• Advertisement

Бокс - Кубрат Пулев vs Владимир Кличко / O2 World Hamburg / 15.11.2014

Re: Бокс - Кубрат Пулев vs Владимир Кличко / O2 World Hamburg / 15.11.2014

Мнениеот Буквоядец » 17 Ноември 2014, 09:08:55

Stojan написа:Мнението е на г-н Alan Shor от Бурунди:
Че Пулев е простак не е най-голямата беда... По-страшното е, че цялото общество беше впрегнато да ръкопляска на този простак и да го превръща в национален герой, щото викал че е "булгар, булгар..." По страшна диагноза за един народ, че издига в култ простащината и некадърността, обвинявайки целия свят в конспирация срещу него.... Да ви звучи познато.... чуйте боко тиквата и 99 процента от бантустана...жалко за природните дадености на територията...

Мнението на "г-н Alan Shor от Бурунди" може и да е по същество правилно, но начинът му на изразяване е не по-малко просташки. А не върви простак да вика на простаците "Простаци!" :rr:

Потребители благодарили на автора Буквоядец за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Буквоядец
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 70 пъти
Благодарено: 24 пъти

Мнениеот makeno » 17 Ноември 2014, 10:18:18

А какви ли щяха да са отзивите, ако Пулев беше отхапал ухото на Кличко, както Тайсън направи навремето с Холифилд. Или ако го дебнеше по ресторантите и го заливаше с вода и буташе в басейните, както прави Бригс. Или го заплашваше като Хей и беше пуснал колаж как държи изрязаната глава на Кличко. Със сигурност англичаните и американците са се срамували и минимум по 3 месеца не са излизали от къщите си. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот makeno » 17 Ноември 2014, 10:42:56

За химна си прав, не е хубаво да се освирква. За другото не ти споделям мнението. Хората се гордеят с Кубрат не защото е говорил еди какво си, а защото въобще българин за пръв път в историята спори за световния пояс по бокс. И се би открито, макар че според мен това беше грешка. Също както и защото Стоичков е носител на златната топка заради футболните си качества. Поветкин 12 рунда се пазеше и не си отделяше ръцете от лицето, чакайки грешка на Кличко. Определено мачът на Пулев с Кличко беше много по-интересен и динамичен, макар че за наша жалост свърши преждевременно. За мръсните номера не ми се коментира, има ги и тях в спорта, има доста клипчета и мнения по медиите и в двете посоки. Всеки може сам да си направи изводите и да си състави мнение.
Имам доста колеги инженери. Псуват на работа, спорят, карат се, говорят на диалекти и ако някой не ги опознае със сигурност ще пусне тема във форума и ще пита за помощ. На втория месец им се свиква. Като хора и възпитание определено не са каймака на фирмата, но са много добри инженери в доста престижна световна фирма. Ако им гледаха възпитението, отдавна нямаше да работят тук.
Пулев не беше претендент за нобелов лауреат, а за световен шампион по бокс. Това е хубаво да не се забравя. :)
Просто моите 2 цента...

Потребители благодарили на автора makeno за мнението:
novia

Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stojan » 17 Ноември 2014, 11:04:17

Ето го интервюто на Кличко в Советский спорт. Има и хубава снимка - на един крак.
http://www.sovsport.ru/gazeta/article-item/760116
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот max » 17 Ноември 2014, 11:23:55

Българите от край време си освиркват и химна на противника и самия противник. На всички спортове. Това не започва от мача на Пулев. Гледам един архивен запис от финала по волейбол жени в София през 1981 г., когато ставаме европейски шампиони, освирквали сме яко рускините, ама брутално. Срам. [-X
https://www.youtube.com/watch?v=lBFqtOV_Mc8
Самото осврикване е симптом на много тежка болест на българската психика-тоталното неуважение на противника, липсата на доблест и себекритичност. Поведението на Пулев преди и след мача само го потвърждава. Все космосът виновен на ракетата... Снощи и на футбол, големи приказки и накрая 1-1 с Малта, тотален резил, капитанът Попов изпуска дузпа като изобщо не уцелва вратата, а след края на мача се скрива от журналистите вместо да се извини на целокупния български народ. Грозна и мръсна е душевността на тоя народ, няма оправия. Срам ме е и винаги ме е било срам. През 1994 г., когато футболният Шумен беше с ръцете на мазен дебел мафиот, който уреждаше съдии за мачовете, просто брутални съдийски подаръци и измислени дузпи даваха за нашия отбор и целия стадион беше щастлив, а на мен ми горчеше, бъдейки тогава още тийнейджър не разбирах защо трябва по такъв нагласен и фалшив начин да се решават мачове и не се радвах на такива победи. Срам ме беше!

Потребители благодарили на автора max за мнението (общо 2):
noviacontraintuitive
Рейтинг: 8%

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 17 Ноември 2014, 13:04:04

max написа:Българите от край време си освиркват и химна на противника и самия противник. На всички спортове. Това не започва от мача на Пулев. Гледам един архивен запис от финала по волейбол жени в София през 1981 г., когато ставаме европейски шампиони, освирквали сме яко рускините, ама брутално. Срам. [-X
https://www.youtube.com/watch?v=lBFqtOV_Mc8
Самото осврикване е симптом на много тежка болест на българската психика-тоталното неуважение на противника, липсата на доблест и себекритичност. Поведението на Пулев преди и след мача само го потвърждава. Все космосът виновен на ракетата... Снощи и на футбол, големи приказки и накрая 1-1 с Малта, тотален резил, капитанът Попов изпуска дузпа като изобщо не уцелва вратата, а след края на мача се скрива от журналистите вместо да се извини на целокупния български народ. Грозна и мръсна е душевността на тоя народ, няма оправия. Срам ме е и винаги ме е било срам. През 1994 г., когато футболният Шумен беше с ръцете на мазен дебел мафиот, който уреждаше съдии за мачовете, просто брутални съдийски подаръци и измислени дузпи даваха за нашия отбор и целия стадион беше щастлив, а на мен ми горчеше, бъдейки тогава още тийнейджър не разбирах защо трябва по такъв нагласен и фалшив начин да се решават мачове и не се радвах на такива победи. Срам ме беше!

@Max

Още веднъж ще ти задам въпроса си. Прочете ли заглавието на форумната дискусия?

Аз доколкото разбрах става дума за боксов мач. Според моите скромни познания, преди мача боксьорите се мерят на кантара, заканват се един на друг, медиите пишат и раздуват папагалските им речи, голямата част от народа (не само в Бг, ами и в Гер, Укр, Рус и т.н.) чете врели-некипели в пресата и се радва на сеира. После двамата боксьори излизат на ринга, млатят се (по кратуните и други места) и обикновено единият печели. След мача се продължава със стандартните папагалски речи от сорта на: аз бях по-добър, съперникът ми имаше/нямаше късмет, треньорът ми избра/не избра добра тактика, съдията свири/не свири добре...... и т.н. Информационните медии естествено се надяват да има някакъв скандал преди/след мача, за да могат да раздуват сеира до небето и да оправдаят съществуването си. Голяма част от народа подема и започва да бистри (според мен безмислените) дискусии за да може какафонията да е пълна и всеки да си каже какво му е на душата (незазвисимо дали им отношение или не към съответния мач).
Не ми вярваш? Ами прегледай просто дискусиите след загубата на Кличко (не съм сигурен кой брат) срещу Холифийлд (ако не се лъжа) преди години. То не бяха какафонии, то не бяха панаири - съдията, мениджъра, някой бил сипал нещо в питието на Кличко преди мача и т.н. Абе въобще горе-долу същата какафония както и сега.

Max, може ли да ми обясниш каква е връзката между боксовия, волейболния и футболния мач, които си цитирал? И защо въобще гледаш въпросните мачове, след като са ти неприятни?

popwill написа:Темата не е бокс, а е боксова среща. Коментираме както това около нея, така и това, което става по време и след нея.

@popwill

Приятел, според мен точно тази (не само твоя) логика е причината почти всички теми в заедно да излизат от релсите и неизменно да завършват със заключения от сорта на: българите/руснаците/американците са лоши, на изток/запад е по-добре защото другите са мекерета. Според мен това е и причината модераторите да стоят настрани от дискусиите и само да се стремят да ограничават размиването на темите. Ти какво мислиш по въпроса?

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението (общо 2):
makenodaisymm

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот max » 17 Ноември 2014, 13:16:46

Ами връзката е освиркването от българската публика ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот pitcologne » 17 Ноември 2014, 13:22:09

Пак повтарям , не е освиркван химна на Украйна, що за малоумен коментар. @ popwill i max, малки заедливи човечета. От вас строи само злоба. Хората дадоха уважение към страната.
pitcologne
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 83 пъти

Мнениеот max » 17 Ноември 2014, 13:26:44

СтрОи...заЕдливи...От един ред писание цели две правописни грешки! Първо се научи да пишеш на родния си език и тогава ми се прави на голям патриот. 100% си от младото поколение, което е зле образовано, не знаете дори родния си език. Това доказва тоталното безхаберие в нова България и само потвърждава думите ни...
Ленъкс Луис: Пулев е един обикновен побойник...
http://www.sportal.bg/news.php?news=518728
Die Welt с унищожителна критика към Кобрата...
http://www.sportal.bg/news.php?news=518735
айде стига с похвалите и криворазбрания патриотизъм!
Последна промяна max на 17 Ноември 2014, 13:36:44, променена общо 1 път
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот makeno » 17 Ноември 2014, 13:36:43

Малко офтопик:

Някъде в някой форум бях видял опцията всеки сам да избира, дали да не вижда мненията на определени потребители. Мисля, че ако се въведе и тук, ще се спестят доста безмислени спорове. :)

Мнението ми не е насочено лично към нито един от потребителите.

П.С. Злобата и омразата не е довела до много добро по света. Още повече когато е насочена към всичко. :)
Просто моите 2 цента...

Потребители благодарили на автора makeno за мнението (общо 2):
estiramalak_pit_bull

Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 17 Ноември 2014, 13:39:44

То има такава опция "Добави като враг" xaxaxa :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
makeno

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот pitcologne » 17 Ноември 2014, 13:56:39

@max, и 10 грешки да направя, това не променя факта, че си озлобен, нихилистично настроен, мечтаеш по социализма индивид. Нито в Германия ще бъдеш приемам, нито в България ще се чувстваш на място. И причината е само в теб, защото си изтъкан от негативизъм и омраза. Да превръщаш една спортна тема в апотеоз на собствената си ненавист, говори за съществена личностна деформация и висока степен на фрустрация. За popwill почти аналогично.
pitcologne
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 83 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 17 Ноември 2014, 14:00:57

max написа:Ами връзката е освиркването от българската публика ;-)

Разбирам. Ти си изброил няколко срещи, на които българската публика е освирквала противника (включително и химна). По твоята логика излиза, че българската публика е лоша, защото освирква и не показва уважение към противника. Публика, която не освирква противника (включително и химна) е добра (или поне толерантна). Правилно ли съм те разбрал?

С твоята логика как точно категоризираш публиката на тазгодишната евровизия, която освирка представителите на Русия (т.е. певиците и журито им)? Доколкото видях в публиката имаше представители на почти всички нации от Европа (т.е. западна и източна). В този контекст как точно да определим коя публика е добра или лоша? Как точно да определим степента на болест на психиката на публиката?

П.С.: Мах, все още не си ми отговорил на въпросите дали си прочел заглавието на темата, дали се интересуваш от бокс и защо гледаш мачове, които са ти неприятни. Поздрави.
Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот max » 17 Ноември 2014, 14:09:08

Ами аз съм доста добре приет, и на двете места, но не ми харесва да съм в България поради горе споменатите причини. В България съм приет най-вече по духовните групи, занимаващи се с духовни учения и себеразвитие. Те са хора и могат да оценят, от грубата мутренска действителност на България нито желая нито очаквам да бъда приет.
За социализма имам само детски спомен и говоря от този мой опит, който беше хубав и щастлив. Никога не съм казал, че онзи строй е бил изцяло розов. Ти сигурно изобщо още не си бил роден тогава, но знаеш по-добре от мен какво е било...
Иначе да навсякъде в България инакомислещите се изолират и отхвърлят от останалите. Това е повече от ясно. Никой не иска да прокара нови канали на мислене в мозъка си, трябва да си нагаждач, да играеш по свирката на масата, за да си приет. Ето точно това аз не съм! Интересно защо нито в руски, нито в немски форуми някога съм имал проблем с контактуването, може би просто защото събеседниците ми не са били българи и не са боледували от хроничен българит... 8-[
П.С. Не се интересувам конкретно от бокс, но се интересувам от спорт и съм гледал олимпиади, в които е имало и бокс и където е било леко по-достойно и човешки, с поздрав и прочие, и не е имало тази озвереност. Никога не съм гледал профибокс, това беше първият профибоксов мач, който гледах през живота си и беше една гротеска. Аматьорският бокс въпреки че също не го одобрявам не изглеждаше толкова зле като това постоянно бутане, залепяне един за друг, прегръщане и дебнене без да се случва нещо изобщо.

Потребители благодарили на автора max за мнението (общо 2):
noviaStojan

max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот makeno » 17 Ноември 2014, 14:51:50

Не беше освиркан химна, а Кличко. Просто по това време пуснаха химна. :)
Но това е бокс, хора. Наистина половината от битката се състои в репликите, заяждането, скандалите.. Затова и боксовите вечери се наричат гала вечери. Двамата боксьори се заяждат, привличат още повече зрители, медиите продават. Затова хората отиват да гледат бокс, а не шах. Там няма такива проблеми, няма освиркване на химн, няма проблеми.
Бтв, самият Пулев обича доста да играе шах.

Когато Поветкин и Кличко се биха, още нямаше скандал между двете държави.
Просто моите 2 цента...

Потребители благодарили на автора makeno за мнението (общо 2):
noviadaisymm

Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Хамбург