• Advertisement

Tourist Info

Tourist Info

Мнениеот Miglena1 » 25 Септември 2014, 12:03:11

Здравейте,

Аз ще бъда в продължение на 1 седмица в Hamburg.

Моля да ме посъветваte какво мога да видя kato Турист?
Miglena1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Tourist Info

Мнениеот daisymm » 25 Септември 2014, 12:13:54

Miglena1 написа:Здравейте,
Аз ще бъда в продължение на 1 седмица в Hamburg.
Моля да ме посъветваte какво мога да видя kato Турист?

Здравейте Miglena1,

в голяма степен зависи по кое време на годината ще бъдете там. А вие къде се намирате всъщност - в или извън Германия? И имате ли познания по немски?

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот Miglena1 » 25 Септември 2014, 13:29:51

Познания по немски нямам. Ще бъда в Хамбург в началото на Октомври.

Предполагам сте се оправя с разписанията на градския транспорт. :)

Ако има желаещи за разглеждане на забележителности в Hamburg моля пишете?
А каква е тази Hamburg card 9,90 EUR с която се ползват отстъпки? Имам бюджет за забележителности 50 EUR.
Miglena1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Mishle » 26 Септември 2014, 14:09:21

Miglena1 написа:А каква е тази Hamburg card 9,90 EUR с която се ползват отстъпки? Имам бюджет за забележителности 50 EUR.

Това е за 1 ден. Тук може да видиш отстъпките, не входните цени, на въпросните забележителности, разделени на категории:
http://www.hamburg-tourism.de/suchen-bu ... stigungen/
Дали си струва? Ако имаш набелязани неща и те се покриват от картата, ок. Но няма как да видиш и отидеш навсякъде. А и както виждаш отстъпките варират 10-20-30 процента и съпоставено с входните цени.. За 1 ден може, но за 3 не бих казала, че си струва особено.

Нормална карта за транспорт от 9.00 часа сутринта е 5,90 еу на ден
http://www.hvv.de/fahrkarten/tageskarte ... ageskarte/
а седмичната е 26,20 еу
http://www.hvv.de/fahrkarten/wochen-mon ... chenkarte/

Ти така или иначе, където и да ходиш, по-надалеко от großbereich едва ли ще да стигнеш. Това са огромни разстояния все пак. Така че една седмична карта и 50 еу за забележителности е ок. А какво ще гледаш си зависи от теб. За първо посещение в някой град не бих се забила всеки ден във всички възможни музеи и замъци и кули, за които евентуално бих имала 1-3-5 еу отстъпка, но всеки по своему :) Има доста линии от градския транспорт, които правят хубави обиколки, фериботи, у-бани, автобуси :)

И си вземи дебели дрехи :)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот boyko123 » 27 Септември 2014, 23:49:52

Преди няколко години ми се отвори свободен уикенд в Хамбург и си спомням, че се качих на жълт туристически автобус, има такива обиколни, през лятото втория етаж е открит. Аз обаче бях в края на октомври и имаше покривало. Хареса ми най-вече беседата, научих доста за града, историята и забележителностите и хубавото е, че след една обиколка вече знаеш какво има за гледане и можеш да си избереш. Аз лично си избрах разходка пеша покрай реката и из стария град и обиколка на пристанището с корабче, но от нея не съм впечатлен.

И понеже бях с кола, специално минах през онзи безумно висок мост над част от пристанището (Köhlbrandbrücke). За какво е построен и до ден днешен се чудя, като почти никой не минаваше по него (сега не знам как е), но гледката, даже и от колата, беше главозамайваща. И буквално, и преносно :)

Поздрави от мен и на фонтана пред кметството (Rathaus), любим ми е :)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Назад към Хамбург