че щях да отида, но за сведение ще е в Хановер. Бремен не може да организира нищо не само българско, а въобще, всеки се е свил и скрил в миша дупка в този град. А иначе е хубав, бях в Дортмунд и Кьолн, вече мога да сравнявам по-добре и мога да кажа, че Бремен е в пъти по-красив от Кьолн, Дортмунд и Хановер.

Споделям ти мнението че Бремен е мноооого красив град.Аз често ходих там до миналата година по работа а по някога и летя от там и съм останал със много добри впечатления от града.И да аз също не съм засичал там Българско присъствие в града. :)
MOPETO
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Tea_Hamburg » 29 Юни 2012, 19:00:21

и аз съм от известно време в Хамбург, но не познавам много българи. Ходя в Кафе Тракия и българския magazin в Wilhelmsburg, но не че там се срещат много други българи.
организира ли се нещо?ако не може да се организира, какво мислите??(просто така zum Austausch)
Tea_Hamburg
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот danchello » 29 Юни 2012, 20:20:54

Аз орагнизирах няколко партита за българи преди 2-3 год. :)
Пуснах обява тук и в още един сайт, който се посещава от българи живеещи в Германия, Търсих дори в телефонният указател български фамилии и звъних ако намерех такива. Обадих се и на 2 сдружения които съществуват в Хамбург.
С една дума направих всичко възможно да разберат колкото се може повече българи за предстоящите събития и въпреки всичко се събираха едва около двайсетина човека. Половината дори се възмущаваха че има вход 5 евро а някой дори се върнаха.
Аз наех ресторант, погрижих се за апаратура , музика и всичко останало, което на практика и 50 човека да бяха дошли пак нямаше да ми покрият разходите с тези 5 евро а да не говорим , че някой стояха цяла вечер на по 1 кафе или лимонада....
И се отказах ....
Някъде из този форум трябва да има снимки от тогава.
А имах и все още имам голямо желание.!
Имах собствена импресарска агенция в България преди да се преселя в Германия и съм работил с много наши изпълнители и хумористи. Дори имах желание да каня някой от тях на турнета, но.... ще ми е адски неудобно ако трябва да се качат на сцена пред 20-30 човека .
Изображение

Ако ти дадат разчертана хартия - пиши накриво!

Потребители благодарили на автора danchello за мнението:
Tea_Hamburg
Рейтинг: 4%

Аватар
danchello
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 21 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Хамбург