• Advertisement

Пътуване и престой в Хамбург

Пътуване и престой в Хамбург

Мнениеот BTomov » 23 Ноември 2012, 14:15:52

Регистрирах се с единствената цел да получа помощ от българи, живеещи в Хамбург или хора, пътуващи често по маршрута София - Хамбург.
Моля за вашите мнения - дали е по-добре да пътувам с четиричленното си семейство с автомобил или със самолет?
Ако е с автомобил - кой маршрут да избера - през Чехия или през Австрия?
Ако е със самолет - някакви добри предложения?
Възможности за нормални цени на нощувка в Хамбург?
Предварително благодаря!
BTomov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Пътуване и престой в Хамбург

Мнениеот olga » 23 Ноември 2012, 17:16:26

Най-скъпите самолетни билети са до Хамбург, за съжаление. Т.к. предлагането е малко.
Добро място за нощуване - хотели "А унд О" - има 3 в Хамбург - на гарата, на репербан и още един (не много скъпо)
София-Хамбург няма директна линия - можеш да пътуваш с австрийските през Виена или с Луфтханза през Мюнхен, Франкфурт или Дюселдорф, напр.
Какво ще правиш в Хамбург? :-)
Ако искаш да питаш нещо друго за Хамбург - няма проблем - аз живея в Хамбург.

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
BTomov
Рейтинг: 4%

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот brumbar » 23 Ноември 2012, 19:12:43

BTomov написа:Моля за вашите мнения - дали е по-добре да пътувам с четиричленното си семейство с автомобил или със самолет?

Зависи как понасят дългия престой в автомобил членовете на твоето семейство. С автомобил е по-евтино, но не така комфортно. За комфорта в самолет - ще платиш доста по-висока цена.
BTomov написа:Ако е с автомобил - кой маршрут да избера - през Чехия или през Австрия?

Аз бих пътувал през Чехия. Ако целта на пътуването е свързан с туризъм може да се разгледа Прага.
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!
Когато приятелите ти обърнат гръб, разчиташ на съдбата! Който не вярва на съдбата, разчита на себе си!

Потребители благодарили на автора brumbar за мнението:
BTomov

Аватар
brumbar
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 51 пъти

Мнениеот VesselinAtamian » 25 Ноември 2012, 14:21:10

И аз живея в Хамбург вече от половин година, тъй че мога да споделя по въпросите Ви моето виждане.

За четиричленно семейство автомобилът е много по-изгодна алтернатива. Според viamichelin еднопосочно пътуване София-Хамбург излиза около 220-250 Евро, в зависимост от маршрута. Като цяло има два маршрута: България-Сърбия-Унгария-Словакия-Чехия-Германия - препоръчителния път от мишлен, в който обаче минаваш през повечко граници. Другият вариант е България-Сърбия-Унгария-Австрия-Германия - пестиш една граница, но влизаш в Германия през Пасау и трябва да прекосиш цялата страна от-до. Има и път България-Румъния-Унгария-Словакия-Чехия-Германия, който има плюс, че не излизаш от ЕС. На унгарската граница винаги има много чакане и тарашене на багажи - там влизаш в Шенген все пак.

Аз винаги съм пътувал със самолет до Хамбург. При определени дати и поне 2 месеца по-рано резервиране, Луфтханза предлага билети и за 350лв двупосочно - това е цена за 1 човек обаче! Съответно, при пиковите дати - празници, ваканции - цените скачат до над 900лв. Горещо препоръчвам, при този вариант, прекачване в Мюнхен, защото там самолетът направо те стоварва на терминала за излитащи вътрешногермански полети и нямаш допълнителни процедури за проверка на документите. Докато във Франкфурт слизаш винаги в зоната на Израел, ПАлестина, Арабските страни и тн и имаш още една, допълнителна, Секюрити проверка. Един път имах 2 часа престой във Франкфурт и за малко да си изпусна прекачването за Хамбург, защото опашката при тази секюрити проверка беше уникално дълга! Оттогава гледам да прекачвам в Мюнхен, или ако ще е във Франкфурт, то поне да имам 3-4+ часа престой.

Хотелите в Хамбург са ужасяващо скъпи, но все пак излизат добри оферти, пак на определени дати. Според зависи от възрастта на децата Ви, но ако са малки, то хотелите около Репербан-а или Санкт Георг не са за препоръчване. Аз съм спал в 4 различни хотела, мога да препоръчам: Hotel Hagemann Novum Hamburg, макар и да се намира в доста на пръв поглед неугледен квартал. Всички хотели съм запазвал само и единствено през Booking.com.

Поздрави от Хамбург
Веско

Потребители благодарили на автора VesselinAtamian за мнението (общо 2):
BTomovvelingrad
Рейтинг: 8%

VesselinAtamian
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот olga » 25 Ноември 2012, 18:35:05

Какво им е на хотелите в Санкт Георг? Там съм спала за 50 евро на нощ на човек и е изгодно като за Хамбург. И по-централно от това здраве му кажи.
Не може и вълка сит, и агнето цяло....
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VesselinAtamian » 25 Ноември 2012, 18:48:59

Лошото е кварталът, в който се намират. За мен е много по-важно кварталът да е спокоен, а посредствот отлично развитата Ес-бан и У-бан мрежа стигаш от почти всеки един квартал (с изключение на североизточен Хамбург) до центъра за броени минути.

Докато в Санкт Георг, само прибирането до хотела, освен ако не е от редицата хотели срещу самата гара, си е приключение, особено през нощите. Иначе не отричам - централно е. Въпреки това не е за всекиго този квартал.
VesselinAtamian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 25 Ноември 2012, 19:12:33

Не са си баш броени минути :-) 30-40 мин с С-Бана от най-отдалечените точки минимум. Зависи човека за какво е в Хамбург (а той не каза :-)
Когато живях в Харбург преди години пътуването ми беше о/о 30 мин с С-Бана и още толкова с автобуса до вкъщи. Не би ми се искало да пътувам всеки ден 1 час натам и 1 наобратно, ако съм дошла за туризъм.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VesselinAtamian » 25 Ноември 2012, 19:17:13

olga написа:Не са си баш броени минути :-) 30-40 мин с С-Бана от най-отдалечените точки минимум. Зависи човека за какво е в Хамбург (а той не каза :-)
Когато живях в Харбург преди години пътуването ми беше о/о 30 мин с С-Бана и още толкова с автобуса до вкъщи. Не би ми се искало да пътувам всеки ден 1 час натам и 1 наобратно, ако съм дошла за туризъм.

Е да, разбира се, аз в момента пътувам до работата си по 1 час, сменяйки два Ес-бана, и определено не е приятно. Нека човекът да сподели с каква цел пътува.

Но и в най-отдалечените точки на Хамбург няма много хотели и без това:)
VesselinAtamian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 25 Ноември 2012, 19:20:00

Ти в кой район си, ако не е тайна ? Лесно ли си намери квартира?
Не знам за друг град в Германия, в който по-трудно да си намериш квартира, от Хамбург.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VesselinAtamian » 25 Ноември 2012, 19:41:29

Навлизаме вече в офф - ако искаш, пиши ми на ЛС. Смених 4 квартала в Хамбург, живял съм и в сума други градове в Германия, тъй че имам опит доста в тази сфера.
VesselinAtamian
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот BTomov » 26 Ноември 2012, 10:54:09

Благодаря за информацията.
Ние ще бъдем в Хамбург само за два дни - на преглед на малкото ми дете в една ортопедична клиника.
Аз съм си направил разчетите - и за самолетни билети, и за пътуване с кола, и за определен хотел. Към момента за 800 евро могат да се намерят четири двупосочни самолетни билета, а пътуването с кола го изчислявам /без да съм пътувал по маршрута/ на около 250 - 300 евро в едната посока /гориво, винетки, такси/. Хотелът - някъде в източната част на града - 100 евро на вечер за стая.
Оле - мале съвпадат с вашите прогнози.
Знам, че пътуването с автомобил е уморително, но пък как ми се кара..
Още веднъж благодаря на всички!
BTomov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот BTomov » 26 Ноември 2012, 13:37:30

Олга, Веско,
Предполагам, че и двамата знаете немски език.
Възможно е да ми се наложи да ползвам услугите на преводач, докато съм в Хамбург.
Ако сте в града м.юни следващата година, можем да договорим условията.
BTomov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 26 Ноември 2012, 13:40:26

Няма проблем. Герн. Ще помогнем.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот BTomov » 26 Ноември 2012, 14:06:27

Олга,
Какво е Герн.?
А ти близо ли си до Rahlstedt /сигурно е име на квартал/?
BTomov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 26 Ноември 2012, 14:35:32

С удоволствие :-)
Ралщед е почти извън града. Но това няма значение. Защо си се насочил точно към ортопедична клиника в Хамбург? Най-добрата детска клиника в Германия е в Щутгарт - Олгале.

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
BTomov

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Хамбург